Jump to content

Paint AI

Featured Replies

Au krv ti jbm izasla sedmica i kida blink

0000000000000000000000000000000.JPG

  • 1 month later...
  • Replies 95
  • Views 6.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ovo je Bojan. Fotograf kome si uzo leba. Otac dvoje dece.  

  • Weenie Pooh
    Weenie Pooh

    Balkanski Diznilend, svaka čast Vučiću   Ali ako ga zlikovci zbace, smeši nam se ona druga varijanta. Jel' prepoznajete distopijski Geneks?  

  • Za MidJourney ide ovako:   Registracija na njihovom sajtu (ovo je besplatno) - https://www.midjourney.com/home/ Nakon toga prijava sa nalogom na njihov Diskord kanal - https://docs

Posted Images

Izvinte, izasla mi neka notifikacija na ovaj post od pre godine.

Pa da nastavim:

Kum je bio docent na primenjenoj. On radi kao slobodnjak i deli hranu sa kerom. Ja sam BIOfotogrraf kriznih situacija (war photog se potpisuje u muzejima i najzucim tabloidima)

Obojica se danas bavimo stolarijom tj drvetom za svoju dusu.

Kum se igra na soniju, a ja nemam nameru da poginem zbog nekog sa ifonom.

Eto malo o AI alatu nakon godinu dana.

P.s.

@Caligula u mojim firmama sam smeo da koristim samo levelse u PS ili nista u photo mechanicsu, tako da mi nije trebao veci cekic iliti bolji alat.

PS Koristim od verzije 2.0

  • 2 weeks later...

Ovo nije moje, sad naleteo - nije Midjourney nego Dall-e

OK, cekamo da video isprati ovaj kvalitet pa da gasimo stock sajtove (nisam kupio fotku na stock-u godinu i po)

Captujre.JPG

@foto pisah vec ovde, ne verujem da ce profesionalci imati stetu od ovoga. Videcemo za godinu-dve, ali u ovom trenutku mi se cini da stradaju samo stok fotografi a boga mi i videografi - sto se mene tice nikakva steta jer nije u pitanju ni umetnicka ni kreativna stvar.

Edited by Caligula

Koliko je ovo čudan svet postao, neverovatno je kada pomisliš da si to doživeo a da je pre tebe živelo 100 milijardi ljudi, milion godina iz generacije u generaciju živeći predvidljiv život uz neki progres koji je um mogao da svari.

I onda baš u tvom životnom veku, baš tebi da se desi da živiš u vremenu, u tih 30 godina ili 0.003% ukupnog vremena postojanja ljudske rase, koje te odvedu na korak od singulariteta, koji može biti ili apokalipsa i nestanak cele rase ili nezamislivi evolutivni skok ka novom nivou postojanja.

Ovo sa generativnim AI-em je nešto za šta osećam da jednostavno nemamo kapacitet da svarimo; chatgpt je bio previše, generisane slike iz promptova magija a ovi generisani video sadržaji već debelo mirišu na simulaciju, brišu granicu između realnog i imaginarnog.

Nije to više samo pitanje miliona ljudi koji će ostati bez posla, to je možda čak i najmanje bitno u ovome što se dešava.

Najvece pitanje je sta ce biti ako se AGI otme kontroli, bilo putem incidenta, bilo namernog terorizma.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout