Jump to content
IGNORED

Strana reprezentativna košarka


Hele

Recommended Posts

ja nemam taj osecaj

tad je to bila nasa drzava, a to sto ona vise ne postoji nije problem fiba olimpijskog komiteta ili koga vec

 

suludo je medalje jedne velike drzave, posle xy godina dodeljivati" nekoj drugoj drzavi

  • +1 3
  • -1 2
Link to comment
Posted (edited)

Samo da ovde budem jasan zbog drugih i potencijalnih nesporazuma, naravno da ne računam SFRJ medalje samo u naše jer to nisu. Ali biti u fazonu da je u Indijanapolisu zlato uzeo tim neke druge države je ono što me nervira. 
 

 

Edited by Amos
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Ja računam sve od exyu u naše. I ok mi je da i Hrvati to rade. Najgluplje bi bilo da sad nešto te medalje nestanu ili se ne broje.

 

Npr sve istočne i zapadne nemačke računam kao današnje Nemačke. Čehoslovačke isto kao kod nas mogu obe.

 

Naravno za grupne sportove. Za pojedinačne se dosta lakše da odrediti.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Medjunarodni olimpijski komitet priznaje Srbiji sve medalje svih Jugoslavija u svakom sportu, tako da, sto bi mi bezali od toga?

 

A FIBA mora sve od 1992. godine minimalno.

 

To sto neko ode, to nije nas problem. Ako Katalonija dobije nezavisnost, jel Spanija gubi sve medalje?

 

Zvanicno bi trebali da imamo:

 

Olimpijske igre:

 

Zlato: 1980

Srebro: 1968, 1976, 1988, 1996, 2016

Bronza: 1984

 

Svetsko prvenstvo:

 

Zlato: 1998, 2002

Srebro: 2014, 2023

 

Evropsko prvenstvo:

 

Zlato: 1995, 1997, 2001

Srebro: 2009, 2017

Bronza: 1999

 

Za ostalo videti.

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Za pojedinačne se dosta lakše da odrediti.

 

Može to lako i za timske.

npr 1980 od njih 12 sedmorica bili Hrvati

 

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

 

Može to lako i za timske.

npr 1980 od njih 12 sedmorica bili Hrvati

 

Da ali bi onda moralo da se gleda i ko je imao kakav doprinos i učinak itd. Zato i kažem da mi je skroz ok da sve te zimske medalje duže Srbija i Hrvatska. Svakako ima više smisla nego da svako malo malo ide Srbija kao debitant.

  • +1 1
Link to comment

Problem kod tog pristupa je što bi onda i Slovenci i Bosanci mogli da se jave sa nekim medaljama. Mirza Delibašić je u svoje vreme bio medju najboljim igračima Evrope.

 

Kome FIBA pripisuje SSSR medalje?

 

Mene ta statistika ne tangira previše, medalje svojatam jer sam od ‘95 lično proživljavao svaku, a i ove prethodne bih da sam rođen ranije.

Link to comment

Pa neka se jave, svakako ima više smisla da ih svojataju svi nego da ih nema niko.

  • +1 1
Link to comment

 Ma Srbija je  najuspesnija u kosarci i posle raspada SFRJ-a. Na tom primeru se vidi ko je bio tata, skola kosarke, treneri itd:fantom:

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

 

Može to lako i za timske.

npr 1980 od njih 12 sedmorica bili Hrvati

 

Nakić, Skroče, Krstulović, Jerkov, Ćosić i Knego. Šestorica.

Link to comment

 

 

Kod nas je mozda Micicu opala kosa, Poku pustio brkove... ne bi znali jer samo mi krijemo sve snimke i treninga i tekmi i svega...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...