Jump to content
IGNORED

Serie A 2023/2024


goofs

Recommended Posts

23 hours ago, MiddleClass said:

Kako je Inter prosuo dva lagana meca. Pakao...


Odjednom je sve sem 100% učinka neprihvatljivo…kukavni interisti :dry:

  • +1 1
Link to comment

Ne znam pratite li ovo sranje oko kladjenja u Italiji.

 

Fadjoli, mladi prvotimac Juventusa, se navukao na ilegalno onlajn kladjenje i spickao milion eur za par meseci (godisnja plata mu je 1,8 miliona eur bruto). Uspeo je da navuce i Tonalija i Zaniola. Oni su izbaceni iz reprezentacije Italije i preti im visegodisnja zabrana igranja - minimum 3 godine. Fadjoli je postao svedok saradnik pa ce dobiti godinu dana zabrane.

 

Ovo nije kraj, navodno se ocekuje jos dosta imena, medju kojima i Zalevski iz Rome koji se kladio da ce dobiti zuti karton (i dobio ga je):

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Mislim da nisu trajno izbačeni iz reprezentacije, već im je dopušteno da napuste kamp radi tih privatnih problema. Osim Fađolija, niko još nije zvanično optužen, no pominje se lista od čak 50 imena koja su bila, ovako ili onako, umešana. Znajući žabarski fudbal, gde ima dima ima i ne samo vatre nego šumskog požara.

 

Za sad je najjača uvodna izjava Tonalija i Zaniola - igrali smo samo poker i blekdžek.

 

Jbno je ako se zaključi da su se kladili na svoje utakmice i doprineli nekako tom ishodu (recimo taj klip Zalevskog), jer to onda nije samo betting, to je match-fixing, za to se izbacuje iz fudbala.

  • +1 1
Link to comment

milan tacno na vreme prodao tonalija. 

 

ako je vec ~50 igraca umesano, bice tu jos velikih imena. ne znam da li je italijanski fudbal spreman da banuje nekoliko dobrih igraca na dugacak period...

Link to comment
19 hours ago, 189- said:

ne znam da li je italijanski fudbal spreman da banuje nekoliko dobrih igraca na dugacak period...

 

Da se italijanski savez pita, oni bi najradije ovo gurnuli pod tepih i pravili se da ne postoji. Fudbal im je na aparatima, većina klubova životari od prodaje igrača, dok ostali posluju sa gubitkom, jako je malo finansijski zdravih, sa TV pravima zaostaju debelo čak i iza Španije, a slabiji su i od Bundesa, definitivno im ne treba još jedan skandal nepunih godinu dana nakon Juventusa.

Sad, (verovatno) na svu sreću, tužilaštvo je nezavistan entitet koji ipak voli da čačka, razlozi su upitni, ali bolje išta nego ništa.

 

Ja cenim da će 10ak igrača da popije suspenziju od par meseci-pola godine (po primeru Ivana Toneya), i da će pravosnažna presuda biti doneta recimo u nekom martu-aprilu, tako da pola suspenzije pojede letnja pauza. To je otprilike recept kojim je kažnjen Juventus, pričalo se o selidbama u Seriju B i C, a završilo se na 10 bodova i manje od 1M kazne.

Za Tonalija verujem da će biti baš simbolično kažnjen jer dubok je džep šeički, a korupcija u Italiji neminovno cveta.

  • +1 3
Link to comment

Trenutno je Tonali na tapetu, izgleda da se ipak jeste kladio na utakmice Milana i Breše, navodno samo na pobede svojih timova, ali kako izviru nove informacije sve je gora situacija po njega. Žao mi momka, ne može se reći samo da je ispao glup, kockanje je zavisnost, a kad te jednom uvuče pod svoje, ne biraš i nekako je logično da ćeš da se kladiš tamo gde imaš prednost. Ne znam u kolikim dugovima je (Fađoli je u izjavi rekao da duguje oko 3 miliona eura :blink:), cenim da će Newcastle da mu zavrne slavinu dok traje suspenzija, u svakom slučaju nezavidna situacija.

 

Elem, pojavilo se još jedno ime - Max Alegri (lol) se navodno kladio na mečeve Serie B. Ovo može biti blessing in disguise za Juventus ako žele da izađu iz ugovora sa njim, verovatno postoje neke klauzule koje će im sad dati olakšavajuću okolnost.

Link to comment
On 20. 10. 2023. at 12:38, goofs said:

Elem, pojavilo se još jedno ime - Max Alegri (lol) se navodno kladio na mečeve Serie B. Ovo može biti blessing in disguise za Juventus ako žele da izađu iz ugovora sa njim, verovatno postoje neke klauzule koje će im sad dati olakšavajuću okolnost.

:rolf:

 

Prvo sam lupio smejavca na ceo post, ali mi bi glupo zbog Tonalija - i meni je žao momka. Deluje da će kola da se slome na njemu i da će poslužiti kao primer ostalima. Zli jezici bi rekli da mu ne bi isti status (tj. predviđena kazna) bio da je ostao u Italiji :mellow:.

Link to comment

Sinoć je i bacao neke mantre :D nisam skroz siguran na koga.

 

 

 

 

Dobio Juventus derbi, najviše zahvaljujući opravdanom (i ekstermno glupom) crvenom kartonu. I dalje deluju grozomorno, da nije bilo kartona utakmica viđena za 0:0. No, imamo tri teškaša na vrhu tabele unutar dva boda. Tri teškaša i uz njih verovatno...Fiorentina :ph34r:

Link to comment

Roma se popravila u drugom, ujednačena borba za ovih 30 min.

 

Zalewski je težak padavičar, hvala Murinjovim pomoćnicima što ga ne gledam više na terenu.

 

Evo gola konačno!! Dinarski 600.centaršut za promenu uspešan. Tu je i Ljiljan :D, gleda sina strelca.

Edited by Profesionalac
Link to comment

Prvi nos Milana za vođstvo rosonera na Maradoni

 

Užasna reakcija Napolijevih štopera

 

x2 

 

Kako je pojeo sada Rahmanija

Edited by Profesionalac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...