Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

12 minutes ago, harper lee said:

 

Ne postoji ama bas nikakva dilema da Imane ima poremecaj/stanje/bolest koji joj daje karakteristike muskarca, to niko nikada nije sporio. Nije toliko bitno kako je doneta odluka koja je potvrdila tu cinjenicu koju niko ne spori koliko je bitno da se druge takmicarke zastite. Kapiram licno osecanje o tome u kakvom svetu neko zeli ili ne zeli da zivi ali sam prilicno siguran da postoje zene bokserke koje ne zele da zive u svetu u kojem ce u ringu da ih prebija fakticki muskarac jer se neko igra politicke korektnosti radi politicke korektnosti.

 

Naravno, uvek mozemo ovu poplavu protesta da pripisemo iskljucivo ekstremnim desnicarima i drugim slicnim zlikovcima ali svet u kojem se svaka kritika inace dubioznih odluka baziranih na psedoideoloskim glupostima opisuje kao fasizam je svet u kojem ja ne bih zeleo da zivim. Kad smo vec kod svetova u kojima bismo ziveli ili ne.

 

Ne znam zašto ne bi postojala dilema, kad nikakav konkretan dokaz nemamo. Imamo izjavu koju je CEO bokserske federacije dao novinskoj agenciji, IBA nije objavila nikakve konkretne rezultate.

 

Ono što imamo je tvrdnja OK, da su obe takmičarke diskvalifikovane ličnom odlukom dve osobe iz vrha bokserske federacije, i da su procedure za testiranje uvedene naknadno. Kad kažem da ne želim da živim u njihovom svetu, prilično je jasno da neću da živim u svetu u kojem neko o meni ili bilo kom drugom odlučuje van procedura i na osnovu svojih ubeđenja i želja. Za mene je to racionalan stav, ali dozvoljavam da je život u uređenom sistemu u kojem vladaju pravila, a ne pojedinci za tebe pseudo ideologija.

 

Takođe znamo da je ova takmičarka učestvovala na OI u Tokiju i da to nije bila tema, jer tada nije nije bilo rulje koja peni na usta zbog trans osoba, tad su bili zauzeti čerečenjem ljudi koji se vakcinišu. Kad bih svoje spekulacije hteo da prodam kao nedvosmislene činjenice, možda bih napisao da ovakva odluka funkcionera IBA možda ima neke veze sa odlukom OK 2019 da ih suspenduju sa OI i 2023 definitivnom odlukom da ih više ne priznaju kao nadležno telo za boks na OI, sve zbog veza sa organizovanim kriminalom. Pa je dosta zgodno da baš sad počinju da se bore za normalnost.

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Venom said:

 

Ne znam zašto ne bi postojala dilema, kad nikakav konkretan dokaz nemamo. Imamo izjavu koju je CEO bokserske federacije dao novinskoj agenciji, IBA nije objavila nikakve konkretne rezultate.

 

 

Otkad je postalo normalno da se javno objavljuju licni medicinski podaci bez odobrenja osobe ciji su podaci? Ovde se ne radi o dopingu ili nekom drugom prekrsaju pa da podaci sa testiranja mogu bez problema da idu u javnost, radi se o licnim medicinskim statusima dve takmicarke. Oni su dostavljeni svim clanovima tog njihovog izvrsnog odbora koji su naknadno potvrdili odluku dva najvisa funkcionera IBA, javnost nema sta da zahteva da joj se podaci tog tipa daju na uvid. Tekst na osnovu kojeg si napisao ovih par postova je malo naklonjen bokserki iz Alzira i treba da bude jer je zaista nesnosna i odvratna ova hajka na nju ali u njemu sve pise kad malo pazljivije procitas.

 

Sto se tice procedura, nemam pojma da li je tu bilo nekakve posebne politicke ili ne znam kakve druge zavere ili nije, pre mi se cini da slicnih procedura nije bilo jer niko nije ni pretpostavljao da ovako nesto moze da se desi. Ovakvi slucajevi su ekstremno retki, koliko ja znam do sada se nisu dogadjali u boksu. Ako sad udjemo u spekulacije o tome kakve se sve zavere kriju iza ovog slucaja i ko je sve s kim prebijao kakve racune preko ledja Alzirke i Kineskinje to nas nece udaljiti vec pribliziti svim ovim desperadosima koji koriste slucaj da poentiraju u siroj borbi protiv onoga sto oni vide kao napad na tradicionalnu porodicu, zaveru protiv biologije ili sta vec sve ne trkeljaju.

