Jump to content
IGNORED

Cene roba i usluga u Srbiji


eumeswil

Recommended Posts

U Maxiju, povoljne Dorina čokolade, 100 gr 320 dinara. Požurite dok se ne razgrabi...

 

dorina.thumb.jpg.f7aab8f2455a1fa5e7e1abf880cbc9f7.jpg

Edited by Willow
  • Haha 1
Link to comment

Ja idem sutra po ženu i decu u Belu Crkvu, pa ću da iskoristim priliku da odem do Rumunije da napunim gepek i rezervoar, jer se na granici kod Bele Crkve čeka ne duže od 10 minuta.

 

Btw, ima neka radnja u Beloj Crkvi koja se zove Plavi Dunav, kaže žena da tu može da se nakupuje povoljno suhomesnatih stvari i slično. Ima i u Pančevu navodno.

  • +1 2
Link to comment

Mene samo zanima kako ovo utiče na njihov promet?

Da li je opala prodaja i koliko? Koliko robe bacaju?

Ono, nemoguće da se čokolade recimo dobro prodaju po toj ceni, a kontam da je ipak ideja prodati što više a ne neku tu i tamo…

IMG-0583.jpg

  • Haha 4
  • Tužno 2
Link to comment

Majko mila, koliko su nenormalni.

Svratih pre koji sat do Univerexporta, neki Bravo sok (1,5 l), koji uzimamo u diskontima za 116-120 dinara, kod njih je 170. U Maxiju je 185-190 din.

:gospode:

Ok, nije neka namirnica za primer, ali ogromna razlika u cenama, Maxi preteruje.

 

Edited by Klara
  • +1 1
Link to comment

Pa to kad je 120, to je na akciji. Ja bas danas bio u Lidlu, tu je akcija za Bravo multivit 120, pa uzeo 4 komada. U sustini ne ide ispod te cene. Ili kad spuste onaj limun/pomorandza/sargarepa za 50%, pa bude 115 recimo. Ja mislim da niko normalan to ne kupuje po redovnoj ceni. Bacim pogled i na Pfanner, oni su jos skuplji, a skoro nikad na akciji.

Link to comment

Promet i prihodi se smanjuju iz kvartala u kvartal u poslednje 2 godine, na godišnjem nivou je pad je dvocifren kod velikih trgovačkih lanaca.

 

Formiranje cena po artiklu ide po formuli 50% plasmana ide po najmanje 100% uvećanoj ceni, trećini se proda po 30-50% nižim cenama (to bi bila neka očekivana cena u poređenju sa drugim tržištima) na redovnim akcijama ili pred isticanjem roka trajanja, ostatak ispod 20% ide u rastur. Trend je takav da se promet po redovnim cenama smanjuje, te da bi se gubitak kompenzovao povećanje marže će u narednom periodu ići daleko više.

 

To vam je kao sa iznosom prosečne plate: 4 minimalca po 50k, 3 plate po 90k, po dve od 150k i još jedna od 300k daju malo više od 100k dinara koliko se hvali vlast. 

 

Prognoze u trgovačkim lancima nisu nimalo obećavajuće. Jedan veliki brend već godinama pokušava da proda objekte i napusti tržište, nema zainteresovanih. I drugi bi isto, znaju za jadac pa cede dok mogu. Lidl je to primetio te je i on povećao cene u odnosu na region, a kvalitet robe i same ponude je sve slabiji.

 

Sad su ponovo u modi male piljare u kraju ili ko može da skokne preko u komšiluk.

  • +1 2
  • Hvala 6
Link to comment
33 minutes ago, zorglub said:

 

Gde, online?

Ma kad god putujem negde van Srbije gledam da svratim u prodavnicu :) 

Link to comment

@KnightLore opet mi nije jasno, zar ne bi lanac koji spusti cene na samo normalne marze pokupio toliko kupaca da bi vratio promet? Osim ako ne postoji dzentlmenski dogovor medju lancima, da ne kazem kartel.

  • +1 1
Link to comment

Pricao sam da moja omiljena hobotnica u konzervi je sada u Idei 550 a da je bila 300 pre krize. Elem, danas ulazim u ribarnicu gde generalno kupujem uglavnom svezu ribu i da pogledam cene konzervi... i evo je hobotnica 300. I ostali sa nekadasnjim cenama. A fora je sto su nekad cene u ribarnici i supermarketu za te stvari bile prakticno identicne.

 

Zelim celom tom kartelu da propadne najstrasnije, zajedno sa politicarima sa kojima su u dilu.

  • +1 6
Link to comment

@KnightLore apropo ovoga mogu da kazem na svom primeru: prestala sam da kupujem kafu i RioMare u samousluzi, samo Kalenic. Planiram I hemiju. Skoro sam bila do Italije, razlika u cenama je vidljiva Monini maslinovo je 10.6 evra, Nivea muska za tusiranje ispod 2 evra, kapsule za pranje sudova finish oko 10 evra na popustu itd)...

Sta je tacno uzrok ovolikih razlika (ocekivanja naglog pada dinara, pa da se zastite od gubitaka, velike marze, ...)?

  • +1 1
Link to comment

I ja mnoge stvari uzimam na Kaleniću. Kontam doduše da ti šverceri dobijaju povraćaj PDV u Mađarskoj pa zato cene i mogu da budu tako smešne.

  • +1 1
Link to comment
On 8. 8. 2024. at 14:46, Klara said:

U Save Maškovića. Ne znam šta ne štima, ali znam više ljudi kojima je neugodan miris Lidlovog mesa dok ga spremaju, a ponekad i ukus. 

Žalila mi se drugarica da je baš tu kupila buđavu salamu. Možda im ne radi firižer dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...