Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2023/24 - gigant iz provinciju


Constantin

Recommended Posts

OD EVROPE DO BARAŽA

 

spacer.png

 

Novu sezonu započinjem ovom fotografijom. Fotografija s kojom treba da se ponosimo. Na žalost, nakon minule sezone, jedino je to bilo za ponos. Sve ostalo, što pre zaboraviti.

Za minulu sezonu nam je obećan jak tim, renovirani stadion, plasman u Evropu. 

 

Pao je svima kamen sa srca nakon više od 100 minuta meča sa timom iz Srema, budući da se igrala maratonska nadoknada vremena, a onda je usledilo veliko slavlje u svlačionici niške ekipe. Nije ovo neki bogzna kakav podvig vredan euforije, ali je svakako izbegnuta blamaža na stogodišnjicu kluba.

 

Slika koja govori više od hiljadu reči:

spacer.png

 

Drago nam je, što nam je predsednik presrećan i uz pesmu proslavio uspeh. Ne plasman u Evropu, ne novi stadion, nego opastanak u ligi i to "za dlaku" u poslednjem momentu. 

Prvi čovek kluba Ivica Tončev, koji je najavio da će narednih dana podrobnije analizirati košmarnu sezonu i najaviti dalje korake. Ipak, za Mozzart Sport kratko je rekao:

„Iako su mnogi mislili drugačije, pokazali smo da Radnički ne ispada tako lako iz lige! Nikada više nećemo dozvoliti da naš klub dođe u ovakvu situaciju!“

 

Ni sram ni obraz, bez sluha za poruku publike na tom poslednjem meču i naravno - obećana analiza. Imali smo i ranije obećanu analizu, Markoni je govorio o tome, i najavio transparentan izveštaj o tome i .....trt. Niti analiza, niti objavljivanje iste....

 

Počinju već "licitacije" ko će voditi Radnički, sa trenerske klupe, naredne sezone. Zagovornici lokalpatriotizma već smeštaju na klupu Djoleta, Vladimira Djordjevića, junaka poslednje utakmice. Predlažu se Peša, braća Stamenković....da naša deca, Nišlijska, čine jetgo tima itd. Mnoge, od ovih ljudi, lično poznajem, pa se ne bih izjašnjavao oko toga, bar ne na otvaranju teme i sezone. Samo mogu da kažem da treba biti oprezan. Neki su dobili priliku da vode neki "prvi" takmičarski tim i nisu dali baš nikakav rezultat. Neki su imali iskustva samo sa mladjim kategorijama, kadetima i omladincima. Neke su, uz pomoće veza, izgurali poprilično visoko, ali su ih brže-bolje vratili "u bazu".....Tako i u Radničkom....mislim da treba ozbiljan trener, sa integritetom, koji neće papirčiće sa sastavom i po mogućstvu bez svite igrača koje vodi iz kluba u klub. Mlad trener, sa modernim shvatanjem fudbala, dosta je "Bata Djorista" i defanzivaca koji igraju na 0:0 pa ako damo gol, dobro je. Neko, za koga će fudbalska javnost u Nišu imati i sluha i strpljenja, ako treba.....Što se tiče igračkog kadra, iz naše škole, teško da ćemo da imamo, sve je devastirano, ali ljudski je nadati se da će nešto i pojačati prvu ekipu.

 

Da igrači, koji obuku naš dres, ako ne pokažu ljubav prema njemu, pokažu bar poštovanje i zarade platu koju su dogovorili. Previše "mrtvih patki" smo u ovoj sezoni zapatili u timu, a znam da je teško da nam ovakvi igrači (fotka ispod) čine tim. Ovaj čovek, medju stativama, je bio jedinica mere za ljubav prema Radničkom. Takvi nam trebaju.

spacer.png

 

Nadamo se da će konačno ove godine igrači koji idu na pripreme činiti okosnicu tima i da ne dovodimo igrače u minut do 12. Koga će dovesti, svakako nećemo da znamo, jer kao što znate, to se krije do poslednjeg momenta....da nam gi ne "ukradu" drugi klubovi.

 

maxresdefault.thumb.jpg.ecd556284e44e6c422e06ecc707bd1de.jpg

 

Nadamo se da će konačno rekonstruisati stadion, i kako najaviše, zameniti travnatu podlogu, koja bi trebala da bude kao na TSC Areni, 80% prirodna trava, 20% sintetika, sa grejačima.

