Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

On 30. 4. 2024. at 6:32, ntwadumela said:

Sa ovakvom igrom ako Denver uzme 2 protiv Sote, da se šutiraju u dupe od sreće. 

main-qimg-f1f63a57b5e090a635b5a3f38c4b8c

Sramotna igra pre svega Jokića, a tim ga je ispratio energetski. 

Niksi se očekivano muče, ali isto tako očekivano dobili prvu, a dobiće i seriju 100%, samo nemam pojma kojim rezultatom. Možda 4:2 npr.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Amos said:

pa mi Milan odgovarao da kad Marej i Jokić podignu produkciju biće ludo.

 

Mua? 

 

Ja uopšte nisam bio nikakav optimista posle Lejkersa, pa nisam baš siguran da sam rekao nešto takvo pogotovu ne ludo.

 

Svakako sam očekivao da Jokić podigne nivo, jer nas tome uči svaki play off do sada u kome je bez izuzetka dizao brojke i to ne baš u malim procentima a jasno je kao dan da je seriju protiv Lejkersa bukvalno otaljao u smislu želje i angažovanosti (i opet je imao skoro jak tripl dabl u proseku sa 28 poena i brdo skokova). Msm da sam rekao da će beležiti 30ak ili "barem 30ak" u proseku što nije ne znam kakvo smela prognoza posle 28 vs Lejkersa.

 

Konstantno udvajanje mu svakako otežava posao, no tu bi trebali da iskoče pre svih Marej i Porter kao i ostatak spoljne linije sa mnogo prostora ali to se ne dešava.

Ovo što Minesota igra u odbrani je neverovatno, toliko su mobilni a reket je toliko zatvoren, deluje na momente da je nemoguće ne dati koš već uputiti šut. Jokić često daje koševe iz skoka i otpadaka, ovde jako malo, u ove dve utakmcie, ako je koji uopšte i dao. 

 

Mučno je ovo bilo za gledati, bukvalno su ih osramotili. 

 

  • +1 1
Link to comment

Stvarno je kul što se i pored ovog potencijalnog ispadanja Denvera baš ima za koga navijati i na Zapadu i na Istoku.

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Stvarno je kul što se i pored ovog potencijalnog ispadanja Denvera baš ima za koga navijati i na Zapadu i na Istoku.

 

Za druge se navija, Denver se voli. 

 

Link to comment
Just now, Amos said:

 

Za druge se navija, Partizan se voli. 

 

Milošica na fejsbuku, 2008. godina.

 

Link to comment
Just now, Milošica said:

Milošica na fejsbuku, 2008. godina.

 

 

Još jedan derbi počinje slava zemlje Srbije, evo idu dolaze Grobari i Delije. Najlepše pesme detinjstva, zbirka. 

  • Haha 4
Link to comment

I tako ce Jokic i Denver otici u zaborav kao kratki bljesak kao Janis i Milvoki.

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)

Mislim da su sudije dozvolile kriterijum suđenja koji je više legao Minesoti. Ipak, i u 4/4 je bilo mikrotrenutaka za povratak koji nisu iskorišćeni. Ja i dalje verujem da može sve da se okrene, uzimajući u obzir minus IQ Gobera na duge staze i neku neopisivo nepoverenje u KAT-a. 

Edited by Pokojni Zvonce
Link to comment
Posted (edited)
11 minutes ago, 1n54jd3r said:

I tako ce Jokic i Denver otici u zaborav kao kratki bljesak kao Janis i Milvoki.

 

Osvojiti 2 puta za redom je uzasno tesko, moras da imas bas jaku, legendarnu generaciju kao Golden State ili Miami one dve sezone. Da ne pricamo tri puta, to su mogli samo Bulsi i Lejkersi sa Brajantom i O'Nilom. Denver moze lako da se vrati sledece sezone i osvoji, samo je pitanje da li ce svi da ostanu na broju i da li ce se dovesti neko pametno pojacanje.

