Jump to content
IGNORED

na putu za Eldorado, stanica 1 - Australian Open 2024


Ros

Recommended Posts

Bice Sinner veci i kompletniji igrac od Alkaraza, plus je gotivan. Podseca me na Novaka. Zasluzenije od ovoga ne moze.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

Bice Sinner veci i kompletniji igrac od Alkaraza, plus je gotivan. Podseca me na Novaka. Zasluzenije od ovoga ne moze.

Razbice ih atleta obojicu :threatenlumber:

Link to comment

Dobar mi je Siner. A utoliko mi je draze sto se pojavio jer onda shvatam da mi Alkaraz nije antipatican zato sto je Noletov rival, nego brate zato sto je stvarno nekako dziberast i antipatican.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Slusam sad neku analizu meca na ES it, zameraju Sineru sto nije pomenuo Piatija u pobednickom govoru :rolleyes: toliko su ponosni sto su ga italijani trenirali sve dok im se nije prikljucio Kahil (trener Simone Halep) ali on je kao nebitan, Siner je ipak made in Italy :rolleyes:

Ono sto je mene danas odusevilo kod njega je povratak u mec nakon bedno odigrana dva seta, sto Novaku nije poslo za rukom prekljuce. Da on nije pukao psihicki nego je smogao snage da se vrati i pokusa da spasi sto se spasti moze, govori o tome kolika je mentalna gromada. 

Cini mi se da je poput Novaka sto se tice brzine zaboravljanja losih poteza i neprijatnih situacija. Na jedno udje i za cas na drugo izadje. 

Decko je od okrobra od onog meca u Pekingu protiv Dimitrova, kad se na terenu ispovracao u kantu za smece poceo da razbija. Osvojio Peking, Bec, Devis kup i AO. Skor protiv top 10 od tad mu je 12 1 (izgubio samo od Novaka finale ATP). 

Edited by Serena
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Siner fantastičan. Pokazao je već da ima kompletnu igru i naznake mentalne gromadnosti, ali tako mlad doći u svoje prvo GS finale, gubiti 2:0 u setovima i onda bez panike poen po poen okrenuti meč, oduševio me.

 

Biće super tenisa ove godine, samo da svi ostanu zdravi.

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, Kampokei said:

Dobar mi je Siner. A utoliko mi je draze sto se pojavio jer onda shvatam da mi Alkaraz nije antipatican zato sto je Noletov rival, nego brate zato sto je stvarno nekako dziberast i antipatican.

 

E ovo. Isto to i za Medvedeva. 

 

Inace, ladno bi Novak okrenuo ono finale USO 2021 da je vratio i drugi brejk u trecem setu. Ovo je sad vec dovoljno jasan sablon Medinog raspadanja

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

 

E ovo. Isto to i za Medvedeva. 

 

Inace, ladno bi Novak okrenuo ono finale USO 2021 da je vratio i drugi brejk u trecem setu. Ovo je sad vec dovoljno jasan sablon Medinog raspadanja

Ja sam imao takav utisak i sad protiv Sinera, da nije bzvz prosuo onih 40:0, bez obzira koliko to nerealno izgledalo.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

Ja sam imao takav utisak i sad protiv Sinera, da nije bzvz prosuo onih 40:0, bez obzira koliko to nerealno izgledalo.

 

Moguce, mada mnogo teze. Meda potpuno sklizne mentalno, ovaj bi grizao, prstalo bi

Link to comment

O da, na sve strane Siner samo fali iz  frizidera da iskoci. 

Slikanje u Australiji je ispalo smesno, ipak nije za manekena rodjen :rolleyes:

Bice bolje sledeci put al kad Novak ode u penziju :thumbup:

NYMa2r2.jpg
NFCQur9.jpg

 

Edited by Serena
  • Wub 1
Link to comment

Ne treba ni Medi zameriti puno.

A ni sebi ne bi trebalo da prebacuje.On je imao puno sreće što je uopšte došao do finala .Pre toga je odigrao gomilu taj brejkova ,tri meča u pet setova,jedna predaja 

proveo je najviše vremena na terenu valjda od svih finalista 

A ni Sinner ne bi trebalo puno da poleti na mišiće dobio slikara ,neubedljivog Novaka i iscrpljenog Daniila 

  • +1 1
Link to comment

Danilov put do finala je bio paklen. Mec drugog kols protiv Rusuvorija sto je poceo u 11 uvece i zavrsio oko pola 4 nije bio za gledanje. Izgubio je prva 2 seta jer je bio nervozan kao pas samo sto nije ujedao sve oko sebe. Derao se kao lud na Cervaru a ovaj jadan sedeo i trpeo. Inace je u slicnim situacijam znao da napusti box. 

Siner je imao puno laksi zreb, a u polufinalu mu je sunce pomoglo onoliko. Novak je prva dva seta igrao bez riterna, a ni servis nije mogao da ubode plus 30 neiznudjenih gresaka. Da su krenuli samo sat vremena kasnije pitanje je dal bi ga dobio. Stvarno mi nije jasno da ne pokusa sa suncanim naocarima da igra kad mu vec toliko smeta sunce, a bile bi mu korisne i za prasinu na RG. Ove godine ce i OI biti na sljaci. 

 

Edited by Serena
Link to comment

Medvedev ima sve, osim killer instinkta. Bio je daleko bolji u razmenama od Sinera dva ipo seta, i onda kad je krenulo nizbrdo odjednom je "zaboravio da igra tenis". Snaga i kondicija jesu delom uticali, ali neznatno, ustvari je to bilo tipicno "uplasio se pobede", odnosno "uplasio se poraza" kada se uvukao crv sumnje i strepnja da moze da izgubi mec u kojem je vodio 2:0, a onda je sve gore i gore igrao. Kao dete koje se uplasilo da ce da se izblamira pred celim svetom, iako je vodio 2:0. Kako inace objasniti jedno 10 udaraca u dno mreze, ne ispod vrha, nego bas dno mreze, da je snaga u pitanju ne bi imao kretnju koju je imao, ali jednostavno stegnute ruke i misli. Djokovic i Nadal sada da ga dovucemo iz kreveta na jednoj nozi, nikada ne bi propustili 2:0 protiv Sinera u kakvom god da su fizickom i psihickom stanju, jer bi verovali da mogu da pobede, to bi se podrazumevalo za njih, a Medvedev ima jos uvek to da mu stalno treba neka "validacija" njegovog kvaliteta, tek nakon osvojene mec lopte shvata sta je uradio. To je jedino objasnjenje za njegov 1 slem, a npr. kompletniji je igrac cisto garniturom udaraca i od Vavrinke i Mareja.

 

Umesto ovog pacova da dodje neki motivator i usadi mu to verovanje, da u svakom momentu je vredan da dobije mec i turnir, on ce da ima bar 5-6 slemova do kraja karijere.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment

Mislim da nisi u pravu. Medo je prva dva seta odigrao bez greske dok je imao snage, a onda su noge postale preteske pa je kasnio na udarac i poceo da gresi. Udaljio se od osnovne, a Janik krenuo da ga seta levo desno sto ovaj vise nije mogao da izdrzi pa je poludeo nacisto. 

Mislim da on bolje od ovoga ne moze. Sa fizikalijama koje mu je maceha priroda dodelila dobro je i do ovog nivoa stigao. Ima on neki zdravstveni problem zbog koga se nije ni vakcinisao. Cesto znaju i grcevi da ga hvataju u onim zgoljavim krakatim nogama, tako da ne verujem da bi drugi trener nesto bolje napravio od njega. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...