Ako sve bude ovako, ako nam budu ispunje sve gore navedene želje, vratiće se i publika.

 

spacer.png

 

Nek nam je Bog u pomoć.....

Edited by Constantin
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, MaErAkLoIJA said:

Provuko smo se ko kuče kroz rosu i zamalo da ispadnemo ko muda kroz cepene gaće.
Kako i šta dalje ?

Najgore što može da se desi je to da pravimo šuntavi i teramo ponovo istu pesmu. Triput izadjosmo u Evropu, al dvaput beše trtavo za ispadanje. Za početak-trener ? Kaže Dule, Meša Baždarević jedan od kandidata...OK, dobar mu je CV. Ne znam dal oće on da se zebava s nas. Ovaj drugi, Nikola Trajković...hm. Malo možda iskusniji od našeg Djoleta....zajebi. Džabe si pucamo pare. Što ? To je trener kog možda treba čekaš. Naši krezubi penzosi na Zapad će imaju strpljenje. Oće matrak. Na prvu nerešenu kući će počnu da ga psuju i da se prosećaju Djordja Kačunkovića.

 

Ne bi ja prvo, da se pitam, dovodio trenera, nego bi se pozabavio s Upravu. Dal će Ica i ko će s njega ?  Ako on i ostane, mnogi oko njega treba da udaraju s pete u guzicu na kod Nais.

Pa tek Meša i Preše & Neša...i tako na dalje. Pa onda da se ovi lezilebovići i drkadžije raspuste ko bugarska skupština. Da proberemo ovi što se može od nji "pita" pravi, zna se od koje ne može. Nego čim pred Ivicu zmahali sa šušteću monetu možda i Yamkama proda. Jbg nek vrati Mladjovića, da se bar zabavljamo i bude interesantno. Znači ja se ne pitam, ali bi neko trebao da se pita, da se malo preredimo i preuredimo. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Constantin said:

Provuko smo se ko kuče kroz rosu i zamalo da ispadnemo ko muda kroz cepene gaće.
Kako i šta dalje ?

Najgore što može da se desi je to da pravimo šuntavi i teramo ponovo istu pesmu. Triput izadjosmo u Evropu, al dvaput beše trtavo za ispadanje. Za početak-trener ? Kaže Dule, Meša Baždarević jedan od kandidata...OK, dobar mu je CV. Ne znam dal oće on da se zebava s nas. Ovaj drugi, Nikola Trajković...hm. Malo možda iskusniji od našeg Djoleta....zajebi. Džabe si pucamo pare. Što ? To je trener kog možda treba čekaš. Naši krezubi penzosi na Zapad će imaju strpljenje. Oće matrak. Na prvu nerešenu kući će počnu da ga psuju i da se prosećaju Djordja Kačunkovića.

 

Ne bi ja prvo, da se pitam, dovodio trenera, nego bi se pozabavio s Upravu. Dal će Ica i ko će s njega ?  Ako on i ostane, mnogi oko njega treba da udaraju s pete u guzicu na kod Nais.

Pa tek Meša i Preše & Neša...i tako na dalje. Pa onda da se ovi lezilebovići i drkadžije raspuste ko bugarska skupština. Da proberemo ovi što se može od nji "pita" pravi, zna se od koje ne može. Nego čim pred Ivicu zmahali sa šušteću monetu možda i Yamkama proda. Jbg nek vrati Mladjovića, da se bar zabavljamo i bude interesantno. Znači ja se ne pitam, ali bi neko trebao da se pita, da se malo preredimo i preuredimo. 

Prvo uprava, krsten sportski sektor pa trener.

Ne moze ni Bazdarevic ako mu dovedu igrace kao prosle godine i vuku poteze kao prosle godine.

Ne moze ni Vlada ni taj Trajko sa takvim igracima.

Ako hoce da promovisu mladog trenera treba da mu daju jak tim, da taj tim pegla njegove greske i da zapad ne pretera sa kreativne psovke.

Mladjovica molim te da ne spominjes...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Što dirate zapad be :D meni to najjača tribina, volim da odem s vremena na vreme..

Onakvu mešavinu baba, deda, dece s roditeljima, pa povedu i kučiće i mačiće i unesu bicikle za decu i trotinete na tribinu.. pa to nema nigde.. prava "domaćinska" tribina..

Naravno tu su i oni u sredinu što psuju od peto koleno na ovamo...

