Jump to content
IGNORED

Škola posle 2023.


Svemir Zeka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

došla mi žena i priča mi o svojoj sestričini.

 

devojka je imala dosta slab rezultat kod upisa i uspela je da se upiše u gimnaziju u vangradskoj opštini. bila je prezadovoljna apsolutno svim u školi, jedini problem jeste bio da je dnevno provodila 4 sata u prevozu.  odlučila je da se prebaci u neku gradsku gimnaziju. uspela je. nju i roditelje direktor je sačekao, umestio sa dobrodošlicom, sa pričom kako se u školi ne prolazi tek tako i da su imali X ponovaca. 'ajde. devojka je išla, primećeno je odsustvo entuzijazma, zadovoljstva, rekla je kako je društvo u odeljenju sasvim drukčije (negativno) u odnosu na staro. elem, pre neki dan je dšla sluđena i rekla da želi da se vrati u staru školu. zašto? đak je u toku nastave ustao i pokazao srednji prst nastavnici. nastavnica je primetila, ustala, pokazala dečku srednji prst uz 1 "jebi se!" vratiće se u staru školu. rečeno mi je i da je direktor vangradske gimnazije rekao roditeljima prilikom ispisivanja da "deca odlaze odavde ali se i vraćaju".

  • Tužno 1
Link to comment
10 hours ago, đorđe geprat said:

došla mi žena i priča mi o svojoj sestričini.

 

devojka je imala dosta slab rezultat kod upisa i uspela je da se upiše u gimnaziju u vangradskoj opštini. bila je prezadovoljna apsolutno svim u školi, jedini problem jeste bio da je dnevno provodila 4 sata u prevozu.  odlučila je da se prebaci u neku gradsku gimnaziju. uspela je. nju i roditelje direktor je sačekao, umestio sa dobrodošlicom, sa pričom kako se u školi ne prolazi tek tako i da su imali X ponovaca. 'ajde. devojka je išla, primećeno je odsustvo entuzijazma, zadovoljstva, rekla je kako je društvo u odeljenju sasvim drukčije (negativno) u odnosu na staro. elem, pre neki dan je dšla sluđena i rekla da želi da se vrati u staru školu. zašto? đak je u toku nastave ustao i pokazao srednji prst nastavnici. nastavnica je primetila, ustala, pokazala dečku srednji prst uz 1 "jebi se!" vratiće se u staru školu. rečeno mi je i da je direktor vangradske gimnazije rekao roditeljima prilikom ispisivanja da "deca odlaze odavde ali se i vraćaju".

Cudna mi je ova prica.

 

Prebacivanje iz skole u skolu, po specijalnoj molbi ocito, jer skola u startu nije upisana na osnovu potrebnih bodova.

Ne valja direktor, ne valja drustvo iz odeljenja,  nastavnica srednji prst. 

 

Treba videti i smestiti dete u adekvatnu sredinu svakako :)

Link to comment
10 hours ago, đorđe geprat said:

došla mi žena i priča mi o svojoj sestričini.

 

devojka je imala dosta slab rezultat kod upisa i uspela je da se upiše u gimnaziju u vangradskoj opštini. bila je prezadovoljna apsolutno svim u školi, jedini problem jeste bio da je dnevno provodila 4 sata u prevozu.  odlučila je da se prebaci u neku gradsku gimnaziju. uspela je. nju i roditelje direktor je sačekao, umestio sa dobrodošlicom, sa pričom kako se u školi ne prolazi tek tako i da su imali X ponovaca. 'ajde. devojka je išla, primećeno je odsustvo entuzijazma, zadovoljstva, rekla je kako je društvo u odeljenju sasvim drukčije (negativno) u odnosu na staro. elem, pre neki dan je dšla sluđena i rekla da želi da se vrati u staru školu. zašto? đak je u toku nastave ustao i pokazao srednji prst nastavnici. nastavnica je primetila, ustala, pokazala dečku srednji prst uz 1 "jebi se!" vratiće se u staru školu. rečeno mi je i da je direktor vangradske gimnazije rekao roditeljima prilikom ispisivanja da "deca odlaze odavde ali se i vraćaju".

Ne razumem, nastavnica je vratila? 

 

Ja sam ovo zamislila kao temu, šta posle trećeg maja. Evo šta. Praktično sav rad se svodi na nasilje, nasilje. Nekad vidiš da ništa nije naučeno iz svega što se desilo, nekad je to duvanje na jogurt. Mnogo njih je podguralo pod tepih. Drugi mesec nove školske godine.

Link to comment

priča je apsolutno tačna. devojka je naprosto procenila da atmosfera u toj gimnaziji nije zdrava i rešila da se vrati tamo gde je bila upisana na početku.

Link to comment
9 hours ago, đorđe geprat said:

priča je apsolutno tačna. devojka je naprosto procenila da atmosfera u toj gimnaziji nije zdrava i rešila da se vrati tamo gde je bila upisana na početku.

Toliko sati u prevozu nije najsrecnije resenje.

Prokomentarisala sam kompletnu pricu najvise iz razloga da je ekstremno sve lose u novoj skoli. To bi trebalo da bude signal svim roditeljima. 

Ajde direktor sirovina, nastavnika ima 15, ucenika tridesetak (nemoguce da su svi "losi" i to su necija deca). Jos ako je prvi razred, nisu imali kad da razviju neke nezdrave odnose, jedva da je mesec dana proslo. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...