Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Just now, Nikodije said:

Kada sastaviš veteranski tim naravno da će biti povreda i da ljudi od 33-34-35-36 godina ne mogu ovo da izdrže. U sezoni 14-15 nismo imali nijednu povredu

@red star forever

 

Ma da, slažem se, gledao sam čisto po kvalitetu.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Čist faul odbrane. U napadu može da bude ako ga zakači nogom u vazduhu, pre doskoka. Za doskok moraš da mu ostaviš prostora i kad skoči u napred.

 

On nije skočio unapred, lepo se vidi po torzalnom delu dela da ide pravo na gore.

 

Sisa naravno koristi pravila, a ako to želi, a želi, zaista ne znam koliko treba da mu se ostavi prostora da bi bio miran da njegove noge koje traže tvoje očigledno, neće moći da ih dohvate.

  • +1 1
Link to comment

Znači, treba da gledaš samo da doskočiš na nogu odbrambenog igrača i sudiće se faul odbrane. Važi.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Ros said:


da, inače je normalan doskok takav da su stopala pola metra razmaknuta

Pa nije ni toliko neobično, ali nije ni bitno, takva su pravila. a ako je neko toliko lud da namerno doskače na nogu onda alal mu kurac nek dobije bacanja.

Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

 

On nije skočio unapred, lepo se vidi po torzalnom delu dela da ide pravo na gore.

 

Sisa naravno koristi pravila, a ako to želi, a želi, zaista ne znam koliko treba da mu se ostavi prostora da bi bio miran da njegove noge koje traže tvoje očigledno, neće moći da ih dohvate.

Koristi pravila tj. zloupotrebljava i često dobije faul i kad nije, ali ovo po pravilima jeste faul. Druga dva puta danas mislim da nije bio, a dobio ga je oba puta.

4 minutes ago, booyaka said:

Znači, treba da gledaš samo da doskočiš na nogu odbrambenog igrača i sudiće se faul odbrane. Važi.

To je povreda u recimo jednom od pet doskoka, ne radi to niko namerno. Bacaju noge namerno napred ali ne idu da doskoče na nogu pobogu. Mislim, guglaj pravila pa ćeš videti i sam.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Ma ok, i sam sam se tako često povređivao, jeste lud potez, ali današnji igrači su toliko namazani dovoljno da izazovu blag kontakt da isprovociraju sudije da im sviraju bacanja.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, garmonbozia said:

ovde mu je lazić ušao u prostor za doskok iako ovaj stalno izbacuje nogu i tako često dobija nezasluženo bacanja

 

često se za ovakve stvari sudi i nesportski jer moraš dozvoliti igraču da doskoči

 

image.thumb.png.7dd2c98c291ab3a713b19611cc92d3d5.png

 

EDIT: pritom ga je i desnom rukom zakačio pre doskoka

Za koji kurac je Laza ucio karate u mladosti, sto ga nije otresao kao vrecu govana:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment
11 hours ago, Nikodije said:

Kada sastaviš veteranski tim naravno da će biti povreda i da ljudi od 33-34-35-36 godina ne mogu ovo da izdrže. U sezoni 14-15 nismo imali nijednu povredu

@red star forever

 

Doduše tada je bilo manje utakmica, ali generalno je normalno da se stariji igrači pri kraju karijere češće povrede...

Link to comment
11 hours ago, Heaviside said:

Jebiga, možda ima i takvih majstora ali je pravilo u principu ok.

Ja se slazem sa nacelnom idejom zastite prostora za doskok napadaca. Ali :) Ovde je Laza znao za jadac i vidi se da je ostao malo dalje od igraca (previse puta je u proslosti pravio ista sranja, pa naucio malo). Stavise, mislim da mu je sudija svirao kontakt rukom ka grudima Muse. 
Imamo sitaciju gde Musa eksploatise pravilo i izbacuje nogu (evo poslednja slika), odbrambeni je ostao koliko toliko van doskoka.
Moje pitanje je kako onda igrati odbranu na tom sutu? Nema sanse da zasmetas igracu i da mu poremetis sut ako moras da budes metar ispred. 
Ta kretnja sa bacanjem nogu unapred je cesto neprirodna i tacno ima odredjene grupacije igraca koja to hoce da eksploatise. Sto nije kul i sporcki.

Ponavljam, mislim da su Lazicu svirali kontakt rukom, a i Real je jurio rezultat pa jesu malo krenuli domacinski.

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 hours ago, MeanM@ said:

.
Moje pitanje je kako onda igrati odbranu na tom sutu? 

Jako teško ako majstor uspeva da pogađa trojke dok pokušava da doskoči na nogu protivnika ili da uzmemo ono što Musa zaista radi a to je da pokušava da izazove kontakt nogama dok je u vazduhu. Ako nije baš totalni maher pa mu to koprcanje smanjuje procenat onda je već lakše.
 

2 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Seljačko pravilo za seljačke igrače kao što je Musa.

Šta znam, meni je to pravilo pre svega zaštita od seljačkih igrača koji se poturaju ispod šutera, uvedeno je nakon povreda zbog toga, a Musa je realno majstor što uspeva da pogađa trojke dok to radi pa ne smeš da mu se odmakneš. Ni prvi ni poslednji koji je navežbao ekstremno težak šut na koji možeš ili da se moliš bogu da mu nije dan ili da napraviš faul. 

  • +1 4
Link to comment

I kod ove situacije i one kad je Musa dobio 3+1 Lazić je zakasnio i realno bolje da nije ni pokušavao da glumi odbranu.

Da je samo iskulirao primili bi max 6, najverovatnije samo 3 poena, a ovako je ova njegova šator odbrana bila nagrađena sa +7 poena za Real.

 

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Heaviside said:

Jako teško ako majstor uspeva da pogađa trojke dok pokušava da doskoči na nogu protivnika ili da uzmemo ono što Musa zaista radi a to je da pokušava da izazove kontakt nogama dok je u vazduhu. Ako nije baš totalni maher pa mu to koprcanje smanjuje procenat onda je već lakše.
 

Šta znam, meni je to pravilo pre svega zaštita od seljačkih igrača koji se poturaju ispod šutera, uvedeno je nakon povreda zbog toga, a Musa je realno majstor što uspeva da pogađa trojke dok to radi pa ne smeš da mu se odmakneš. Ni prvi ni poslednji koji je navežbao ekstremno težak šut na koji možeš ili da se moliš bogu da mu nije dan ili da napraviš faul. 

Musa je seljak pa je seljak, a naravno da nisam mislio na poturanje ispod šutera, imao sam kao klinac direktno loše iskustvo sa tim. Musi se nije poturio Lazić kod onog faula, a džiberčina em raskreči noge, em naskače na odbrambenog. Ako je ono normalan šut, ja ga jebem. 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam te razumeo da je pravilo seljačko, a ono je tu upravo da spreči poturanje ispod šutera. Slažem se da ga Musa zloupotrebljava. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...