Jump to content
IGNORED

MACTEPC 1OOO


TS-CS

Recommended Posts

26 minutes ago, April said:

Ali taj Madrid 2009. protiv Rafe i ovo noćas su mi dva apsolutno najbolja meča koja sam ikad gledao. Možda i dva najbolja meča u bilo kom sportu. Ikad.

 

Mozda sa stanovista dinamike meca ali Rafa i Novak su mnogo napredovali od 2009. godine i sa stanovista kvaliteta odigrali su medjusobno mnogo boljih meceva kasnije. Mecevi u tenisu su dugi i igraci tokom njih imaju dosta uspona i padova, ni sinocnji mec nije izuzetak od toga, tim pre sto je igran u uzasnim vremenskim uslovima.

 

Ja i danas mislim, verovatno cu misliti uvek, da je onaj treci set koji su njih dvojica odigrali u finalu US Opena 2011. godine po svim parametrima najbolji set koji su dva igraca odigrali u onom delu istorije tenisa koji sam ispratio. Pogledam svako malo taj set ponovo i sto ga vise gledam sve manje verujem da je to uopste odigrano, da ne postoji snimak tesko bi bilo cak i objasniti sta se desilo. Nikad ni pre ni posle toga nisam video set tenisa u kojem loptica jednostavno nema gde da ode sa terena kao da je neko podigao zid oko terena. Na zalost po kompletan utisak, taj set je ocekivano toliko ubio obojicu da je cetvrti set bio totalni antiklimaks i Novak ga je uzeo lako iako je jedva mogao da podigne ruku da servira, buduci da je Rafa u tom trecem setu dao sve sto je imao, uzeo ga u TB i posle toga propao kao zeton. To u trecem setu nije bio tenis vec obostrani pokusaj ubistva.

  • +1 1
Link to comment

Ali, koliko je Alkaraz dobar govori podatak da Novaka u ovom trenutku niko drugi nije ni blizu da dobije kad je naspanovan i voljan da pobedi. Sto rece Davidovic-Fokina jutros - Djokovic, can you go to your planet, please.:laugh:

  • +1 1
Link to comment

Ne znam koja godina, znam da su bile prazne tribine zbog korone na RG i nešto do kasno se igralo. Novak tukao Rafu u polufinalu. Najbolji tenis koji sam gledao

  • +1 1
Link to comment

a, mogao je ovaj decak da bljesne sledece godine. ovaj nas da zavrsi sa svime sto mu nedostaje i da, posle, lepo ruke sire i u dupe se ljube.

 

ovako imamo ovaj medjuprostor da nam kida zivce.

sigurno se necemo nervirati oko djerea, kecmanovica, lajovica i ostalih (ne tako mladih)....

dosta je bio 1 novak za nase zdravlje i veselje.

Edited by foto
Link to comment
3 minutes ago, foto said:

a, mogao je ovaj decak da bljesne sledece godine. ovaj nas da zavrsi sa svime sto mu nedostaje i da, posle, lepo ruke sire i u dupe se ljube.

Meni super što se cepaju ovako :D

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Meni super što se cepaju ovako :D

i onda dodje wimbeldon 19. i zavrsis pricu.

mogao je decko da explodira sledece godine i svi zadovoljni.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, foto said:

a, mogao je ovaj decak da bljesne sledece godine. ovaj nas da zavrsi sa svime sto mu nedostaje i da, posle, lepo ruke sire i u dupe se ljube.

 

ovako imamo ovaj medjuprostor da nam kida zivce.

sigurno se necemo nervirati oko djerea, kecmanovica, lajovica i ostalih (ne tako mladih)....

dosta je bio 1 novak za nase zdravlje i veselje.

 

Nije to među prostor, mali je nenormalan talenat, a verujem da je on bitan faktor koji će Novaka da natera na onih dodatnih 12% u 120% posvećenosti tenisu i što će mu omogućiti da uzme još koji slem i da bude maksimalno našpanovan još koju godinu.

