Jump to content
IGNORED

Tejlor Svift


eumeswil

Recommended Posts

Unististe topic posvecen sviftijima. Tejlorka je ozbiljan fenomen, ovi ostali joj nisu ni do kolena. Mislim gomila njenih fanova je naziva Majkom, stvorila je kult ludih sledbenika na kojem bi joj najveci manipulatori pozavideli.

Link to comment

A kraljica majka juce 1.6 miliona na Kopakabani, pa vi vidite ko je sta u istorijskim okvirima.

 

 

 

Link to comment
On 4. 5. 2024. at 12:29, eumeswil said:

Može naravno, samo ulažem primedbu da se time nekako izjednačava Tejlor sa ostalima. Što ipak mislim da nije slučaj što se tiče kvaliteta muzike, jer je ona pesnički laureat pop kulture kako ju je nazvao Times.

Zašto ti se toliko sviđa ona? 

 

Ozbiljno pitam, Bez ironije, hejta stagod. Ono što sam čuo mi je prilično genericki pop. Ok al nista posebno.  čak sam pogledao i ovaj novi "film" (snimak koncerta) i to je sve super odrađeno kako se i očekuje od takve zvezde ali mi fali razlog zbog čega ona ruši sve rekorde

Link to comment
38 minutes ago, Zverilla said:

Zašto ti se toliko sviđa ona? 

 

Ozbiljno pitam, Bez ironije, hejta stagod. Ono što sam čuo mi je prilično genericki pop. 

 

Isto. Baš sam poslušao par pesama. Neke sam naravno znao ali većinu nisam.

Link to comment

@Zverilla zato sto niko kao ona ne eksplatise parasocial relationships. Milioni njenih fanova su spremni da "ubiju" za nju, hiljade da to urade i bukvalno. Zena je beskrupulozni manipulator bez morala, pujdala je svoje fanove na svakog ko joj se nije svideo, sebe prikazujuci kao zrtvu, usput terajuci tinejdzere da trose hiljade evra na kartu za njene koncerte. Nisu njeni fanovi ljudi za njenom muzikom vec za njom.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

Zašto ti se toliko sviđa ona? 

 

Ozbiljno pitam, Bez ironije, hejta stagod. Ono što sam čuo mi je prilično genericki pop. Ok al nista posebno.  čak sam pogledao i ovaj novi "film" (snimak koncerta) i to je sve super odrađeno kako se i očekuje od takve zvezde ali mi fali razlog zbog čega ona ruši sve rekorde

Ako mogu i ja da odgovorim.

Meni se dopada ovih njenih nekoliko poslednjih albuma jer su "moody", a naročito to što žena sama piše i komponuje svoju muziku. Ni meni nije najjasnije kako je postala broj 1 jer ona, zapravo, nema hit kao što je npr. bio Madonin "Like a prayer" ili Rijanin "Diamonds". Nema. Sve pesme se slivaju u jednu. Ne znam, možda je ključ u toj jednostavnosti jer gaji imidž devojke iz komšiluka. Imam tinejdžerku u kući kojoj se mnogo dopadaju njeni tekstovi, pa sam i na to obratila pažnju. Nisu bljutavi stihovi, postoji čitava priča iza njih. Još uvek učim o njoj, spremam se za koncert u avgustu, pa ću možda nekada umeti da napišem bolje obrazloženje Taylor manije. 😄

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

@Zverilla Ordy navela sve što bih i ja. Iz sličnih razloga se meni sviđa npr. i muzika Aleksandre Kovač.

 

Snow on the Beach mi je najslušanija pesma u 2023.

  • Hvala 1
Link to comment

Jao Svifti je realno boginja marketinga i biznisa, za to masivni rispekt , zena je vlasnik celog svog kataloga, reizdanja su se rasprodala ko alva, vrhunski radi biznis od PRepaltionshipsa koje je "inspirisu" :lolol: do tog lozenja mentola od stanova, plus prejak razvojni put od country pop devojke sa gitarom, preko full flaged pop zvezde do sada kao indi umetnice/mucenice 

 

Ja inace mislim da je ona pre svega izvođač za američko tržište, a ovo sto ima uspeh i van istog je sto ljudi vole spektakl, isla bi i ja na koncert da dodje ovamo, ali nekako je right up the ally all american/wasp publike, sto je i logicno

 

 

Znam za nju ce zivot, secam se kad se pojavila, bila i ostala smaracica teska, najjace je sto su je proglasili za kao nekog mega pesnika, "darling im a nightmare dressed as a daydream" lolcina zauvek

 

Style i Wildest dreams su joj jedine podnosljive pesme

 

  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Midgy, šta misliš o Vikendu

 

Pa sta znam, gotivan je meni Abel, ananas frizura je uvek bila koma, I cant feel my face je vrhunska pesma, MJacksonesque vrlo, After hours album je savrsen, meni to bio bolji retro revival fazon od Future Nostalgia-e, ima jos dobrih pesama i feature-ova i tako 

 

Muski izvodjaci mi nisu tako inspirativni ni za hejt ni zagotivljenje sem Yeezusa :wub: kao zenski valjda zenska sujeta ili sta li

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Midgeta said:

 

Pa sta znam, gotivan je meni Abel, ananas frizura je uvek bila koma, I cant feel my face je vrhunska pesma, MJacksonesque vrlo, After hours album je savrsen, meni to bio bolji retro revival fazon od Future Nostalgia-e, ima jos dobrih pesama i feature-ova i tako 

 

Muski izvodjaci mi nisu tako inspirativni ni za hejt ni zagotivljenje sem Yeezusa :wub: kao zenski valjda zenska sujeta ili sta li

 

Nisam nesto ludi za Vikendom, malo su mi placljive njegove pesme al ova mi je savrsenstvo, posebno uz ovu koreografiju:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...