 

Poenta je da ovakve stvari moraju da se resavaju bez upliva tih pseudoideoloskih budalastina jer lako je izgraditi simpatije za ovu zenu koja nije kriva sto je rodjena sa tim stanjem i ne zasluzuje sve ovo sto joj se desava ali moraju se takodje zastititi i njene protivnice koje se u ringu bore protiv osobe koja je formalno zena ali ima bioloske fizicke karakteristike muskarca. Nasa potreba da budemo na "pravoj strani istorije" nimalo nece pomoci kad neka od njih zavrsi s potresom mozga ili nekom jos tezom povredom.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, harper lee said:

nimalo nece pomoci kad neka od njih zavrsi s potresom mozga ili nekom jos tezom povredom

Svako ko udje u bokserski ring, izuzev sudije, ima rizik da bude biven, ukljucujuci i potres mozga, bez obzira da li je na drugoj strani osoba XX ili XY.

 

Mislim da je ovde MOC postupio ispravno i jedino merodavno je ono sto pise u pasosu. E sad, da li ono sto pise u pasosu odgovara istini, to je druga prica?!

Takodje, u naprednijim drzavama u pasosu moze da pise i X, pored M ili F. Gde ce sutra ti ljudi da se takmice, i zasto da ih teramo da se izjasne kao M ili F, kada su oni X.

Link to comment
3 minutes ago, harper lee said:

 

Otkad je postalo normalno da se javno objavljuju licni medicinski podaci bez odobrenja osobe ciji su podaci? Ovde se ne radi o dopingu ili nekom drugom prekrsaju pa da podaci sa testiranja mogu bez problema da idu u javnost, radi se o licnim medicinskim statusima dve takmicarke. Oni su dostavljeni svim clanovima tog njihovog izvrsnog odbora koji su naknadno potvrdili odluku dva najvisa funkcionera IBA, javnost nema sta da zahteva da joj se podaci tog tipa daju na uvid. Tekst na osnovu kojeg si napisao ovih par postova je malo naklonjen bokserki iz Alzira i treba da bude jer je zaista nesnosna i odvratna ova hajka na nju ali u njemu sve pise kad malo pazljivije procitas.

 

Sto se tice procedura, nemam pojma da li je tu bilo nekakve posebne politicke ili ne znam kakve druge zavere ili nije, pre mi se cini da slicnih procedura nije bilo jer niko nije ni pretpostavljao da ovako nesto moze da se desi. Ovakvi slucajevi su ekstremno retki, koliko ja znam do sada se nisu dogadjali u boksu. Ako sad udjemo u spekulacije o tome kakve se sve zavere kriju iza ovog slucaja i ko je sve s kim prebijao kakve racune preko ledja Alzirke i Kineskinje to nas nece udaljiti vec pribliziti svim ovim desperadosima koji koriste slucaj da poentiraju u siroj borbi protiv onoga sto oni vide kao napad na tradicionalnu porodicu, zaveru protiv biologije ili sta vec sve ne trkeljaju.

 

Poenta je da ovakve stvari moraju da se resavaju bez upliva tih pseudoideoloskih budalastina jer lako je izgraditi simpatije za ovu zenu koja nije kriva sto je rodjena sa tim stanjem i ne zasluzuje sve ovo sto joj se desava ali moraju se takodje zastititi i njene protivnice koje se u ringu bore protiv osobe koja je formalno zena ali ima bioloske fizicke karakteristike muskarca. Nasa potreba da budemo na "pravoj strani istorije" nimalo nece pomoci kad neka od njih zavrsi s potresom mozga ili nekom jos tezom povredom.

 

Ako javnost nema pravo na uvid, kako znaš da je test potvrdio to što tvrdiš, što nazivaš nedvosmisleno jasnim? Slažem se da javnost nema pravo, ali onda ne možemo govoriti da je nešto očigledno. Jedino što govori u prilog tome da je očigledno je izjava koju je čelnik IBA dao novinskoj agenciji.

 

Slažem se da treba da se rešavaju bez upliva dnevne politike, ali bez toga ne bi ni pričali o ovome, jer to nikog ne bi interesovalo, kao što ni 2021 nije bilo zanimljivo. Ovaj tobož terminator je učestvovao tada i ispao u četvrtfinalu. Učestvovala je i na SP prošle godine i diskvalifikovana je tik pre finala.

