Jump to content
IGNORED

CRVEN BAN 2023


Quizmaster

Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste - Crven ban 2023  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Enigmatika je precenjena veština, verujem da bi iole inteligentiji forumaš sa malo jačom bazom reči kroz godinu vežbanja dana pravio radove kakvi se objavljuju u današnjim novinama. Ima malo i do toga što je kvalitet toga što se objavljuje jezivo degradirao u odnosu na neki period pre 30 godina. Razumljivo, jer je odziv čitalaca sve manji, pogotovo mladih, što i uzrokuje da su kreatori mizerno plaćeni. 

 

Posle, kada forumaš ovlada veštinom i cakama koje slovne skupine su najpogodnije za kombinovanje, ostaje ovo što Quizmaster kaže "osećaj za lepo". Najviše se lome koplja oko estetske/vizuelne i suštinske lepote, tj.kvaliteta pojmova u ukrštenici. Ja sam pobornik ove druge, mada generalno u enigmatici prevlađuje ova prva.

Link to comment
  • 3 months later...
Ukoliko nekoga interesuje moja nova knjiga "Anagramne čarolije", koja sadrži oko 1.600 najboljih anagrama sa dosadašnjih šampionata Srbije, može u subotu između 15-17,30 doći u "Srpsku kafanu" kod Ateljea 212. Naime, tog dana gostujem na radiju u "Vreme sporta i razonode", pa planiram da se prethodno vidim s još nekim ljudima u pomenutoj kafani. Obavezno mi najavite dolazak, kako bih znao koliko knjiga da ponesem iz Novog Sada.
 
Ovu knjigu prodajem po promotivnoj ceni od 1.500 dinara, kasnije će biti 2.000. Naravno, ako vas zanima kupovina i nekih ranijih sjajnih knjiga (npr. "Ars magna", "Put ka vrhu", "Sve je moglo biti drukčije"), može biti i dodatnih popusta za tu veću kupovinu. :)
Link to comment
  • Valkyrie unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...