Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 hour ago, vememah said:

Meni ovo deluje kao lose-lose situacija:

  • Ona je zahvaljujuci prirodno povisenom testosteronu vec razvila telo atipicno za zenu i ta prednost ostaje
  • Kao neko ko je ceo zivot imao poviseni nivo testosterona - kako ce uticati na njeno zdravlje vestacko smanjivanje istog?

Ono sto si sherovao za procenat DSD medju zenskim sportistima, pa i sam pogled na gradju poput ovog sto je sherovao @Venom a onda i kad se setimo dopinga Istocne Nemacke... Mislim da je ovo mnogo siri problem od prostog woke sranja u kome smo sada. U nekim disciplinama se iznenadis kad vidis olimpijsku takmicarku koja izgleda kao normalno razvijena zenska osoba.

Link to comment
2 hours ago, x500 said:

Svako ko udje u bokserski ring, izuzev sudije, ima rizik da bude biven, ukljucujuci i potres mozga, bez obzira da li je na drugoj strani osoba XX ili XY.

 

Mislim da je ovde MOC postupio ispravno i jedino merodavno je ono sto pise u pasosu. E sad, da li ono sto pise u pasosu odgovara istini, to je druga prica?!

Takodje, u naprednijim drzavama u pasosu moze da pise i X, pored M ili F. Gde ce sutra ti ljudi da se takmice, i zasto da ih teramo da se izjasne kao M ili F, kada su oni X.

 

Naravno da je ovde iksljuciva krivica MOK-a koji je znao za kontraverze oba slucaja i odabrao je da se pravi lud da bi tako izravnjavao neke racune sa IBA.

 

A kako organizuju boks imali smo  prilike da vidimo u vise meceva gde nikome nije jasno kako se vrsi bodovanje.

  • +1 1
Link to comment
Quote

Meni barem jednom nedeljno piše neko trans dete iz unutrašnjosti koje ne zna šta da učini više po pitanju toga što ga/je vršnjaci tretiraju sa isto toliko mržnje i nasilja u školi SVAKI JEBENI DAN. Mene su isto tako tretirali u školi svaki jebeni dan, GAĐALI ME JEBENIM KAMENJEM na ulici i pratili me do kuće da bi mogli da mi iseku gume na biciklu i da mi razbiju prozore. I do dana današnjeg mi ljudi šalju pretnje na internetu, dobacuju mi na ulici i gledaju me popreko kao da će da me prebiju, ali sam ja prestala da se žalim javno jer 1. neću da smaram ovde, 2. pogotovo jer sam shvatila da nikoga ne boli kurac i da niko neće učiniti apsolutno ništa po pitanju toga i da prosto moram da naučim sama da se branim kad me neko napadne. Ova gnusna mržnja na internetu koju je vama teško za gledati danas je nešto sa čime mi moramo da živimo svaki dan. Ja vas samo najlepše molim da vam jednom u životu guzica ne bude alava na skupljanje lajkova koje ćete da dobije od transfobije i da shvatite koliko smo jedno odvratno nasilničko društvo i da to nasilje koje nastavljate da promovišete nažalost neće stati na trans osobama kao što biste vi deluzivno želeli, nego će se samo vratiti da nas sve zajedno proguta ukoliko nastavite da gajite i pospešujete nasilništvo u generacijama koje dolaze

 

  • +1 4
  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment
51 minutes ago, budja2 said:

A kako organizuju boks imali smo  prilike da vidimo u vise meceva gde nikome nije jasno kako se vrsi bodovanje.

 

Quote

The IOC oversaw the qualification events and the boxing tournament at the 2020 Olympic Games through a task force chaired by Morinari Watanabe (JPN), President of the International Gymnastics Federation.[3][15]

 

Možda su za ove igre doveli ljude iz jahačkih sportova, ili jedrenja, a presedavaju skejteri i brejkdenseri, ko zna?

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

Nasilništvo prema alžirskoj bokserki :isuse: Sonja Sajzor ne izlupetati se u pravcu teme dana, challenge level impossible.

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 hours ago, harper lee said:

 

Ostaces mi zahvalan, imas Google pa trazi sam. Nisam ti ja servis.

Dakle nemaš "objektivnih dokaza".

Kao što sam i mislio.

 

Jer na onome ko iznosi tvrdnju je da je potkrepi činjenicama.

Edited by Zverilla
Link to comment
6 hours ago, zorglub said:

Edit: Ok, sad sam pročitao i naravno cela ujdurma je oko trenutne situacije u Ukrajini. IBA je izvršila i reviziju i rekonstrukciju organizacije, ali je IOC zamerao izmeštanje saveza iz Lozane u Rusiju. Kada je Rusija napala Ukrajinu, zasmetao im je i sponzor (Gazprom), koji je izgleda jedini bio spreman da izfinansira gubitke i obaveže se za buduća ulaganja.

Prošle godine je osnovan kontra-savez, sa trenutnim članstvom od 25 zemalja.

 

Jeste suspendovali su ih 2019 zbog rata u Ukrajini koji je počeo 2022.

Link to comment

i sta kaze desnica, moguce je da je neko muskarac u tijelu zene? do juce nije bilo.

ili se podrazumijeva da je osoba zena ako joj je zbog vidljivih polnih odlika taj pol pripisan na rodjenju?

 

Edited by morgana
Link to comment
29 minutes ago, morgana said:

i sta kaze desnica, moguce je da je neko muskarac u tijelu zene? do juce nije bilo.

ili se podrazumijeva da je osoba zena ako joj je zbog vidljivih polnih odlika taj pol pripisan na rodjenju?

 

 

Mislim da je zena intersex. Ne znam sta desnica kaze o tome, ali u pitanju je klasichni medicinski fenomen.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Jeste suspendovali su ih 2019 zbog rata u Ukrajini koji je počeo 2022.

 

Evo ovako, prosto jer više nema reakcije:

 

:isuse:

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Mislim da je zena intersex. Ne znam sta desnica kaze o tome, ali u pitanju je klasichni medicinski fenomen.

 

znam, citala sam ali eto, desnica priznaje samo dva pola i to joj sad, ako je principijelna, ne ide u prilog

ali nije principijelna

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Pa principijelna je - Alžirka je muško! :D

 

Pa nije, ako je mushko jel bi joj dala desnica svoju cerku za zenu?

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Mislim da je zena intersex. Ne znam sta desnica kaze o tome, ali u pitanju je klasichni medicinski fenomen.

 

desnica kaže da za 100 god nije nađen skelet kome ne može da se odredi pol. a evo je na olimpijadi živa žena kojoj ne može da se odredi pol. zaleteli se na ovu temu kao junad a tamo živi dokaz protiv svega u šta su verovali

  • +1 5
  • Haha 3
Link to comment
Just now, levi said:

 

desnica kaže da za 100 god nije nađen skelet kome ne može da se odredi pol. a evo je na olimpijadi živa žena kojoj ne može da se odredi pol. zaleteli se na ovu temu kao junad a tamo živi dokaz protiv svega u šta su verovali

 

Moze o ovom ne tako nevidjenom fenomenu dase prochita na wikipediji i'm sure, ako nekog stvarno zanima.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...