Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

17 minutes ago, Venom said:

-----

 

Hvala Bogu ovo su sve mladi ljudi, na njima svet ostaje. Samo prskaj.

 

The group named the two protesters as Niamh Lynch, a 21-year-old student from Oxford, and Rajan Naidu, a 73-year-old from Birmingham, in a statement.

 

Mladost ludost...

  • Haha 6
Link to comment
16 minutes ago, ragasto said:

Problem je u tome što ovakvi potezi neće izazvati samo (opravdani) gnev, nego i podsmeh. I to podsmeh temi, a ne aktivistima kojima niko neće ni upamtiti imena. 

 

Promašili su metu 100%, mladost stvarno nije opravdanje. Bar će kisele kiše da lako speru sprej.

 

Mladost nije bila opravdanje nego tvrdnja da će ih biti sve više i više. A ovih što bi da sve ostane kako je i bilo do sada će biti sve manje i manje. Ovi Lutherovi su samo glitch u matrixu. Ljudi ne menjaju svoja mišljenja nego fizički nestaju - ovi što dolaze će rešiti problem, ako ne bude prekasno.

Link to comment
31 minutes ago, Venom said:

Bolje ofarban Stonehenge na funkcionalnoj planeti nego lep Stonehenge na raspaloj planeti.

 konkretno delovanje.

 

Hm, dakle ako se Stonehenge ofarba planeta će biti spašena raspada? :rolleyes:

 

Link to comment
6 minutes ago, JozoMujica said:

 

Hm, dakle ako se Stonehenge ofarba planeta će biti spašena raspada? :rolleyes:

 

 

Ne nego je irelevantno.

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

 

Mladost nije bila opravdanje nego tvrdnja da će ih biti sve više i više. A ovih što bi da sve ostane kako je i bilo do sada će biti sve manje i manje. Ovi Lutherovi su samo glitch u matrixu. Ljudi ne menjaju svoja mišljenja nego fizički nestaju - ovi što dolaze će rešiti problem, ako ne bude prekasno.

Brojčano će ih biti sve više, što je naravno odlično. Ostaje pitanje da li će uspeti da reše problem, odnosno da li će brojnost izroditi i uticaj. Konkretno, u ovom potezu ne vidim ništa dobro. Jedino vidim da će da se pročuje da su neke budale pokušale da oštete ili unište Stonehenge, od kojih je jedan fakin Pakiis

 

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

 

Ne nego je irelevantno.

 

Pa ako je bolji ofarban na funkcionalnoj nego neofarban na raspaloj, to implicira da se farbanjem Stounhendža sprečava raspad planete.

Ako je irelevantno, čemu onda farbanje?

Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 

Mladost nije bila opravdanje nego tvrdnja da će ih biti sve više i više. A ovih što bi da sve ostane kako je i bilo do sada će biti sve manje i manje. Ovi Lutherovi su samo glitch u matrixu. Ljudi ne menjaju svoja mišljenja nego fizički nestaju - ovi što dolaze će rešiti problem, ako ne bude prekasno.

 

Moji su samo moja deca i unuci, za ove što mi ih tovariš nemam pojma ni ko su ni šta su niti me interesuje.

Inače je poznato iz istorije da je terorizam uspešna rabota. Tako će proći i eko terorizam. A vidim i po svetskim demografskim podacima da ljudi ubrzano nestaju, takoreći isparavaju.

 

Link to comment
Posted (edited)
10 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pa ako je bolji ofarban na funkcionalnoj nego neofarban na raspaloj, to implicira da se farbanjem Stounhendža sprečava raspad planete.

Ako je irelevantno, čemu onda farbanje?

 

Ne implicira. Implicira da se racionalne osobe ne uzrujavaju zbog manjka pristojnitija koliko zbog toga da im je budućnost u tome da naizmenično traže hranu zbog suše i sklonište od poplava.

 

Pozitivan efekat ovih akcija sam dao u jednom od prethodnih postova, eno ga na prethodnoj strani.

Edited by Venom
  • Haha 1
Link to comment

Ovaj, ovi aktivisti su pglu ko djoka.

Razumem sta oni hoce, ali ako to stvarno hoce sto ne razmisle sta uzrokuje zagadjenje.

Nemoguce je da su toliko glupi da ne vide da je to prekomerna potrosnja, a to je srz liberalnog kapitalizma.

Veciti rast potrosnje i profita, cak ne moze ni stagnacija, mora rast, rast...

Znaci nek udare na simbole liberalnog kapilaizma, ako imaju imalo mozga.

Ali onda dolaze pod udar establismenta, i to moze bit opasno, lakse je izigravati Greticu.

 

  • +1 5
Link to comment

oni ovim akcijama zele da skrenu paznju i ukazu na problem ekoloske katastrofe koja nam se sprema kako ne razumete njihov jezik

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Moguće da je nerazumevanje na ovoj temi slično ovom popularnom tweetu. Da parafraziram: plačete za sudbinom planete, ali ko će plakati za gomilom naslaganog kamenja?

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Bolje ofarban Stonehenge na funkcionalnoj planeti nego lep Stonehenge na raspaloj planeti.

