Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Imam jedno pitanje, malo je off od trenutne priče,baš bih volela da čujem što više odgovora.

 

Koliko osoba:

1. koje su promenile pol 

2. koje bi ili nameravaju da promene pol

3. koje povremeno preuzimaju ulogu drugog pola

4. koje se smatraju trećim polom

 

lično poznajete?

Link to comment
4 minutes ago, zorglub said:

 

Evo ovako, prosto jer više nema reakcije:

 

:isuse:

 

Ne znam zašto misliš da se tvoje reakcije zarezuju za suvu šljivu.

 

Stvari koje pišeš na ovoj temi su generalno teški blam, završno s tim da se MOK od 2019 razračunava s ruskim predsednikom IBA zbog situacije u Ukrajini koja traje od 2022.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Imam jedno pitanje, malo je off od trenutne priče,baš bih volela da čujem što više odgovora.

 

Koliko osoba:

1. koje su promenile pol 

2. koje bi ili nameravaju da promene pol

3. koje povremeno preuzimaju ulogu drugog pola

4. koje se smatraju trećim polom

 

lično poznajete?

1. ✔️

2.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, vememah said:

 

Ovaj X lepo ilustruje koliko kvazi borce za prava trans osoba nije briga za njih, ili su baš, baš, glupi. 

Trans osobama su ugrožena mnoga prava koja nisu u kolizoji s pravima drugih osoba. Borci za njihova prava, uključujući i one sa PPP, insistiraju baš na stvarima koje ugrožavaju prava nekih drugih. 

Razumem da desnica želi da tema bude takmičenje trans sportista u ženskoj konkurenciji. Ne mogu da shvatim da se neko na tu bućku peca. Posle se čude što desnica jača. Nikako da se zapitaju da li je do njih. 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

pravo trans osoba da ne budu maltretirane je u koliziji sa pravom nekih drugih osoba da ih maltretiraju

 

dobro je da ste vratili dumu, falilo je ovoga

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
31 minutes ago, levi said:

 

desnica kaže da za 100 god nije nađen skelet kome ne može da se odredi pol. a evo je na olimpijadi živa žena kojoj ne može da se odredi pol. zaleteli se na ovu temu kao junad a tamo živi dokaz protiv svega u šta su verovali

Odgovor je vrlo jednostavan, da li je osoba genetski XX ili XY. :)

 

kad smo kod junadi, zamisli bika koji se oseca kao krava - da bi pio "mleko" od takve krave? ;)

 

@Svemir Zeka

1. Znam osobu koja je promenila pol, jedna od prvih kod nas. 

2. Ne

3. Znao sam takvu osobu i  nazalost izvrsila je samoubistvo.

4. Ne.

  • Tužno 3
Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

Osobe sa XY hromozomima su po definiciji muškarci. 

 

9 hours ago, Weenie Pooh said:

Nikakvu definiciju nisam dao

 

:unsure:

  • Haha 1
Link to comment

@x500Hvala ti, žao mi je zbog ishoda osobe pod 3. 

 

Dobar tvit Donje Sajzor, babe i žabe. Pojma nemam zašto je bokserka ovde, kad se radi o medicinskoj anomaliji, a ne o izboru, čemu tema i služi. I ja sam mislila s početka da je trans, a nije nego veze nema.

 

Link to comment
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

@x500Hvala ti, žao mi je zbog ishoda osobe pod 3. 

 

Dobar tvit Donje Sajzor, babe i žabe. Pojma nemam zašto je bokserka ovde, kad se radi o medicinskoj anomaliji, a ne o izboru, čemu tema i služi. I ja sam mislila s početka da je trans, a nije nego veze nema.

 

 

Možda je ovo pravo mesto baš zato što si mislila da je trans osoba i zato što se njom niko nije bavio na OI u Tokiju, a danas se bavi.

  • +1 3
Link to comment
56 minutes ago, Svemir Zeka said:

Imam jedno pitanje, malo je off od trenutne priče,baš bih volela da čujem što više odgovora.

 

Koliko osoba:

1. koje su promenile pol 

2. koje bi ili nameravaju da promene pol

3. koje povremeno preuzimaju ulogu drugog pola

4. koje se smatraju trećim polom

 

lično poznajete?

Odgovor na sva pitanja: ne znam da li znam. Mislim da, kao nekad sa gej osobama, postoji prevelika stigma i ti ljudi se prilicno kriju. 

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Zverilla said:

:unsure:

 

A to misliš, OK, samo što to nije moja definicija

 

Ti imaš XY hromozome, ja imam XY hromozome, svaki muškarac koji se ikad rodio ima XY hromozome. 

 

Ne postoji YY opcija, X se neizbežno nasleđuje od majke.

 

Kad se kaže "ona je XY" u pokušaju da se opiše intersex osoba, time se suštinski ne govori ništa. 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Odgovor na sva pitanja: ne znam da li znam. Mislim da, kao nekad sa gej osobama, postoji prevelika stigma i ti ljudi se prilicno kriju. 

Sve si u pravu, neće svako da kaže (ovo 2 i 3), ali ovo prvo je često evidentno, a i krećem od toga da imamo dovoljan broj godina i iskustva da smo morali nekoga sresti. 

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Stvari koje pišeš na ovoj temi su generalno teški blam, završno s tim da se MOK od 2019 razračunava s ruskim predsednikom IBA zbog situacije u Ukrajini koja traje od 2022.

 

Primećuješ li blagu razliku između suspenzije i isključenja, vidi datum:

 

Quote

The International Olympic Committee has voted to strip the International Boxing Association of its status as the sport's world governing body.

The IOC's executive board recommended the move earlier in June after the IBA failed to meet set reforms following its 2019 suspension over governance issues and alleged corruption.

 

Možda da se zamisliš i zaustaviš pre nego što ti nekome počneš o blamovima?

Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Sve si u pravu, neće svako da kaže (ovo 2 i 3), ali ovo prvo je često evidentno, a i krećem od toga da imamo dovoljan broj godina i iskustva da smo morali nekoga sresti. 

Meni nikad nije ocigledno. Tj. ocigledno je da su te osobe malo drugacije al dal su se tako samo rodile ili prosle tranziciju... otkud ja znam.

 

Nisam imao nekog ko je prolazio tranziciju dok sam ga znao, to bih vec i ja provalio :D 

Link to comment
4 minutes ago, zorglub said:

 

Primećuješ li blagu razliku između suspenzije i isključenja, vidi datum:

 

 

Možda da se zamisliš i zaustaviš pre nego što ti nekome počneš o blamovima?

 

Pošto suspenzija nema nikakve veze sa isključenjem, eto suspendovali su ih bez veze 2019, a onda su im ukinuli članstvo 2023 zbog veza s Rusijom iz političkih razloga. Move along nothing to see here. Tanko ti je to.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...