Pri tom, dobio ga je sada ovde, dobio ga je na RG. Ako ga opere i na USO, zamisli taj legat. Došao mali vanzemaljac, kida sve redom kao od šale, ali rampu mu je lupio najbolji ikad starac fočo od stotinu ljeta... Bio bi to fenomenalan pečat na kraj Novakove karijere. Da ode kao bolji od onog koji mu možda za 10+ godina bude jedina konkurencija da ga ugrozi kao goat-a. Msm ne možda, nego sigurno jedina konkurencija, ko drugi. 

  • +1 1
Link to comment

Super su svi ti teski, neizvesni mecevi. Sa preokretima, dizanjem iz mrtvih. Dragi su mi i sve ih pamtim. 

 

No, ipak mi je jedan od najdrazih meceva (jos draze mi je sto je jedan od par Novakovih koje sam gledao uzivo) kad je rasrafio Rafu u Dohi 2016. Iako je Novak upravo imao jos jednu monstruoznu sezonu, nije ono sto je sada svima jasno tada jos uvek bilo prihvaceno. Svi su videli i "znali", ali su odbijali da poveruju. 

 

Tako je i finale Dohe, iako samo 250 ipak privuklo paznju kao prilika da se ponovo uspostavi red. Da Nadal u novoj sezoni okrene novi list i "odgovori". Takav je makar meni bio utisak, po svemu sto sam video, procitao i cuo pre meca, a i po histeriji na samom terenu i oko njega. Vecina publike je i dalje ne samo volela Nadala vise, nego i bila iskreno uverena da je on ipak bolji. Veci. I da ce evo samo sto nije. 

 

Usledeo je jedan od najnezanimljivijih meceva ikada, a meni se i dan danas smesi brk i oblije me toplina kad ga se setim. Moja devojka je na pola prvog seta "presla" da navija za Rafu, jer ne podnosi "kad je neko slabiji i kad ga maltretiraju". To mozda zvuci budalasto, ali precizno opisuje ono sto se desilo. Maltreritanje. Rasrafljivanje i rasklapanje na sastavne delove, uz trajno bolni izraz Rafinog lica i, ne preterujem, u jednom momentu sazaljenje publike. Apsolutna dominacija od pocetka do kraja, bez pustanja gasa, Nadal je mleven i samleven bez milosti i trunke nade da uopste ima sta da trazi na terenu sa njim. I sto je najgore, uopste nije igrao lose. Bio je jednostavno nemocan. Jer Ludak je igrao savrsen tenis. 

 

Rafa je nakon tog meca izjavio da nikada i nikoga nije video da igra na tom nivou, da je nivo koji Novak dosegne u tim momentima nesto sto je do sada nevidjeno u tenisu. Ne secam se da je ikada posle otvoreno priznao tako nesto. Tada je kapiram bio sveze istraumiran i bez filtera. 

 

Opet, volim naravno sve Novakove velike meceve.. rolerkostere i znacajne pobede. Ali taj mec mi je najdrazi jer sam ga do tog meca smatrao ravnim Fedalu i bio time zadovoljan. Od tog meca pa na dalje mi je, bez potrebe ikakve spoljne validacije, postalo kristalno jasno da je Novakov vrh jednostavno nedodirljiv i smatram ga najboljim teniserom svih vremena bez obzira sta ko drugi pise ili misli. Od tada ja ZNAM da je najbolji ikada. Video sam svojim ocima. Sve ostalo nakon toga mi je bilo drago jer sluzi da uveri i druge, nabije statistiku, da to pokaze ociglednim. No za mene ipak samo potvrda onoga sto od tog dana znam. 

 

 

 

  • +1 6
Link to comment

Rekao je to i Toni Nadal na pitanje ko je najbolji ikada, još dok je Novak bio daleko iza Rodžera po rekordima. Parafraziram - Rodžer ima najveća dostignuća i oko toga nema spora, ali kada Novak igra svoj najbolji tenis radi se o nepobedivom igraču. 

 

Sad ima i najveća dostignuća i još nije stao.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...