 

Pročitao sam skoro tekst jedne aktivistkinje, ali ne ovog tipa nego neke što još veruje u mirna rešenja (što je ok). Zvali su je na neku panel diskusiju na recimo nekom sajmu avio industrije ili nešto tog tipa, gde se ljudi i dalje prave da ne postoji nikakav problem. Najzanimljiviji deo je bio da su joj posle ljudi prilazili i uglavnom govorili da se slažu s njom, ali da im je posebno milo što su mogli da pričaju, jer su nedavno pre toga imali iskustvo sa okupacijom aktivista koji su ih vređali. Tako da, ovakve akcije prave ravnotežu u svetu u kojem se sve svodi na lepe reči, parole i zabijanje glave u pesak i primoravaju ljude da izvade glavu iz peska i naprave izbor između ovoga ili nekog mirnijeg pristupa koji ipak podrazumeva konkretno delovanje.

 

Hvala Bogu ovo su sve mladi ljudi, na njima svet ostaje. Samo prskaj.

Da bude preglednije, evo pomenutog posta i ovde.

 

Bilo bi super kada bi mogao da se tačno setiš teksta aktivistkinje koju je, zaključujem po opisanom, pozvala druga strana na kanabe. Mislim, svi oni sve vreme i pričaju, jel, i pre i posle te konferencije pa lepo znaju šta su ciljevi i jednima i drugima. Da ne idem dalje bez teksta, napisaću samo da je u pitanju jedan od oblika konferencijskog turizma koji je posle Korone bez problema mogao da nastavi da funkcioniše u novom Zoom obliku, a nije. Čak ni osetno smanjenje troškova nije bio argument. Tako da su se vratili na prženje fosilnih goriva što negde i ima smisla, naravno samo za organizatore.

 

Opet što se tiče efekata - pitanje je i kome to treba ravnoteža pošto imamo mirne proteste i malo manje mirne proteste koji ponekad prerastu u ovakvu karikaturu. Da sačekamo i da vidimo kakav će biti odjek, stvarno ne verujem da će biti iole pozitivan. Primer koji sam pomenuo je krajnje negativan, valjda grešim.

Link to comment

Umesto farbanja Stounhendza i slika po muzejima zasto ne krenu u farbanje po zgradama drzavnih institucija (parlamenti, sedista vlada, rezidencije drzavnih sluzbenika) i centrala multinacionalnih kompanija? Onda bi akcija bila uperena u prave mete i nanosila bi stetu tamo gde sede oni u cijim rukama je moc i koji donose odluke od znacaja za tematiku. To bih apsolutno pozdravio i podrzao.

 

Ovo udaranje na kulturnu bastinu celog covecanstva mi vise lici na onu naljutio se deda na selo pa sekirom sebi odsekao ...nos. Jer jebe se mocnicima za Stounhendz i Mona Lizu, i osim ako akcija direktno ne pogadja bas njih (npr. prospes farbu po njemu ili necemu njegovom) ili se moze izvesti direktna simbolicna veza sa njma nastavice da se prave blesavi i broje pare od profita industrije fosilnih goriva.

A ove aktiviste ce u medijima da predstavljaju kao nekakve cobane, budale, koji eto bez ikakvog razloga random vandalizuju.

  • +1 7
Link to comment
56 minutes ago, Luther said:

 

Moji su samo moja deca i unuci, za ove što mi ih tovariš nemam pojma ni ko su ni šta su niti me interesuje.

Inače je poznato iz istorije da je terorizam uspešna rabota. Tako će proći i eko terorizam. A vidim i po svetskim demografskim podacima da ljudi ubrzano nestaju, takoreći isparavaju.

 

 

Evo jedne terorističke kampanje koja je rezultovala usvajanjem ciljeva i ne samo to nego se na te teroriste danas gleda blagonaklono i kao na ljude na pravoj strani istorije. Kad se tako gleda, možda je bolje što se još drže farbe.

 

Suffragettes in Great Britain and Ireland orchestrated a bombing and arson campaign between the years 1912 and 1914. The campaign was instigated by the Women's Social and Political Union (WSPU), and was a part of their wider campaign for women's suffrage. The campaign, led by key WSPU figures such as Emmeline Pankhurst, targeted infrastructure, government, churches and the general public, and saw the use of improvised explosive devices, arson, letter bombs, assassination attempts and other forms of direct action and violence

 

 

 

 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, ragasto said:

Da bude preglednije, evo pomenutog posta i ovde.

 

Bilo bi super kada bi mogao da se tačno setiš teksta aktivistkinje koju je, zaključujem po opisanom, pozvala druga strana na kanabe. Mislim, svi oni sve vreme i pričaju, jel, i pre i posle te konferencije pa lepo znaju šta su ciljevi i jednima i drugima. Da ne idem dalje bez teksta, napisaću samo da je u pitanju jedan od oblika konferencijskog turizma koji je posle Korone bez problema mogao da nastavi da funkcioniše u novom Zoom obliku, a nije. Čak ni osetno smanjenje troškova nije bio argument. Tako da su se vratili na prženje fosilnih goriva što negde i ima smisla, naravno samo za organizatore.

 

Opet što se tiče efekata - pitanje je i kome to treba ravnoteža pošto imamo mirne proteste i malo manje mirne proteste koji ponekad prerastu u ovakvu karikaturu. Da sačekamo i da vidimo kakav će biti odjek, stvarno ne verujem da će biti iole pozitivan. Primer koji sam pomenuo je krajnje negativan, valjda grešim.

 

Tražio sam sad ali nema šanse. Bio je substack, to je sve čega se sećam.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...