Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

20 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A to misliš, OK, samo što to nije moja definicija

 

Ti imaš XY hromozome, ja imam XY hromozome, svaki muškarac koji se ikad rodio ima XY hromozome. 

 

Ne postoji YY opcija, X se neizbežno nasleđuje od majke.

 

Kad se kaže "ona je XY" u pokušaju da se opiše intersex osoba, time se suštinski ne govori ništa. 

 

 

 

Ali postoje xyy recimo

postoje mozaichne osobe, neke celije su xx, neke xy ili mozda chak i vishe kombinacija

ovo se inache uchi u srednjoj i secam se ovoga iz srednje, nismo se time bavili na mom fakultetu

Trans i intersex nisu isto

Ovakve ljude ne treba dodatno maltretirati a njihovo ucesce u sportu moze i da se procenjuje case to case, svakako ne na ovaj nachin bukvalno ne kapiram histeriju

 

 

  • +1 2
Link to comment

Histerija je povučena direktno iz trans diskursa koji već godinama divlja.

 

Da nije bilo čitave frke oko one plivačice™ (Lia Thomas), ne bi ni Italijanka demonstrativno predala meč.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Venom said:

Pošto suspenzija nema nikakve veze sa isključenjem, eto suspendovali su ih bez veze 2019, a onda su im ukinuli članstvo 2023 zbog veza s Rusijom iz političkih razloga.

 

Osim što suspenzija 2019. nije došla bezveze, već kao posledica optužbi za korupciju u federaciji, da - sve si pogodio.

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

 

Osim što suspenzija 2019. nije došla bezveze, već kao posledica optužbi za korupciju u federaciji, da - sve si pogodio.

 

Ne moram ništa da pogađam, umem da čitam i to sam već pročitao. IBA je očigledno vrlo problematična organizacija i tvoj pokušaj da njihovo odstranjivanje svedeš na veze sa Rusijom od početka rata u Ukrajini je smešan.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Pojma nemam zašto je bokserka ovde, kad se radi o medicinskoj anomaliji, a ne o izboru, čemu tema i služi. I ja sam mislila s početka da je trans, a nije nego veze nema

Problem je nastao sto Talijanska bokserka nije imala "mooda" da ostane u ringu, vec je predala mec i vikala - musko je, musko je!

 

Cak i da je musko, ako se oseca kao zensko, i pasosu pise da je zensko, onda je zensko i ima pravo da bije u rimgu sa drugim zenama. 

 

Desnicati tvrde da nema pravo da bije zene u ringu. 

Levicari tvrde da je ok da se bije u ringu sa zenama. 

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Venom said:

tvoj pokušaj da njihovo odstranjivanje svedeš na veze sa Rusijom od početka rata u Ukrajini je smešan.

 

Ako umeš da čitaš, kako ti je ovo promaklo, sa istog linka:

 

Quote

In October, the IBA - which counts Russian state-backed energy giant Gazprom among its chief sponsors - lifted its ban on Russian and Belarusian boxers.

Multiple nations including Great Britain boycotted the men's and women's World Championships held earlier this year after the IBA allowed Russian and Belarusian boxers to compete under their countries' flags, contravening IOC guidance.

 

I na sve to nova federacija, koja je gle čuda sedište našla u Lozani, i čija je - gle čuda, prva članica bio USA savez.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

desnica kaže da za 100 god nije nađen skelet kome ne može da se odredi pol. a evo je na olimpijadi živa žena kojoj ne može da se odredi pol. zaleteli se na ovu temu kao junad a tamo živi dokaz protiv svega u šta su verovali

 

Pol gotovo uvek može da se odredi, nije takva misterija kao što ti se čini. 

 

Osoba sa XY hromozomima je u biološkom smislu muškarac. Zbog raznih retkih genetskih poremećaja, moguće je da u embrionalnoj fazi razvoja ne kompletira formiranje određenih organa, da zadrži neke ženske fiziološke karakteristike (koje svaki embrion originalno razvija). To je ipak ne čini biološki ženom, ne uklanja joj Y hromozom, ne daje joj mogućnost da rađa decu - čini je muškarcem sa urođenim abnormalitetom. 

