Jump to content
IGNORED

Škola posle 2023.


Svemir Zeka

Recommended Posts

Ne bih da dužim....

Kažu na tv, policija svuda, to je uznemiravajuće za decu. Lično, ne bih rekla. 

Vidim to kao političko mišljenje a ne kao empirija dobijena od dece.

 

Šta je po vama najpametnije činiti? 

Roditelji, da li vas je strah hoće li se nešto desiti? Verovatno najveća većina ne razmišlja direktno o tome, ali, imate li više anksioznosti u odnosu na ranije? 

 

Ima li smisla učiti decu vrlinama i na koji način? Podsetimo se da nije ni predviđeno da to ima ikakvu povezanost s veronaukom. 

 

Šta pružiti deci? Kako ih kanalisati?

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne bih da dužim....

Kažu na tv, policija svuda, to je uznemiravajuće za decu. Lično, ne bih rekla. 

Vidim to kao političko mišljenje a ne kao empirija dobijena od dece.

 

Šta je po vama najpametnije činiti? 

Roditelji, da li vas je strah hoće li se nešto desiti? Verovatno najveća većina ne razmišlja direktno o tome, ali, imate li više anksioznosti u odnosu na ranije? 

 

Ima li smisla učiti decu vrlinama i na koji način? Podsetimo se da nije ni predviđeno da to ima ikakvu povezanost s veronaukom. 

 

Šta pružiti deci? Kako ih kanalisati?

baš maločas, posle emisije na N1 upitah ženu da li bi bilo dobro da gospođa ministarka ode kod patrjarha i predloži mu da veroučitelji više pričaju o "ljubi bližnjeg svoga" nego o 7 dana stvaranja sveta.

Link to comment

To sam i gledala. Istinski se ne slažem s nekim tvrdnjama, a istovremeno postavljam pitanje: šta dalje? 

 

Često u zamerkama nekim potezima vidim čisto politikantstvo. Školski policajac postoji kao entitet godinama pre Koste Kecmanovića. Kako su to danas policajci počeli da plaše deci, živo me zanima.

Link to comment

sedim danas u kafani nekada 'tas' prekoputa pete i vidim pandure koji bleje na cosku kod pijace. kada je zazvonilo zvono za odmor oni su se odmah postavli na levu i desnu stranu ulaza, a treci se vrteo okolo medju decom..

malo suluda scena

Link to comment

KOd mene u OŠ mojoj i moje ćerke, je školski policajac bio jedan predivan čovek koji je pazio na decu, pomagao da se očisti sneg i slično, a znao je sve šta se dešava oko škole i bio prevencija.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, foto said:

sedim danas u kafani nekada 'tas' prekoputa pete i vidim pandure koji bleje na cosku kod pijace. kada je zazvonilo zvono za odmor oni su se odmah postavli na levu i desnu stranu ulaza, a treci se vrteo okolo medju decom..

malo suluda scena

Školski policajci su bili pre nekoliko godina, i moja škola ga je negde tokom korone izgubila. 

On poznaje unutrašnje prilike, kraj, zna o čemu da vodi računa. Ima dileraja, ima svačega. I bez maja ove godine bilo je vrlo korisno imati ga.

Link to comment

Ne vidim ni ja problem sa institucijom školskog policajca, a ni da su djeca uznemirena zbog njihovog prisustva. Čini mi se da ih i ne primjećuju.

 

U našoj školi je upadljivo da se vodi računa o sastavu timova da bi bili prihvatljiviji klincima, pa su to najčešće mlađe osobe i najmanje jedna djevojka. Stacionirani su oko ulaza u školsko dvorište, kaže junior da ne ulaze u zgradu. Pozdravljam i što vode računa o pješačkom prelazu ispred škole, već sam vidio da dijele packe vozačima koji ne propuštaju djecu.

 

Može da se diskutuje o njihovoj taktičkoj postavci, pošto i dalje nema nikakve kontrole sadržaja torbi, ali faktor odvraćanja postoji, a i fizički su blizu za slučaj da se unutra desi incident. I postavlja se pitanje čemu dalje (nenaoružani) sekjuriti unutar školskih zgrada, koji plaćamo.

 

Vjerovatno će zbog troškova vremenom policijske ekipe biti redukovane sa 3 na 1. I say let them stay.

Link to comment

Kod nas u školi gde radim (jednoj od) imamo policajku, koja radi svoj posao malo je reći fenomenalno. Upoznaje decu, već stiču poverenje u nju. Naravno, bitna je i saradnja s upravom škole, i sa nama pepeovcima takođe. 

Danas smo imali mnogo razgovora i sastanaka; ovo je idealni model ponašanja i saradnje. 

 

Da je svuda kao ovde, ne bismo bili Srbija. 

  • +1 1
Link to comment

Javlja mi se prijateljica kojoj dete ide u 5. razred u jednu školu na konjarniku i kaže:
Danas je nastavnica engleskog pitala decu:
"Jeste li pisali gradonačelniku da mu zahvalite na besplatnim udžbenicima?"





...shiit has hit the fan....

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Javlja mi se prijateljica kojoj dete ide u 5. razred u jednu školu na konjarniku i kaže:
Danas je nastavnica engleskog pitala decu:
"Jeste li pisali gradonačelniku da mu zahvalite na besplatnim udžbenicima?"





...shiit has hit the fan....

Horor, još samo Šapu da stave kao nekad Tita, na prvu stranu bukvara sa decom. 

Link to comment

Ispred škole mog klinca stoje najamanje troje policajaca, toliko ih je bilo i prošle godine. A i ranije.

Novina je da je sistem koji funkcioniše odlučio da ove godine angažuje privatno obezbeđenje po ceni od 1.000 dinara za polugodište.

Čekam odgovor na pitanje kakva će im biti ovlašćenja, zaduženja i odgovornost.

 

Komšinica ima troje dece, dvoje idu sa mojim klincem a treće je u srednjoj. Za ovo treće su joj javili da je cena 2.500 za polugodište. To znači da bi trebalo da prelije 9.000 ove školske godine iz porodičnog džepa u džep nekog bliskom sistemu koji funkcioniše.

Kaže da neče.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...