Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, Блок_64 said:

 

Uozbilji se,

Za najtalentovanijeg igraca mladjih kategorija uvek treba da bude mesta. Ne mora da bude glavni igrac ali ne vidim nista lose u tome da dobije neke minute na utakmicama protiv Krke i slicnih ekipa u ABA ligi.

Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Velika vecina tih grobara (ne na forumu naravno) navija za Zeljka Obradovica a ne za partizan.

Upravo.

Link to comment
6 hours ago, assignment said:

Na C

 

5 hours ago, fandorin said:

Bonzie Colson je taj koga spominju. 

 

uff kapitalac sa velikim c

  • +1 1
Link to comment

Beše neko njega pominjao na El temi da ga ocekuje kod nas za 4,5 godina :) 

Link to comment
12 hours ago, uini said:

btw, meni je kod sferopulosa najimpresivnije to sto je sa tek nekoliko dobrih defanzivaca a u ekipi gde ih je 70% jedva prosecnih ili ocajnih na temu, uspeo da demonstrira respektabilnu odbranu.

 

Plus milion.

 

Doduše, od prve utakmice pišem kako nas Partizan očajno napada. Kako im je tupav gameplan, najbolje se videlo u onoj utakmici kada je Kaminski ušao tek u drugom poluvremenu (zbog foul troublea Kabokla i Smajlija) na 20 razlike i sa posta masakrirao Jaga i Tea, vrativši utakmicu u neizvesnost.

 

Za finalnu seriju se Sfero bolje pripremio, kombinovao odbrane, blicovao... Ruku na srce, kvalitet (posebno ove poslednje) utakmice je vrlo skroman, mnogo skromniji nego li prošle godine. Nemam nikakve iluzije da bi ova odbrana donela rezultat u EL. Mogu da se uigravaju do sutra.

  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Velika vecina tih grobara (ne na forumu naravno) navija za Zeljka Obradovica a ne za partizan.

 

 

druže to što je željko veći od kluba, svakog kluba odavde, nije grobarski izum 

 

prosto čovek je uradio te neke stvari po kojima je prepoznat - koje vrv niko neće ponoviti za naših života

 

je ni posle 3 godine kako se vratio u kkp ne mogu da se načudim potpuno nenormalnom idolopoklonstvu koje za njim vlada u grčkoj, zaista ne verujem da bi moje ostrvo moglo biti izuzetak

 

imamo navijački kružok u kome su navijači AEK, oly, pao, paok itd - svi do jednog se kunu u žoca. ja sam bio crna ovca kad sam početkom sezone počeo da kenjam da se žoc gubi na tekmama i nema kontrolu nad svlačionom. bili su u fazonu pali, to je nemoguće.

 

imam random uzorak ljudi koji nemaju dodira sa basketom, doktor oženjen srpkinjom, baba od 80 godina iz sela, razni slučajni likovi, vojna lica, radnici sa bauštele - nema ko me nije pitao za željka sa thumbs up, pritom ne konstatujući šta znači kad kažem da ne navijam za partizan nego za eritris aristeras

 

prosto lik je legenda samo takva, to što nama to ne odgovara ili odbijamo to da prihvatimo je samo naš problem

  • +1 5
  • Wub 1
  • Hvala 3
Link to comment
41 minutes ago, elementary said:

Beše neko njega pominjao na El temi da ga ocekuje kod nas za 4,5 godina :) 

sad sam skontao da je i onaj ubitacan trio iz niznjeg 14/15 zavrsio kod nas, rocesti, kinsey i trey, doduse dosli su kao penzioneri manje vise i nisu dosli zajedno..:fantom:

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
27 minutes ago, kralj said:

Nemam nikakve iluzije da bi ova odbrana donela rezultat u EL. Mogu da se uigravaju do sutra.

 

ma to je van diskusije; za dobre igre i pobede u kontinuitetu u el ti treba još dosta toga, ne samo defanzivno, već i u napadu.

zaista ne pišem ovo kao opravdanje ili neki podvig, već kao činjenično stanje - mi smo igrali sezonu bez franšiznog igrača, u kojeg smo strovalili i večinu (tj cca petinu) para i koncept, plus bez igrača (tobey) koji ako nije trebalo da bude suvereni startni centar, svakako je trebalo u ideji da bude komplementaran sa bolomboyjem, da uvek imaš vaspostavljen balans dobre odbrane i dobrog napada na centru.

 

daklem, u teoriji je trebalo da imamo najbolji plejmejkerski par u evroligi izvan real madrida (a onda otprilike dva mesta prazno pa drugi), koji je trebalo da hrani dva centra 40mins a ne jedan matori genijalac da hrani jednog centra i ponekad tobeyja, kada ima smisla da provede 09mins na utakmici.

 

pa onda i šarada sa PF pozicijom, gde je davidovac prvi & jedini igrač. a sve to sa unapred uračunatom svešću da smo loši defanzivno

 

meni je najbolji pokazatelj kako naš napad ima 60% projektovanog kapaciteta, ona teorijski poslednja šansa da se vratimo u plejin igru, tekma protiv barcelone.

tu je plastično pokazano koliko smo obogaljeni igrali u odnosu na ono što je trebalo biti.

 

sferopulos će sigurno imati na umu više defanzive a valjda ćemo pogodi sa franšiznim likom sledeće sezone, pa će onda to u startu mnogo mnogo bolje izgledati, pod uslovom da zadržimo 1 trenera i 2 koristan core igrača

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Slažem se. Plus smo i igrali bez Tea maltene od sredine januara (pobeda u Milanu na kraju duplog kola). Posle je nešto probao da se vrati (igrao je tu protiv Barse na, u vrh glave, 60%), al se odmah opet povredio i odigrao posle ovaj revijalni finiš tek da se uvede u ABA plejof.

 

Inače, verujem da sam sa time dosadan, ali ja sam veliki pobornik koncepta vraćanja Kaline, Gudure (prioritet je naravno Đurišić, ali ne ako dovedu nekoga poput Bonzija Kolsona da mu greje klupu), pa po cenu da mi je svejedno da li ćemo da budemo 5, 8 ili 16. I u ovoj, rezultatski promašenoj EL sezoni (mada šta je uopšte uspeh vredan gomilanja ovih stranaca), gledao sam neke od omiljenih utakmica od početka ove poslednje serije nastupa u EL.

 

Trenutak kad se vratio Top i trebalo da igra sa razigranim Teom mi je najbolja vest u vezi sa ovim nesretnim klubom od ko zna kad. Kakvi kurčevi Nejpiri.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

ne može se reći da nisu dali sve od sebe

 

  Hide contents

GN9e9KlX0AARHVq?format=jpg&name=large

 

 

:laugh:

Baby reindeer Teo

Is 'Baby Reindeer' Based on a True Story? Richard Gadd Speaks Out.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...