 

Ako XY embrion ne formira penis, pri rođenju će mu gotovo neizostavno biti pripisan ženski pol - sasvim razumljiva greška, ali ipak greška. Dalji razvoj zavisi od tipa i stepena abnormaliteta, ali u kontekstu sporta dovoljno je reći da osoba sposobna da značajnoj meri luči testosteron ima značajnu prednost u odnosu na žene (čija tela luče nešto tipa 5% od prosečne muške produkcije testosterona.)

 

Moguće su i ekstremno retke mozaičke varijante koje Mel gore pominje, gde se ljudi razvijaju sa dva različita para hromozoma, od kojih jedan može biti XY a drugi XX. Ipak, i tu se obično može ustanoviti koji je od dva seta genetskog materijala dominantan a koji je abnormalan pa izaziva razne poremećaje kasnije, od Daunovog sindroma do kancera. 

 

Ukratko, razni genetski poremećaji su mogući ali nijedan od njih ne čini biološki pol ni arbitrarnim ni zavisnim od rodnog identiteta osobe. U kontekstu sporta, stvar je procene koliku urođenu prednost nudi povećana produkcija testosterona u odnosu na ostale takmičarke.

 

  • +1 4
Link to comment
55 minutes ago, zorglub said:

 

Ako umeš da čitaš, kako ti je ovo promaklo, sa istog linka:

 

 

I na sve to nova federacija, koja je gle čuda sedište našla u Lozani, i čija je - gle čuda, prva članica bio USA savez.

 

Jedno ne isključuje drugo. IBA je bila suspendovana 2019 i na kraju isključena 2023. Ti hoćeš da nam kažeš da su podržali Ruse i da su ih onda brže bolje isključili, a da nikakav problem nije postojao pre toga. To je jeftino spinovanje, postojali su problemi i pre toga inače ne bi MOK već u Tokiju preuzeo organizovanje boksa. Ja mislim da ovo i dete može da shvati 

Link to comment
2 minutes ago, Venom said:

Ti hoćeš da nam kažeš da su podržali Ruse i da su ih onda brže bolje isključili, a da nikakav problem nije postojao pre toga.

 

Ne ja to neću da kažem?

 

Jel' može jedan red gde sam nešto slično tvrdio, ili ćemo da komuniciramo tako što ćemo da podmećemo lažne navode, jer tako nešto me ne zanima uopšte?

Link to comment
46 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Osoba sa XY hromozomima je u biološkom smislu muškarac. 

 

 

Ovaj lekar kaže da to nije tako jednostavno.

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, zorglub said:

 

Ne ja to neću da kažem?

 

Jel' može jedan red gde sam nešto slično tvrdio, ili ćemo da komuniciramo tako što ćemo da podmećemo lažne navode, jer tako nešto me ne zanima uopšte?

 

U prvom postu koji sam citirao na tu temu

 

Edit: Ok, sad sam pročitao i naravno cela ujdurma je oko trenutne situacije u Ukrajini

 

Ne, cela ujdurma nije oko trenutne situacije u Ukrajini, jer inače IBA ne bi bila suspendovane već 2019. Hvala na pažnji i prijatno.

Link to comment

Ako sam vas dobro razumeo, ona je i muško i žensko iz ugla medicine?

 

Ok, ali onda ne bi trebalo da se takmiči u ženskoj konkurenciji, jer je ona slabija.

Link to comment
16 minutes ago, Venom said:

 

Ovaj lekar kaže da to nije tako jednostavno.

 

 

Bukvalno od prve rečenice priča o rodnom identitetu. 

  

14 minutes ago, Venom said:

Ne, cela ujdurma nije oko trenutne situacije u Ukrajini, jer inače IBA ne bi bila suspendovane već 2019. Hvala na pažnji i prijatno.

 

Pazi samo da ne zalutaš na ukrajinske topike sa tim haram stavom, tamo je aksiom da su Rusi u Ukrajini od 2013.

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
11 minutes ago, Venom said:

U prvom postu koji sam citirao na tu temu

 

Majstore, bukvalno u rečenici nakon te koju si citirao napisah:

 

Quote

IBA je izvršila i reviziju i rekonstrukciju organizacije, ali je IOC zamerao izmeštanje saveza iz Lozane u Rusiju.

 

Jel' hoćeš da kažeš da si ovu poslednju laž postavio na tome što nisam izričito napisao da je revizija i rekonstrukcija učinjena usled IOC-ove suspenzije? Onda zaista, ćao i doviđenja - ovakvim glupostima ne moram da se bavim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...