Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

Ne znam da li će nešto da reši problem koji do sad niko nije rešio. Ali upadljivo je da se uvek javljaju jedni te isti da nam saopšte da nema šanse, da nešto ne može itsl. Jedini što ispada da ima smisla je da sve bude kao što je bilo. Pa, teško.

  • +1 2
Link to comment

Ljudi su svastojedi. Nece nista zameniti meso niti treba. Ako je problem prdez krava nek se predje na koze i svinje. Ako je problem kako nahraniti toliko ljudi pa to nece jos dugo biti problem, pad globalne populacije je tu iza ugla.

 

Ono gde mozes da promenis stvari je transport. Naterati ljude da kupuju lokalne proizvode a ne nesto sa druge strane planete. Il pravljenja robe sto ce duze da traje a ne da se sve menja cim izadje novi model jer stari vise ne radi.

 

Ima tu svaceg jos sto moze da se uradi, al meso mi ne dirajte :D

  • -1 1
Link to comment
18 minutes ago, Venom said:

Ne znam da li će nešto da reši problem koji do sad niko nije rešio. Ali upadljivo je da se uvek javljaju jedni te isti da nam saopšte da nema šanse, da nešto ne može itsl. Jedini što ispada da ima smisla je da sve bude kao što je bilo. Pa, teško.

Jedino što ima smisla je deindustrijalizacija i depopualcija, ali pošto od toga nema ništa, ajmo lepo da zabranimo stočarstvo,

Seems legit

Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ali šta će da zameni tu piletinu i prasetinu ljudima koji su ih kupovali i jeli?

 

ako zafali taj promil.. pa prosto ne znam sta ce raditi

 

al eto na primer, mogu da jedu za promil manje prasetine i piletine i ostalog mesa. koje se ionako jede previse.

 

usput, holandjani jedu 75kila godisnje po osobi i imaju jednu od najgorih kuhinja koje sam probao. 

ako se ugledaju na tajlandjane koji imaju jednu od najboljih kuhinja koje sam probao, i to  sa 27kila mesa po osobi godisnje, moze samo bolje da im bude.

 

 

  • +1 4
  • -1 2
Link to comment
10 minutes ago, Zverilla said:

 

ako zafali taj promil.. pa prosto ne znam sta ce raditi

 

al eto na primer, mogu da jedu za promil manje prasetine i piletine i ostalog mesa. koje se ionako jede previse.

 

usput, holandjani jedu 75kila godisnje po osobi i imaju jednu od najgorih kuhinja koje sam probao. 

ako se ugledaju na tajlandjane koji imaju jednu od najboljih kuhinja koje sam probao, i to  sa 27kila mesa po osobi godisnje, moze samo bolje da im bude.

 

 

I onda uporediš kako izgledaju Holanđani, a kako izgledaju Tajlanđani....

 

 

esid: za mene je je ekstenzivna poljoprivreda koja se fura u EU mnogo veći problem od količine krava i njihovih prdeža. 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
10 minutes ago, Zverilla said:

 

ako zafali taj promil.. pa prosto ne znam sta ce raditi

 

al eto na primer, mogu da jedu za promil manje prasetine i piletine i ostalog mesa. koje se ionako jede previse.

 

usput, holandjani jedu 75kila godisnje po osobi i imaju jednu od najgorih kuhinja koje sam probao. 

ako se ugledaju na tajlandjane koji imaju jednu od najboljih kuhinja koje sam probao, i to  sa 27kila mesa po osobi godisnje, moze samo bolje da im bude.

 

 

Kaže da se drasticno smanji. Znaci nije promil. 

Link to comment

Super je ovo, odrdjivacemo ljudima koliko mesa smeju da jede ali zato necemo pomisliti da ugalj zamenimo nuklearnim elektranama.

 

Meni to zvuci kao religija a ne nauka.

  • +1 5
Link to comment
33 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel ćemo to sad da ukazujemo drugima kako će da se hrane? 

Pa lol

 

nisam bas siguran da sam ja taj koji ukazuje drugima kako ce da se hrane.

jer:

Quote

Conscious meat consumption is a topic regularly debated in the Netherlands, and more and more Dutch refrain from eating meat. The vegetarian community in the country is small but growing. Whereas in 2017, six percent of survey respondents stated to consider themselves vegetarian, by 2021 this had reached 11 percent. A similar upward trend is visible among the flexitarians, or part-time vegetarians who do not eat meat one or several days a week.

https://www.statista.com/statistics/896275/share-of-vegetarians-and-flexitarians-in-the-netherlands/

sto za posledicu ima

Quote

In 2009, a person in the Netherlands on average ate approximately 87.2 kilos of meat per year. By 2021, this had decreased by roughly nine kilos, to approximately 78.5 kilos per person per year.

https://www.statista.com/statistics/618797/per-capita-consumption-of-meat-in-the-netherlands/

 

a onaj najveci pad u potrosnji mesa iz 2014je je ocigledno posledica zatvaranja farmi u 2023oj.

 

pa lol

 

(i tacno sam ocekivao da ce masa da se uzbuni ako neko kaze da treba mozda jesti koji kolut salame manje :)
ne znam da li to onda kvalifikuje moju poruku kao flejm? :unsure:)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...