Jump to content
IGNORED

MACTEPC 1OOO


TS-CS

Recommended Posts

2 minutes ago, Arkadija said:

Šta? Nij se već sada vratio na prvo mesto?

Jedina opcija za povratak na broj 1. u Sinsiju je bila da Alcaraz ne uđe u finale.

  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Čutura said:

sad mu fali samo jos jedan MC da ima sve masterse trired, ajmo dogodine po titulu na pesku...

 

To bi značilo bar 3x sve masterse, završni turnir i sva četiri slema - dakle svih 14 najvećih teniskih turnira bi osvojio bar po tri puta!

 

Što se mene tiče ubedljivo najveće njegovo dostignuće i nešto što sam gotovo siguran da se neće ponoviti bar u narednih 100inak godina.

Edited by VoodooDerina
  • +1 3
Link to comment

Ja sam sinoc nakon MTO u drugom setu otisla na spavanje. Novak je delovao kao da je na samrti, a Karlitos skakutao kao veverica. 

Probudim se u neko doba noci, uzmem telefon da vidim dal je predao ili izgubio sa 2 0, kad ono mec se jos igra :ohmy: rezultat 1 1 u setovima 5 5 u gemovima i 15 40 na Karlitosov servis. Pomislih: super evo brejka i posle samo da odservira za mec👍

Ali mali vrag odbija da se preda! Spasava brejk lopte i uzima gem. Novak zatim lako dolazi do 6 6 i 3 0 u TB, a onda opet mali pali motore i stize do 3 3, a moj pritisak do 200 :wacko:

Velika je ovo pobeda za Novak, pokazao je svetu da jos uvek nije za penziju, ali zato ja kao njegov navijac jesam. Divim se svima koji su sinoc ostali budni i odgledali ceo mec :ziga:ja ni reprizu ne mogu. 

Steta sto ovo nije bilo finale USO. Alkaraz ce mozda uspeti da se regenerise do tad ali Novak malo teze. Pricao je sam kako se godine osecaju najvise po brzini oporavka tela, sad mu treba vise vremena za to. 

  • +1 2
Link to comment

Ja na moru, pa nisam gledala meč, a i bolje što nisam, sudeći po svemu, mada i šteta.

 

Po svemu što se piše, ovo je ličilo na ono SF Madrida sa Nadalom, od kojeg sam se razbolela a ni Novak pa čak ni Rafa koji je meč dobio, nisu mogli lako i brzo da se oporave.

 

Nadam se da ovde to neće biti slučaj i da će obojica da se oporave do USO.

 

Link to comment

Malo zabrinjava ovoliki pritisak na Alkaraza. On je ocigledno, kad god ga malo ostave na miru i kad od njega zavisi sta ce da kaze, super momak i svakako je toliko dobar da lako moze biti u diskusiji o najboljima ikada. Medjutim, ovo jahanje po njemu od strane svih i svakog, od njegovog rodjenog trenera pa do svetskih medija moglo bi vremenom da mu napravi ozbiljne probleme sa motivacijom, odnosom prema tenisu i generalno opstim psihickim stanjem. Decko je sinoc zaplakao posle meca koji je izgubio u Masters 100 finalu a vec ima dva osvojena GS turnira i celu karijeru pred sobom da skuplja ove masterse kao kruske. Toliki pritisak koji su mu nabilli da mora da pobedi igraca koji ima 36 godina, ma ko god on bio i kakva god da je legenda, svaki put kad izadje na teren, nije bas normalan.

 

Poznavao sam ljude iz raznih profesija koji su bili izuzetno talentovani a pukli su i nisu napravili nista jer su ih razni vazni ljudi u njihovim zivotima toliko pritiskali kao roblje da su izgubili svu radost baveci se time cime se bave i jednostavno vise nisu mogli da se nateraju da se ozbiljno posvete radu na daljem usavrsavanju. Meni ovaj mali ne deluje kao neko ko moze u jednom trenutku da ih sve otera u majcinu i da igra tenis zato sto voli a ne zato sto svi ocekuju od njega velike stvari. Nadam se da gresim jer je strasan igrac i neverovatan talenat ali ako izgubi taj unutrasnji emotivni motor da ga vozi kroz karijeru nikada nece dostici ono sto po talentu zasluzuje.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Prilazi Tod Martin sinoć da čestita Novaku i kaže mu jebo te servis da te jebo jesam te tako učio?

Tod Martin i njegove korekcije servisa :isuse: 

 

1 hour ago, harper said:

Meni ovaj mali ne deluje kao neko ko moze u jednom trenutku da ih sve otera u majcinu i da igra tenis zato sto voli a ne zato sto svi ocekuju od njega velike stvari.

Meni se cini da ovaj mali bas voli tenis i da mu motivacija za igru nikada nece nedostajati. Nesto poput Nadala. 

Deluje mi da je jedno dobro i poslusno dete koje je okruzeno pozitivnim ljudima u koje ima beskrajno poverenje. Nadam se da ga nece razocarati. 

Njegova sreca je sto mu otac/stric nije trener i sto nece dolaziti u situaciju da se oseca lose kada pozeli da ga neko drugi trenira. Imali smo puno takvih slucajeva. 

Mene jedino u njegovom slucaju brine da li ce i koliko dugo telo moci da izdrzi ono sto glava i srce zele. 

 

  • +1 1
Link to comment

Meni je totalno nezanimljiv. Kao neki terminator ili programirani robot. Nisam nista cuo od njega a da nije ocekivano. Bas dosadan lik i nimalo autentican.

 

Na drugoj strani se cini da je veliki sportsman ali sacekajmo jos koju godinu. 

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Ras said:

Da li je neko do juče verovao da će Novaka još jednom gledati u meču intenziteta finala Madrida 2009. god?

 

Ja se sećam koječega - gledao sam na tv kad je McEnroe uzeo Borgu Vimbldon, kad je Maša uzela Vimbldon od Vilijams, kad je  Mats u 17. osvojio RG, kad je Rodik onako izgubio od Fedeksa na W, gledao sam onaj retern Novaka na USO, gledao sam zadnji gem Ivaniševića na W i koješta još.

 

Ali taj Madrid 2009. protiv Rafe i ovo noćas su mi dva apsolutno najbolja meča koja sam ikad gledao. Možda i dva najbolja meča u bilo kom sportu. Ikad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...