 

OK je rekao otprilike to isto:

 

“The current aggression against these two athletes is based entirely on this arbitrary decision,” said the Boxing Unit and IOC in a statement Thursday, referring to the IBA ban. “[It] was taken without any proper procedure—especially considering that these athletes had been competing in top-level competition for many years. Such an approach is contrary to good governance.”

 

 

Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

Svako ko udje u bokserski ring, izuzev sudije, ima rizik da bude biven, ukljucujuci i potres mozga, bez obzira da li je na drugoj strani osoba XX ili XY.

 

 

Da, od osobe istog pola.

 

Upravo zbog ekstremistickih stavova kao sto su tvoji ovi ljudi ce da postanu (kao sto su u velikoj meri vec postali) politicki argument i nastradace zbog raznih budala koje se igraju politicke korektnosti. Cujes, merodavno je sta pise u pasosu a ne sta je istina. To je "argument" svih ravnozemljasa na svetu.

 

Za osobe X neka se organizuju takmicenja na kojima ce oni da ucestvuju i neka bude olimpijska disciplina sto se mene tice. Svacije pravo na svetu je ograniceno pravom onog drugog.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Venom said:

 

Ako javnost nema pravo na uvid, kako znaš da je test potvrdio to što tvrdiš, što nazivaš nedvosmisleno jasnim?

 

Tako sto postoje brojni drugi izvori koji potvrduju njen poremecaj nezavisno od te odluke. Ukljucujuci i izvore koji su u potpunosti na njenoj strani i odluku da joj se zabrani takmicenje u zenskoj konkurenciji smatraju nepravednom. Niisam joj zavirivao u gace ako me to pitas ali nisam se ni druzio sa Njutnom kad je formulisao zakon gravitacije pa mogu da smatram s velikom dozom izvesnosti da gravitacija postoji.

Link to comment

Inače predsednik IBA je izabran 2018 kao jedini kandidat, jer je protivkandidat diskvalifikovan. 2022 je ponovo postao predsednik, ali tako što su ukinuti izbori. 

 

Ali ova bokserska je diskvalifikovana čisto i sve je jasno. Ne bih rekao.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, vememah said:

  

 

Da, 5 poraza u 14 mečeva, nije baš da je u pitanju osoba koja će uzeti zlato na svakom takmičenju na kojem se pojavi.

 

Pipave su te granice.

 

 

 

 

Ali ako je tačno da ima XY hromozom, što je po TASS-u izjavio predsednik MBF-a, onda su verovatno oni u pravu što su je diskvalifikovali, a MOK pogrešio što nije.

 

Mok uopšte njijen odlućivao na tu temu nego je IBA suspendovana i oni iskoristili pravila iz 2021 od ranije gde nema te vrste zabrane, tj poništili su sva ta nova pravila IBA-e

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Venom said:

Inače predsednik IBA je izabran 2018 kao jedini kandidat, jer je protivkandidat diskvalifikovan. 2022 je ponovo postao predsednik, ali tako što su ukinuti izbori. 

 

Ali ova bokserska je diskvalifikovana čisto i sve je jasno. Ne bih rekao.

 

To je sve potpuno irelevantno. Ne postoji korumpiranija organizacija na svetu od MOK pa nikom nista, business as usual. Ova zena, sta li je, vec se takmici, ovde je kljucno pitanje sta ubuduce raditi sa slicnim slucajevima jer ocigledno je da mogu da naprave ozbiljan problem.

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

Meni je fascinantno da gomila vas piše "osobi koja je XY", kao da je to indikator retkog intersex stanja :D 

 

Ne znam da li mislite da žene imaju XX a muškarci YY par pa ovo ispada neki hibrid, ali to jednostavno nije slučaj.

 

Osobe sa XY hromozomima su po definiciji muškarci. Bukvalno svaki muškarac ikad rođen ima XY kombinaciju hromozoma.

Po tvojoj definiciji.

 

Dosadio si i bogu i narodu s tvojim definicijama.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Po IOC ovo nije tačno i kažu da postoje zapisnici IBA po kojima je odluka doneta lično od CEO-a i još jednog bez ikakvog testa, a da je Upravni odbor naknadno pristao pod uslovom da se donese procedura.

 

Jesi li ti uopšte pročitao saopštenje MBF-a koje sam okačio nekoliko postova pre MOK-ovog?

 

U njemu se spominju dva testa dve nezavisne laboratorije, jedan iz 2022, a drugi iz 2023.

