Jump to content
IGNORED

Kampovanje


Töölönlahti

Recommended Posts

Kako se zvaše ta mala sikira na dugačkoj dršci, oštra ko žilet? (možda sam pitao već ovde) 
Nju seljak koristi dok ide stazom da tu i tamo secne po koju grančicu koja je pokazuje nameru da raste preko staze.  Jednom prilikom mi neko reče ali sam zaboravio.

 

+1 za kačamak i slaninu, univerzalna hrana

 

Link to comment
1 hour ago, Frile said:

Nju seljak koristi dok ide stazom da tu i tamo secne po koju grančicu koja je pokazuje nameru da raste preko staze.  Jednom prilikom mi neko reče ali sam zaboravio.

I ja.

Ali je cudo i za nevericu videti sta covek koji ume moze s njom da uradi.

Ona se nosi neobavezno, usputno, ovde udarac, onde udarac, 1 vestina.

Slicno sam vidjao i u CG, ali sa kosijerom, cak i starije zene cuda prave, neverovatna spretnost i vestina i sto je jos neverovatnije - minimalan utrosak energije.

Ja zapenim, bogu dusu, kada krenem nesto da krcim ka izvoru... :D 

Link to comment
3 hours ago, Bujodrag said:

 

 

Probaj da kampuješ na reci Gradac. Fenomenalno je. To je navodno još uvek jedna od najčistijih reka u Evropi.

Kola ostavi u Valjevu i kreni rekom uzvodno. Proći ćeš pored nekog njihovog kampa ali to je smor jer ima ljudi. Nastavi dalje pa ćeš doći do jedne prastare vodenice u kojoj je verovatno radio i živeo neki Sava Savanović.

Tu smo prespavali prvu noć.

I onda ujutro ono što sam doživeo samo tamo: izbauljam iz šatora i oteturam do vode da se umijem i....napijem vode, direktno iz reke!!! 

Ima još lepih mesta dalje uzvodno. Reka je plitka, može lako da se pregazi pa se nećeš napecati a možda imaju i neke propise za to. Na jednom mestu reka savija i udara u naspramnu obalu pa je napravila proširenje s jedno metar dubine. Tu može da se zapliva par zamaha ali voda je ledena.

 

Хвала на савету.Хоћу друже само да нађем мало времена.Приајтељ ми је из тог краја и гледао сам слике реке заиста је прелепа природа.

Штета што у животу немамо времена више за ствари које волимо,а време и године пролазе.

Link to comment
9 hours ago, Блок_64 said:

 

Хвала на савету.Хоћу друже само да нађем мало времена.Приајтељ ми је из тог краја и гледао сам слике реке заиста је прелепа природа.

Штета што у животу немамо времена више за ствари које волимо,а време и године пролазе.

 

 

da izvines to se napravi,to vreme za stvari koje volis..misim nece samo vreme da se napravi nego moras sam da ga napravis..

Link to comment

Mi smo tad imali nešto manje od trideset godina i tog vikenda nismo imali nikakvu svirku pa smo basista i ja (on je imao kola) u petak popodne rekli: Hej, hajmo na Gradac. Odmah smo krenuli. On je uvek bio jebač presretač pa je poveo neku koleginicu a ja sam tad bio bez devojke pa sam javio drugaru/kolegi sa faksa koji živi u Valjevu da dolazimo. 

Basista je delio šator sa koleginicom a ja sa tim drugarom. Super smo pričali i filozofirali  :dry: 

Link to comment
20 hours ago, triple_nippled said:

inace, kupio sam neku self inflating podlogu u jysk-u, od 5cm, odusevila me. koja udobnost, kakav komfor...vreca isto neka iz jysk-a kupljena pre par godina, sluzila kao pokrivac. spavali u gacama na kraju :D napolju mislim da nocu nije prelazilo +5. sator kupljen u intersportu pokazao se kao odlican, bas mali, ali odlicno se izborio sa kisom i hladnocom. unutra je bilo bas toplo. od opreme jos reso na spiritus, verujem da je mnogo prakticniji od plinskog, jedan komplet za kuvanje, noz jedan, noz dva, noz tri... :D

 

I ja sam skoro uzeo neki samonaduvavajući dušek, koštao me više nego pola kamp opreme što sma pazario sa ortacima u poslednje vreme, ali je stvar vrhunska. Lako se duva, a jako je udobno i praktično. Onih usranih intex dušeka sam trošio jedan po akciji, užasnog su kvaliteta i uglavnom se probudim na trećini naduvanog dušeka ako i toliko a onda samo bacim.

 

Što se šatora tiče, to što je baš toplo je u stvari problem, jer treba neke svežine unutra, pogotovu preko dana. Ja imam malo bolji šator od tvog sa linka (oregon 3, isto mckinley) i ladno ona mrežica koja služi da se šator otvori ali ne ulaze insekti ne propušta vazduh ili ga propušta mnogo malo, glupost. Vidim da quechua ima neku kao šator tehnologiju fresh & black da je zatamnjeno i da sunce ne greje preterano unutrašnjost, bilo bi zanimljivo probati. 

 

Prošli vikend sam bio u nekom vikend naselju kod Ovčar banje, preko puta visećeg mosta. Privatna vlasništva, ali nas pustio neki lik da bacimo šator. Fenomenalno mesto, jedino žalim što se nismo provozali klisurom, al biće još prilika. 

Link to comment

e da,sledeci problem kod Srbije je sto je svaka livada/parce sume necije i sto se svi brinu da ces ima pogaziti malo trave svojim satorom :rolleyes: a mozda je nije ni obisao 6godina ali cim se nesto desava odmah svi dodju..

mislim mi podignemo sator gde nam se svidi ali zna biti problema..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...