 

Elem, od ponuđenih, bolje Baždarević, neki malo iskusniji.. ti Trajkovići, Jevići, Šarci itd.. em su početnici em nisu ni naši... to kod Ivice nema.. 

Za takve trenere je objektivno neki klub tipa IMT, Voždovac, Lučani, Ivanjica itd..

 

Da budem pošten, mislim da i mi ne znamo šta hoćemo.. mi bi ako mož neki mlad trener al sa autoritetom, da sve zna i da bude s Palilulu idealno :D 

Link to comment
8 minutes ago, zikaPantelej said:

Što dirate zapad be :D meni to najjača tribina, volim da odem s vremena na vreme..

Onakvu mešavinu baba, deda, dece s roditeljima, pa povedu i kučiće i mačiće i unesu bicikle za decu i trotinete na tribinu.. pa to nema nigde.. prava "domaćinska" tribina..

Naravno tu su i oni u sredinu što psuju od peto koleno na ovamo...

 

Elem, od ponuđenih, bolje Baždarević, neki malo iskusniji.. ti Trajkovići, Jevići, Šarci itd.. em su početnici em nisu ni naši... to kod Ivice nema.. 

Za takve trenere je objektivno neki klub tipa IMT, Voždovac, Lučani, Ivanjica itd..

 

Da budem pošten, mislim da i mi ne znamo šta hoćemo.. mi bi ako mož neki mlad trener al sa autoritetom, da sve zna i da bude s Palilulu idealno :D 

Fakat je da najviše psuju....:D

Link to comment

Spektakularna priča ispratila je drugu revanš utakmicu baraža za superligaško društvo, između niškog Radničkog i Inđije (3:0).

 

Uoči utakmice na Čairu svega je bilo. Kao nekad u Kongu! Petardi, urlika, topovskih udara, bušenja guma… Sremci su na kraju jedva došli do stadiona i to – taksi vozilima!

 

https://sportklub.n1info.rs/?p=14954997

Link to comment
7 minutes ago, Constantin said:

Spektakularna priča ispratila je drugu revanš utakmicu baraža za superligaško društvo, između niškog Radničkog i Inđije (3:0).

 

Uoči utakmice na Čairu svega je bilo. Kao nekad u Kongu! Petardi, urlika, topovskih udara, bušenja guma… Sremci su na kraju jedva došli do stadiona i to – taksi vozilima!

 

https://sportklub.n1info.rs/?p=14954997

Svaka cast svima iz Indjije. Gospoda. Cestitali su nam pobedu i otisli kuci.

Da je bilo ko drugi, bilo bi zavijanja, kuknjave, jadikovanja i slicno.

Pocevsi od blizanaca pa do Lucana...

Link to comment
10 hours ago, Constantin said:

Spektakularna priča ispratila je drugu revanš utakmicu baraža za superligaško društvo, između niškog Radničkog i Inđije (3:0).

 

Uoči utakmice na Čairu svega je bilo. Kao nekad u Kongu! Petardi, urlika, topovskih udara, bušenja guma… Sremci su na kraju jedva došli do stadiona i to – taksi vozilima!

 

https://sportklub.n1info.rs/?p=14954997

Sramota i bruka . To nikad navijači Radničkog nisu radili do sada.

Link to comment
53 minutes ago, Gradina said:

Sramota i bruka . To nikad navijači Radničkog nisu radili do sada.

Osim fudbalerima Partizana i Zvezde...:zalosna:

Link to comment

Teško da će napravimo bilo šta. Ivica nastavlja sa starom praksom u nameri da igrači igraju džabe za njega.Škrbiću ističe Ugovor, a on mu za produženje daje 2500 € mesečnu platu. Yamkama će uvali i za 200 000 €....

Link to comment

Cudo i do sad nije Jamkama uvalio nekom, posle Mitrovica i Stulica realno samo Jamkam, Rosic i Skrbic vrede nesto. Normalno i Sale al ima 35, 36. Najverovatnije se nastavlja cekanje i zivotarenje. Tek da se opstane i usput nesto usicari. Nama ionako Evropa bez stadiona ne znaci nista. Promene podhitno, krenuti od uprave....

Edited by W.F.C.
  • +1 2
Link to comment

Skrbic, Yamkam, Rosic, Etongu, Gaku, Stojanovic, Sale Marjanovic ... Ostalima reci hvala... Mogu ovi mladi da ostanu, eventualno Belakovic ako nije problematican, tipa pije, pusi, drogira se...

 

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...