Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

2 minutes ago, Eleniko said:

 

u kolubaru se ide na reci

Mislila sam da su tu u nizu sve restorani u tom stilu. Tek sad kapiram u sta se to pretvorilo.

Meni je to prejaka hrana, masno, slano itd

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 minutes ago, Sandradjer said:

Mislila sam da su tu u nizu sve restorani u tom stilu. Tek sad kapiram u sta se to pretvorilo.

Meni je to prejaka hrana, masno, slano itd

 

moguće da su se odronili, tamo negde 2020 kad sam bio poslednji put bili su prihvatljiva domaća kujna, vodio sam i neke strance i voleli su. i ja sam izgubio drajv za to iz tvoje poslednje rečenice, verovatno sam mator već.

Link to comment
5 minutes ago, Eleniko said:

 

moguće da su se odronili, tamo negde 2020 kad sam bio poslednji put bili su prihvatljiva domaća kujna, vodio sam i neke strance i voleli su. i ja sam izgubio drajv za to iz tvoje poslednje rečenice, verovatno sam mator već.

Moguce da sam pod utiskom jer su se svi nesto odusevljavali :gospode:. A pritom zaista nisam neki probirac. Jedem sve 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Jaka klopa i jake porcije, doduše nisam nilkad bio posle mraka. Mlinci sa čvarcima su odlični kao i gurmanska na bureku. Naravno masno, jako i slano ali to se valjda i očekuje.

Link to comment
On 13. 6. 2024. at 20:15, Caligula said:

... Popricali malo, pomenuo sam da mrzim Putina taman koliko i Vucica ali da razumem da je njemu i rusima u Srbiji bolje da se ne izjasnjavaju po tom pitanju jer nam je vlast ovakva kakva je. On kaze da nema problem sa izjasnjavanjem, jasno je zasto je otisao odande.

 

Sledeceg dana vidim ga na ulazu, rukovali smo se (vrv. mi je neko rekao da je to srpski obicaj:) mozda je ocekivao da se zadrzim i popricamo sada kada smo se upoznali ali qratz, gde je nasao mene sa mojom shifrom sociopate da se zblizava - ja se pozdravio, nasmejao i usao u zgradu. Od tada mi se javlja kao i uvek - hladno i uzdrzano.

 

 

pricas sa covekom prvi put, izjavljujes mu da mrzis njegovog predsednika i onda se cudis da je posle hladan i uzdrzan. молодец :thumbsup:

 

rusi su uglavnom apoliticni. nevezano da li mrze ili vole putina, za njih je takav start komunikacije verovatno neprijatan i verujem da je zazalio sto ti je prisao. 

Link to comment
14 minutes ago, banecare1 said:

 

 

pricas sa covekom prvi put, izjavljujes mu da mrzis njegovog predsednika i onda se cudis da je posle hladan i uzdrzan. молодец :thumbsup:

 

rusi su uglavnom apoliticni. nevezano da li mrze ili vole putina, za njih je takav start komunikacije verovatno neprijatan i verujem da je zazalio sto ti je prisao. 

 

 

Nisi nista procitao sem da mrzim Putina kao Vucica? Ajde citaj do kraja, jebes Putina o ono bupe botoksirano zlocinacko, nece taj jos dugo, necemo valjda oko njega da se prepiremo.

 

Jesam li napisao kasnije razlog - sledeceg dana je covek zeleo da popricamo smol tok i ja sam ga iskulirao, pa se covek povukao.

 

Hajlat tvog posta mi je da generalizujes naciju od 150 miliona ljudi :D i to kao covek koji ima jake veze sa rusijom.

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Caligula said:

 

 

Nisi nista procitao sem da mrzim Putina kao Vucica? Ajde citaj do kraja, jebes Putina o ono bupe botoksirano zlocinacko, nece taj jos dugo, necemo valjda oko njega da se prepiremo.

 

Jesam li napisao kasnije razlog - sledeceg dana je covek zeleo da popricamo smol tok i ja sam ga iskulirao, pa se covek povukao.

 

 

 

komentarisem odnos vecine rusa prema takvoj izjavi tokom upoznavanje, seva mi i za putina i za vucica.

Link to comment
1 minute ago, banecare1 said:

 

komentarisem odnos vecine rusa prema takvoj izjavi tokom upoznavanje, seva mi i za putina i za vucica.

 

Ovaj nije vecina, normalan je.

 

Pri tom, covek sedi iza mene i dve godine ima priliku da vidi sta mi je na monitoru u onih sat vremena dnevno koje potrosim na vesti. Ne idem na RT i Sputnjik. Hocu reci, znamo se on i ja vec par godina, ovako ili onako.

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Ovaj nije vecina, normalan je.

 

ok. sada se osecam ja kao taj rus. давай до свидания!

  • Haha 2
Link to comment

tebi treba lecenje ako u mom postu od pre par dana vidis bolesnost. Lepo sam objasnio da je covek sledeceg dana hteo da popricamo ispred vrata, dakle citaj pre nego sto krenes da polivas.

 

Rekoh, jebes Putina, prenaduvan je, okreni se sebi. Nije car sve na svetu.

 

post se odnosio na Zekin prethodni - i ja napisah da rusima ovde nije lako i da nije samo do njihove hladnoce, problem smo i mi Srbi sa nasim generalizacijama i predrasudma. Zato sam ja hladan prema rusima sa kojima radim (kao i ostali srbi ovde) jer ne zelim da se namecem i otezavam im. Tim pre sto ni sam nisam neki ekstrovert i druzeljubiv tip.

 

I njemu sam rekao (posle razgovora o detetu, o tome kako im je ovde, sta mu se dopada a sta ne) da kapiram njihov polozaj u Srbiji misleci na izrucenja ruskih drzavljana i slicno. U tom kontekstu sam pomenuo na cijoj sam strani, od njega nisam ni trazio da se izjasni.

Edited by Caligula
Link to comment
28 minutes ago, *edited by mod said:

Jaka klopa i jake porcije, doduše nisam nilkad bio posle mraka. Mlinci sa čvarcima su odlični kao i gurmanska na bureku. Naravno masno, jako i slano ali to se valjda i očekuje.

Masno, jako i slano, ali se ne ocekuje u toj meri.

Tri puta sam bila i ici cu ponovo kao gost jer domacini vole. Samo delim utisak mozda nekome pomogne pri izboru :)

Link to comment

@banecare1

 

Bane, koliko sami prosečni Rusi gledaju svoje režisere poput Zjaginceva, Sokurova ili Kire Kovalenko i da li postoje problemi u filmskoj distribuciji njihovih radova? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...