Jump to content
IGNORED

Paint AI


Moća

Recommended Posts

Kad sam kupio svoj prvi DSLR, ima tome blizu 25 god (Olympus E-1, teška kršina), bio sam POTPUNO  ubeđen da mi, uz moje znanje PS-a, fotograf više neće biti potreban.

 

Ulupao sam se na prvom 'snimanju'. 

 

Na stranu zanatske fore, sam proces snimanja se pokazao kao izuzetna psihološka igra i čekalica.  Fotografija je veština poput ribolova.

AI će u tom segmentu zauvek ostati mlohava čuna.

  • +1 1
Link to comment
On 26.12.2023. at 15:27, Caligula said:

Tako je.

 

btw. sad napravio - uvecati u browseru da se vidi detalj. Koji je ovo render endzin jebem li ga.

 

themasteroftwinpeaks_japanese_setup_wood

 

Tekstura na činiji vrhunska. Kad smo to radili u Mayi kao narandžinu koru, nikad nije uspevalo do kraja, izgledalo je suviše plastično.
Takođe, tekstura drveta na stolu ubiva.

Jedina primedba na prebrz i prejak radial blur oko činije koji treba da simulira objektiv. Baš deluje digitalno.

  • +1 1
Link to comment
On 25. 12. 2023. at 21:52, I*m with the pilots said:

 

Meni odmah ne stima nesto na ovoj osobi, ta šaka je prevelika za taj struk, takodje ruka i predugačka - tako da mi bas deluje fejk. Just saying'

 

Ima zena koje imaju tolike prste, opusteno. Takve su za izbegavanje, iz opravdanog razloga :dry:

Link to comment
58 minutes ago, Zli Gli said:

 

Ima zena koje imaju tolike prste, opusteno. Takve su za izbegavanje, iz opravdanog razloga :dry:

 

Koliko sam se pijanistkinja sa dugim prstima nagledala....uglavnom su im ruke neprivlačne možda baš zato što ne prate proporciju na koju smo navikli.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Zverilla said:

@Caligula - daj neke obične ljude, malo ili malo više ružne :)

 

najveća mana kod AI.ja zasad je da su ljudi nekako previše lepi. Bar na većini primera koje sam video - al možda i grešim pa zato cimam tebe :)

 

Imas parametar --s (pa broj) ... to pogresno zovu stilizacija a zapravo je guranje u unifrmnu Midjourney estetiku. Sto je broj veci, svi su lepsi i sve je lepse.

 

Fora je sto nesrecni logaritam ima bazu podataka jednog drustva koje forsira lepotu, simetriju i besprekornu estetiku.

 

Evo ti jedan Rus kojeg sam malopre napravio, sedi na tremu svog letnjikovca kod Sant Petersburga

 

 

themasteroftwinpeaks_Close_up_of_an_Russ

 

 

... evo trazim moje "ruzne"

 

themasteroftwinpeaks_A_sad_circus_clown_

 

themasteroftwinpeaks_portret_of_an_artis

 

 

Edited by Caligula
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

DALL-E...

upit: Logos, Face of God, convergence of humanity in history 

I dobih fresku u stilu Hieronymusa Boscha... 

I to u neeuklidskoj ravni, Poincaré Hyperbolic Disk, podeljenu na 12 sektora

i pravilno je "convergence of humanity in history" prikazao kao Sina Čovečjeg

 

 

Slika1.thumb.jpg.48a1599c14f037c1de586f7882f2a2dd.jpg

 

 

Edited by Lord Protector
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...