Jump to content
IGNORED

Beč


bags

Recommended Posts

19 hours ago, bags said:

Pa slobodno obrazlozi zasto nisam u pravu.

 

Mislim koje je tvoje resenja da profesorska deca + zena dobijaju veci dodatak od azilanata?

 

 

nisam to mislio,ocu da kazem da je apsurdno da neko to zloupotrebljava. U Srbiji postoji nekoliko stotina hiljada zaposlenih na javnoj sisi koji nista ne rade(primer APV Bnovina u NS ,oko 1500 uhljeba),Sasa Radulovic je to nazavao de lux socijalna pomoc. Austrija je bogata,preko socijale podstice i potrosnju. U anglosaksanskim zemljama toga nema,USA ili Australija npr.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Kisa ne staje od cetvrtka, danas cak upalio grijanje da isporbam jer je bilo bas neugodno.

 

U supermarketu barem kod mene podsetilo na covid. Otisao sam rano ujutro a ipak redovi  i to najvise hrcaka.

 

Najveci rast Dunava se ocekuje sutra navece. Nadam se da ce ovaj glupi sistem odvoda kisnice u kanalizaciju izdrzati.

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

Kanal danas oko 2:

 

dypcjnonbsod1.webp

Link to comment

@bags gledam ove slike iz salcburga, pošto mi je poznata lokacija, deluje vrlo vrlo zajebano

🤞🏻

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
mislio sam da je vocap
  • +1 2
Link to comment

@kud u maglu Simoviću

Tamo je situacija puno gora nego kod mene ali najgore je u Donjoj Austriji.

Ovde su svi totalno  samouvereni u taj sistem brana sto cuva Bec. Inace celi dan se cuju samo sirene.

Ja sam dobio notifikaciju na Androidu da se izbegava izlazak bez velike potrebe.

 

Ima ovde kako fukcionise sistem odbrane:

https://www.digital.wienbibliothek.at/wbrup/download/pdf/3397508?originalFilename=true

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pljusti od cetvrtka bez prestanka. Ovako nesto nisam jos video.

U4,U6 i U3 su privremeno na delovima iskljuceni. Evo i zasto:

 

image.jpeg

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

sreća pa je centar ovog anti ciklona iznad centralne evrope, ne smem ni da zamislim šta bi bilo da je iznad balkana

 

image.png.4f6f1da8991153ca083d66eba5c9ce45.png

Link to comment

Pa da, ali će taj Dunav da stigne do nas za jedno 2 nedelje...

 

Jel' se spremamo? Da, uzdamo se u neće valjda, verovatno...

Edited by radisa
  • +1 5
Link to comment

U Donjoj Austriji trenutno 20.000 vatrogasaca i 2500 vojnika. Na sve to 15 helikoptera evakuira.

 

U Becu glavni tok Dunava pod potpunom kontrolom, navodno i kanal fukcionise kako treba. Najveci problem je u 14. becirku gde su se ovi bazeni koji zaprimaju vodu vec napunili. Auto put prema Linzu je nedostupan. Ima i podruma pod vodom ali sve vec uobicajeno. Najavljuju pauzu od pljuska od 3 do 5.

  • +1 1
Link to comment

U Štajerskoj isto stiglo upozorenje da se ne izlazi, padalo je i mnogo kiše ali nije zbog toga nego zbog vetra od preko 100km/h koji obara drveće i sav taj jazz. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...