Edited by JohnnyD
  • +1 2
Link to comment

Невероватно игра Минесота, дуго нисам видео тим који дефанзивно и енергетски игра на овом нивоу. Онда из тога произилази и самопоуздање да на крилима Едвардса и Таунса то и офанзивно делује сјајно. Денвер је синоћ изгледао као да их је ударио брзи воз, као да је Минесота у сваком моменту имала играча више на терену. Угушили су Мареја, зауставили ту Јокић-Мареј осовину напада Денвера, пустили Гордона да дивља, сјајно удвајали кад треба, преузимали.. Јокић тотално ван ритма, немоћан, губио је лопте, Рид му лупао банане ко од шале.

 

Ужасан је противник оваква Минесота за Денвер, неупоредиво лакше би изашли на крај са Оклахомом рецимо, овде их вероватно чека метла, нисам сигуран да су након овог дебакла у стању и једну победу да извуку. Минесота ако настави у овом ритму иде јако и до самог краја, питање је само да ли су способни цео плеј-оф да изгурају овим интензитетом.

Link to comment

Ko bi rekao da će  ekipu u kojoj je Towns jedan od lidera krasiti čvrstina u odbrani.

 

I dok sam pre početka serije znao da će za Denver biti ogroman izazov pronaći adekvatnu odbranu (sad ih Towns lagano punio, a o Edwardsu da ne pričamo više), nisam iskreno očekivao da će neprepoznatljivo tužno izgledati u napadu, bez obzira na odličnu odbranu Minesote.

 

Čudi me da Denver ne forsira dosta bržu igru nego skoro uvek dozvoljava Minesoti da odgovori postavljenom odbranom, gde su u generalu veći i jači. Na kraju i igraju  sa dosta više želje.

 

 

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

daleko je minesota od nekog savrsenstva

u prvoj petorci imaju 36 godisnjeg konlija i dva izueztno napadacki limitirana igraca

i taunsa, kao drugu opciju

 

od PO (mada su dvojica mladi) imaju gomilu ispadanja u prvoj, eventualno durgoj rundi

od svih njih konli se jednom dovukao do finala zapada u kom je pociscen

 

odkicno su "poslozeni", vidljiva je hijerarhija i imaju dubinu

nivo samopouzdanja sa kojim igraju je brutalan

odatle sve dolazi i odlicna odbrana i neverovatno efikasan napad

 

 

i upravo tu je kvaka, prilicno sam siguran da imaju solidne sanse da se raspadnu kad udare u zid i da ce to samopuzdanje netragom nestati

 

ali za to je kao prvo potrebno da jokic izdominira nad taunsom za pocetak

tauns je u ovoj seriji  na obe strane terena dobio duel sa jokicem i to je pocetak i kraj svake price

kad je tako denver apsolutno nema sta da trazi u seriji

 

ovo sad je vec ozbiljan izazov za jokica, odavno nije bio na vecem ispitu

ne cak u toj meri da denver okrene seriju, koliko da on do kraja serije pokaze da moze resiti taunsa

 

odavno je proslo vreme kad su se lomila koplja ko je najbolji iz trojca embid, jokic, tauns

Edited by б1lme3
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

KAT je neverovatno sazreo i uznapredovao kao igrač, pre svega u defanzivi i u činjenici da se posle skoro 6-7 godina liderstva prekomandovao na drugu violinu. Zaista mu svaka čast na tome, ako odu do samog kraja ove godine ogromne zasluge mu pripadaju. Sinoć je Denver bio baš raspad, ali ne znam da li bi pukli sa takvom lakoćom da je KAT pauzirao, a Rudi bio na terenu.

 

Elem, polako sa otpisivanjem Denvera u istoriju, gubili su oni plejof serije i ranije, gube i ovo, ali igra se basket i dogodine i one tamo, na njima je da se uzdignu i poboljšaju. Marej igra jeziv plejof, jeste ubacio dva meč vinera, ali ima grozomornu produkciju.

 

Njujork - Vulvsi bi bilo finale za sladokusce, mada mislim da će Boston tu da pomrsi račune i da će biti opasnog peglanja na sve strane ako im dođe Minesota.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...