Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

pored coxa cak i nadrogirani janakopulos deluje kao zdrav™ decko.. 

pao je isto na 1:3(2 poraza kuci), dva puta do sada porazeni od oly-ja, pa se opet ne razmislja o smeni, iako je pao dao min duplo vise para i doveo igrace u prajmu za razliku od nasih penzionera..

 

  • +1 2
Link to comment

Oni su tek doveli trenera koji je btw dominirao evropskom košarkom poslednjih godina. Naš trener je bio u klubu već 11 meseci, a u poslednjih 10 godina je vodio 5 klubova i samo u jednom, u suštini svom matičnom klubu, se zadržao duže od godinu dana. Ćoki je Ćoki, ali i Duško je već deceniju trener koji nigde ne uspeva da zadovolji. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Shaq said:

pored coxa cak i nadrogirani janakopulos deluje kao zdrav™ decko.. 

pao je isto na 1:3(2 poraza kuci), dva puta do sada porazeni od oly-ja, pa se opet ne razmislja o smeni, iako je pao dao min duplo vise para i doveo igrace u prajmu za razliku od nasih penzionera..

 

 

Ataman je ortak sa svim igračima, njega sigurno ne buše™

Dulo je u vrhunskoj košarci prusutan 40 godina, čudno mi je da ne kalira da ne mogu isti tretman da imaju Nemanja Bjelica i Stefan Lazarević.

Link to comment
15 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a šta se dešava sa onim preimenovanjem aktuelnog predsedništva u vd stanje do jeseni?

 

antidatumirano do daljnjeg?

 

Ovo, bi priča da je Čović oročen do nekog novembra pa da preuzima ekipa™... 

Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Oni su tek doveli trenera koji je btw dominirao evropskom košarkom poslednjih godina. 

 

Mala digresija - ja baš nešto nemam veliko mišljenje o Atamanu. One trick team pony. Vreme će pokazati.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Ataman je ortak sa svim igračima, njega sigurno ne buše™

Dulo je u vrhunskoj košarci prusutan 40 godina, čudno mi je da ne kalira da ne mogu isti tretman da imaju Nemanja Bjelica i Stefan Lazarević.

Nekad je to i donekle prolazilo, sad više ne prolazi. On ima skoro 70 godina, ni prvi ni poslednji koji se nije adaptirao na neku od brojnih promena. Dovede igrače Barselone i Olimpijakosa, lika koji je izdominirao finale plejofa nemačke lige prošle godine i trpao po 20 na svetskom prvenstvu i onda ih ne skida. Pri tome nema šanse da im je rečeno da će da se bore za mesto u 12, a još manje su šanse da nisu pričali o ulozi u tomu pre potpisa. 

 

3 minutes ago, goofs said:

 

Mala digresija - ja baš nešto nemam veliko mišljenje o Atamanu. One trick team pony. Vreme će pokazati.

Isto, ali ne postoji gazda koji bi njega oterao nakon 4 utakmice. Ugovor sigurno bolestan, doveo mu gomilu skupih igrača, a i generalno nema nikakvog smisla i nije dobro poređenje sa Duškom.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Ma da, da, ne pricam o teranju trenera, nego onako generalno. PAO je jak ko crna zemlja, ali ne mislim da ce otici jako i do samog krajatm

Jak se po imenima igrača, ali ono što oni igraju do sada je komedija, neka divljačka košarka, gora i od Zvezde, odbrane bez.

  • +1 1
Link to comment

to dokle će otići ne zavisi samo od turčina nego i od opšte atmosfere tamo, koja je gora nego ova naša ciganska. dosta navijača koje ovde poznajem se prešaltovalo sa basketa nazad na fudbal, prosto loša navijačka kultura, mora da se pobeđuje. a da imaju tim da šure jako i do F4, imaju, pogotovo što će ergin neke igrače itekako umeti da iskoristi - ovaj pogrešni adetokubo je u 2/2 protiv makabija igrao jednu od svojih najboljih utakmica ikada. ako on bude proigrao, centarska trojka lesor, on i onaj poljak iz mege će biti jedna od jačih u EL...

Link to comment
2 hours ago, Shaq said:

kao sto se i lesor dogovorio sa paoom..

Naravno da jeste, samo kad je to iscurelo u medije nije niko iz kluba zakukao kako zli vetrovi lažima hoće da nas unište.

 

Doduše sad je Čović kupio sebi mir bez obzira šta bude u derbijima. Ili će da ima uspešnu šok terapiju ili će da se vadi kako je trener tek došao i da treba strpljenja.

 

A boravak Duška u Zvezdi treba gledati kroz to kada je došao i da li je u tom trenutku bilo boljih trenera raspoloženih da rade sa Čovićem. 