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, harper lee said:

 

Tako sto postoje brojni drugi izvori koji potvrduju njen poremecaj nezavisno od te odluke. Ukljucujuci i izvore koji su u potpunosti na njenoj strani i odluku da joj se zabrani takmicenje u zenskoj konkurenciji smatraju nepravednom. Niisam joj zavirivao u gace ako me to pitas ali nisam se ni druzio sa Njutnom kad je formulisao zakon gravitacije pa mogu da smatram s velikom dozom izvesnosti da gravitacija postoji.

 

Koji izvori? Olimpijski Komitet je odluku da joj se zabrani takmičenje ocenio kao proizvoljnu i mimo svih procedura same IBA. Kao što vidimo, predsednik IBA ima istoriju samovolje i vladanja kako on hoće.

 

Da, relevantno je šta piše u pasošu. Mnogo štošta može da bude falsifikovano u pasošu, npr. godina rođenja, i to se često radi, ali je relevantno dok se ne dokaže suprotno. Rekao mi Žika ili Joe Rogan nije relevantno.

 

 

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Venom said:

 

Ako javnost nema pravo na uvid, kako znaš da je test potvrdio to što tvrdiš, što nazivaš nedvosmisleno jasnim? Slažem se da javnost nema pravo, ali onda ne možemo govoriti da je nešto očigledno. Jedino što govori u prilog tome da je očigledno je izjava koju je čelnik IBA dao novinskoj agenciji.

 

Slažem se da treba da se rešavaju bez upliva dnevne politike, ali bez toga ne bi ni pričali o ovome, jer to nikog ne bi interesovalo, kao što ni 2021 nije bilo zanimljivo. Ovaj tobož terminator je učestvovao tada i ispao u četvrtfinalu. Učestvovala je i na SP prošle godine i diskvalifikovana je tik pre finala.

 

OK je rekao otprilike to isto:

 

“The current aggression against these two athletes is based entirely on this arbitrary decision,” said the Boxing Unit and IOC in a statement Thursday, referring to the IBA ban. “[It] was taken without any proper procedure—especially considering that these athletes had been competing in top-level competition for many years. Such an approach is contrary to good governance.”

 

 

ja sam, recimo, reagovao na ovoj temi iskljucivo zato sto sam danas video taj nazovi mec. i gledam talijanku koja place i ovu drugu nesrecnicu koja ne zna kako da reaguje, ne sme jadna ni da se obraduje sto je dobila. zato sam i stavio snimak. apsolutno nema veze ni sa dnevnom politikom ni s bilo cim drugim osim sto je vrlo ocigledno da tim zenama nije mesto u istom ringu. u boksu postoje kategorije da do toga ne bi dolazilo. kako ce to resavati, njihov problem, al to se fakat mora resavati ako zele da odrze fer takmicenje.

 

sto se tice prethodnih takmicenja, pitanje je zasto druge takmicarke nisu reagovale. mozda su se plasile da bi njih diskvalifikovali ako naprave frku? pritisci u sportu su ogromni i ne mozes reci to je sve bilo super na prethodnim takmicenjima a sad frka. mozda jednostavno nije doslo do frke zbog raznih pritisaka i strahova.

 

inace mi je interesantno sto kudis IBA a OC svaku aminujes, kao da i oni nemaju onoliko putera na glavi. kad je u pitanju ozbiljan kredibilitet, mrtva trka.

 

problem postoji i mora se resavati. ovako fakat ne moze. i nema veze s dnevnom politikom nego je u pitanju buducnost sporta.

  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Možda ima hyperandrogrnism, al on nikako ne može da dovede do pojave xy hromozoma

 

I.e. ovaj lupa.

Edited by Zverilla
Link to comment
56 minutes ago, Venom said:

Ono što imamo je tvrdnja OK

 

Imamo dakle reč IOC protiv reči IBA, konkretne dokaze za bilo šta nemamo.

 

Amaterski boks zaista ne pratim, ali uzmimo za dato da su navodi MOKa tačni, da su to prljavi, pokvareni prevaranti. Opet, to tvrdi samo i jedino MOK, jedna od dve partije u sporu.

 

Za IOC pak znam da imaju afera i kontroverza nešto manje od FSS.

 

Zašto IOC ne uradi testiranja, jednom u svom postojanju dokaže da je bio u pravu i stavi tačku na celu stvar? Zašto su oni pozvani da po ovako delikatnom pitanju izdaju kretensku uredbu da je sportista ono što piše u putnoj ispravi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...