Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Očekivanja od Smarta treba da budu jako niska. Čovek je na pola sezone došao prvi put u evropsku košarku. I došao je samo da zakrpi rupu dok se Topić ne oporavi. Šta god da dobijemo od njega dobro je.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Ratamahatta said:

Jedino da igra u timu gde su u pevcu ostalih 5 niskih 4 zadnja vezna, a peti njegova zamena

 

Može da igra sa Hangom i Lazićem ili eventualno Jagom i Hangom. Čim je sa Teodosićem, to je odmah problem.

 

btw, mi smo opet najsmisleniji period i jedini kad smo ličili na nešto, imali kad je Rokas prešao na 4. To dovoljno govori o tome šta je, ipak, najveći problem ovog tima. Bukvalno 0 produkcije sa te pozicije, Luka igra van svoje pozicije, ali čak i tako je milion puta korisniji od žvakača žvake. 

 

Grku je bolje da Luku stavi da igra rezervnog centra, tu bi dobio ozbiljnu produkciju, ovu dvojicu bezveznjakovića (Gilespija i Tobija) na kraj klupe, pa nek Rokas + Davidovac i Lazarević igraju 4. Ja bih tako uradio. Lazarević uopšte nije neupotrebljiv na EL nivou (čak i uz ograničenja u napadu), dokazao je to x puta, 0 razloga vidim da žvakač žvake ima prednost u odnosu na njega ili da troši Luku van pozicije.

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Smart uopšte nije igrač koji se ne može iskoristiti, naprotiv.

 

Bolje je pitanje, gde iskopaše Gilespija. Jedna od retkih utakmica Partizana koju sam pogledao u kontinuitetu ove sezone je gostovanje Bajernu i dobro se sećam kako mi je upečatljiv utisak bio kako Gilespi veze sa vezom nema (i za taj utisak mi je bilo dovoljno dva minuta u igri i tri pokreta). Kad, mesec dana kasnije, eto ti njega u KK Ćoki. It figures za klub kojem je jedan Davidovac prvo pojačanje.

gilespi je navodno zelja grka i to po botovima kao izabrao ga je pre bircha(kojeg je treneria i igrao zavrsnicu el):laugh:

totalno debilan potez, gotovo u rangu dovodjenja raduljice s obzirom da nismo bili pritisnuti™ za dovodjenje jos jednog centra, sto se ne moze reci za dovodjenje smarta, al brate mogli su naci nekog ko bas nije na 9% za tri..

smart ce biti dobar,  al za 2 godine.. a mi od toga necemo imati nista..:fantom:

Edited by Shaq
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Ratamahatta said:

Brzo zaboravljate Gilespijev doprinos :fantom:

 

Nauka o imenima jasno kaže da neko ko se zove Gilespi ne može da bude košarkaš, već samo neki krljator iz Severne Irske ili Velsa.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Ratamahatta said:


Ali dao je 21 poen! :fantom:

Ovako je isto svojevremeno Stimac bio dabl dabl masina, jednom je Radonja hteo da odmori Cirbesa za kup valjda, vodili smo u zadnjoj cetvrtini protiv Cedevite 15-20 razlike u onoj zadnjoj sezoni s top 16 grupama. Posle 2 minuta ovi istopili pola, morao da vraca Cirbesa 

Tako i ovaj, elitni livescore evroligaski bek. Hanga tresne bananu, napali se cela hala, smanjimo na -10 posle 20 minuta rmbanja... Nedovic promasi zicer u kontri, pa primimo troju u tranziciji u sledecem napadu, u narednom napadu doda protivniku u ruke, primimo kos za +15 i u trecem napadu dobije bananu i pola hale vec krene da isparkira pre guzve. Ubio nas je u pojam a nigde to ne pise

Jako neodgovoran igrac, ni godine mu ne pomazu da sazri. Ni u repstaciji ga nisam volo, nekako kao da ne pripada u timovima u kojima igra, ne znam kako bih drugacije napisao. Jedino je prosle godine igrao u kontinuitetu dobro u onom Ivanovic hanimun periodu kad je stigao Vildoza i dok je Kampaco nosio nanogicu

Poenta je da Nedović nije bio u ovoj utakmici među pet najvažnijih problema koje je Zvezda imala i zbog kojih je izgubila čak sa sve tim izgubljenim loptama i ležernijom igrom u odbrani, dao je 21 poen , više od četvrtine ukupnog broja Zvezdinih koševa.

Problem broj jedan Teo, i njegova igra u napadu, prosto su ga ugušili, mora on pored asistencija da isporuči svoju kvotu poena, toga nije bilo.

Problem broj dva, Gidra, takođe očajno ofanzivno veče, kasnije je ušao u problem sa samopouzdanjem i nije uzimao šuteve koje inače uzima.

Problem broj tri, Deda, ostao je tri puta sam kao duh i sva tri puta promašio. To su za njega jedna ili dve trojke u normalnim situacijama.

Problem broj četiri, Hanga, jako loše veče, energetski neprepoznatljiv, niti je poentirao, niti je razigravao, a i odbrana je mogla da bude bolja.

Problem broj pet, Lazić, nije ga niko primetio ni da je igrao.

Nedović, Jago i Bolomboj i donekle Tobi su jedini koji su nešto pokušavali, da prenu ostatak ekipe. Ali, ovo je četvrta jaka utakmica u osam dana i video se nedostatak energije, to je svima nedostajalo, nekom manje, nekom više.

  • Wub 1
Link to comment

Teodosic ce doci glave ekipi kada se bude igralo za trofeje. Plus tu je i Nedovic koji se uvek pogubi kada se igraju vazne utakmice.

Edited by Micko8
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Lol, igra lošije par utkamica jer je pod blokadama i odmah Teodosić kancer priča. Pogledaj listu njegovih trofeja…ma nebitno, ko ne zna ne zna.

 

fun fact: Teo je proglašen za najboljeg defanzivca grčke lige za sezonu 09/10

 

fun fact2: Nedović za 13 godina profi karijere od trofeja ima jednu titulu u Grčkoj u sezoni kada je Oli nije igrao. Nema nijedan plejof Evrolige za jedno 7-8 sezona. Kad ga je Ćoki doveo nesrećnom Vladi Jovanoviću sa planom da bude dugogodišnji nosilac igre odmah sam znao da je dominacija u ABA završena i da nema iskoraka™ u Evroligi. E to je kancer™, a ne Teo koji je kao glavni igrač osvojio sve što postoji u evropskoj košarci.

Edited by Heaviside
  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

fun fact2: Nedović za 13 godina profi karijere od trofeja ima jednu titulu u Grčkoj u sezoni kada je Oli nije igrao. 


Ima i jednu u Srbiji u sezoni koju Partizan nije igrao :Jova:

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
6 hours ago, booyaka said:

Ove godine osvajamo ABA ligu. Slobodno zapamtite šta sam rekao.

Nista top deset EL? 🫠

Link to comment
1 hour ago, booyaka said:

Nije ni to isključeno, za sada.

Izgleda 50%+ je mogao samo Dejo. Dzaba sleper para i ofanzivna kosarka.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...