 

Misterija je zašto smena nije odrađena između sezona jer nije kao da bi iko plakao za njim u prelaznom periodu a i onda (bar donekle) nov trener birao igrače, ovako sasvim lako može da se desi da i Sferopulos sledeće sezone poslozi defanzivnu ekipu, pa posle X kola dobije otkaz i onda dodje neki zvučni ofanzivni trener.

 

Ovaj tajming govori da su i igrači uticali na to da dodje do smene ili vedrija varijanta, da je Duško rešio da se vrati u rodni klub čim mu se ukazala prilika.

Link to comment

Videćemo još, jesu jaki mnogo ali bio je recimo i Robijin Fener jak kao zemlja pa je tek četvrte godine uzeo titulu i to u Istanbulu gde gosti uvek imaju fer tretman, a Obradović iz Fenera je po meni bolji trener od Atamana na vrhuncu. 

 

Ataman navodno ima dobre pomoćnike i dobar je sa igračima kojima daje veliku slobodu, a on sam često nije ni na treningu. Zna se ko igra i rešava, ko je tu da donese nešto sa klupe, a ko sedi i gleda i uglavnom su svi happy. Kažu da ne priča previše sa igračima, da se ne bavi njihovim individualnim manama i ne zanima ga da li rade više od timskog treninga. Kad gubi onda ih tera u neke karantine, kad se dobija mogu da rade šta hoće. Dobro je prepoznao i implentirao trend sa trojicom koja igraju pik sa loptom u petorci dok je Obradović insistirao na Kalini i Datomeu. Nabo je i takve igrače i dao im slobodu, oni rešili dosta clutch trenutaka. Šta znam, ne može biti loš ali nisam neki poštovalac, ali ako vrati PAO na sami vrh onda nema šta mnogo da se priča više.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hroničar said:

Koliko sam ja skontao, Teodosić nije doveden da provodi ovoliko vremena na parketu kao do sada, već da bude zamena za Nejpira. On i dalje može da pusti dobru i pravovremenu asistenciju, da ima solidne minute dok je u igri. Šta znam, moje je mišljenje da nije ni toliko loš što se odbrane tiče, istina da je imao par kikseva, ali ni manje ni više kao i drugi igrači. Mislim da je pre Šabaz razočarenje nego li Teodosić. Nejpir je doveden za ozbiljne novce i od njega se očekuje daleko više. Primer je utakmica u Bolonji, dao je 23.poena, ali je i pored toga užasno igrao, njegov izraz lica je dosta zabrinjavajući.

Ne bih se složio sa tobom da Teodosić nije bio bitan faktor prošle sezone u Bolonji, protiv Zvezde nije odigrao ništa posebno, ali generalno cela prošla sezona i sezona ili dve pre prošle su bile više nego solidne. U prilog tome ide i doček koji je dobio u Bolonji u petak.

 

kapiram, ja se pitam dal on može da bude i rezervni plej u ekipi koja puca na vrh EL. ok, tu je i Jago, ali ja tog čoveka nisam video do sada na terenu, poslednji put sam ga video na SP. verovatno je nešto i odigrao. slažem se da Nejpir može da bude veći problem pošto ima ulogu prvog pleja. pitanje je zašto Jago gotovo da ne igra.

 

nisam ni rekao da je Teo razočaranje ili da je problem. ali vama ne treba neko ko neće da bude problem, već neko ko će da bude rešenje, da tako kažem. gust je raspored, napori će biti veliki, konkurencija je zajebana, realno nema tu mesta za igrače u stanju Tea, odnosno može da igra po par minuta, al treba neko da guli onih 35 ili 36 minuta.

 

što se tiče dočeka u Bolonji ne sumnjam da je zaslužen. Teo je proveo tamo neko vreme, igrao je i EK sezonu ili dve, svakako da je dao ogroman doprinos. ali EK i Italijanska liga nisu što i EL. generalno mislim da su Teo i Bjelica igrači koji su odlučili da svoju karijeru suštinski završe u inostranstvu, odnosno da tamo provedu godine kada su u prajmu, pa i onaj period posle prajma kada su još uvek u stanju da igraju najjače lige. siguran sam da će Teo da bljesne i sada na nekoj tekmi, nadam se ne protiv nas :)

Link to comment

Ono što Teo prikazuje u napadu je na visokom nivou. Dobro razigrava što je najbitnije, a otvoreni šutevi će krenuti da ulaze(možda već u četvrtak).

 

Odbrana jeste problematična i tu bi ga trebalo pokrivati koliko je moguće. Hanga to svakako može najbolje u ovoj ekipi.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...