Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Mrzite ih jer su uspešni i jer ih narod voli. :dry:
A koliko god ih mrzeli, oni će raditi duplo više za slobodu govora i dobrobit Srbije i čovečanstva.

Edited by mraki
Link to comment
27 minutes ago, mraki said:

Završiše dan ispod $110

 

Ja sam bogami spremna na picvajz od sutra pa do petka. Da meni neko (bil gejts u ovom slucaju) ovoliko shortuje moju akciju, jebote zajmila bih od katara pare da pokupujem preostalo. Mnogo je napeto, il elon ima prag tolerancije nenormalan il je iskalkulisao da pritisne stop u poslednjoj sekundi. Na korak je do margin call.   

 

Mislim da bih ladno dobila srcani udar da sam elon sada :D

 

 

Edited by mustang
Link to comment
9 minutes ago, mraki said:

Sad ozbiljno @mustang, zanima me da li misliš da je Elon svojim ponašanjem poslednjih meseci barem delimično odgovoran za ovo?

 

Sa ponasanjem male, ali sa prodajem akcija 50% sigurno. Jos je rekao pocetkom godine da je zavrsio sa prodajom i onda opet krenuo zbog tvitera

 

 

Mozda gresim...

  • +1 1
Link to comment

Hvala na odgovoru. Ja sam mišljenja da je ponašanje imalo presudan uticaj jer je preko noći srušio tu famu koju je godinama gradio. Napravio je ogromnu pizdariju i Twitter će previše koštati Teslu.

 

Jedan zanimljiv tekst…

Quote

Elon Musk’s new supporters on Twitter and elsewhere have two things in common: They don’t drive Teslas, and they never will. They’re hardwired for gas-powered vehicles, and many don’t even believe in climate change. While Musk panders to this group, he is losing an increasing number of customers who helped build the Tesla empire that allowed him to make this wrong-headed acquisition, and that includes me.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Uf, još jedna budala koja se žali što ukus magle nije isti kao što je nekad bio, u dobra stara vremena.

 

"Nisam kupovala kola, kupovala sam sistem vrednosti" :isuse: Jesi penis. Kupovala si bullshit koji je prodavao, a sad kad pokušava isti takav bullshit da uvalja drugoj ciljnoj grupi, ti se žališ što nije ostao veran zasićenom tržištu. Jedini ljudi gluplji of Muskovih fanova su Muskovi bivši fanovi koji kmeče od razočarenja, kukaju da im se idol promenio!

 

Što kaže Snake iz Simpsonovih, "Could this town be any stupider?"

 

 

  • +1 4
Link to comment

@mraki Koje ponasanje? Meni on isti kao pre, jedina razlika je sto se previse otvoreno isprsio sistemu i da zbog toga moze da najebe. Cacka osinjak a jos je u pelenama. 

Ne bi me cudilo da ga smaknu do pred sledecih izbora. Opasni su ovo igraci. 

Edited by mustang
Link to comment

@mustang
Pre svega mislim na niz neshvatljivo loših i nepromišljenih poslovnih odluka koje su pratile preuzimanje Tvitera. Ogolio se i pokazao elementarno nerazumevanje nekih osnovnih stvari, previše se rukovodio sujetom i ozbiljno doveo u pitanje svoju sposobnost da rukovodi kompanijom. 

Tu je i veoma loš publicitet zbog načina na koji tretira zapslene i slobodu govora, što će se vrlo verovatno odraziti na percepciju Tesla brenda, ali i na potražnju.

Ukratko, Tesla je bila prehajpovana zbog verovanja mnogih u maltene nadljudske sposobnosti Elona Maska, a sada on deluje kao neko ko je imao mnogo više sreće nego pameti u životu.

 

@Weenie Pooh jesi video šta kaže blek miror na onom drugom topicu? :fantom:

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment

to za zaposlene me bas potreslo, do juce su jahali po svima, shadowbanned i banned ljude ciji se narativ nije uklapao sa njihovom politikom. Isto kao i ovde. Onda malo malo kako uzivaju u tweeter ofisima, od hrane do igraonica do relax soba. Mnogo su se osilili i ta tech kultura je bukvalno zacepila usta slobodi govora i otvorenom tržištu.  

Ja se iskreno nadam da ce kongres da ih prebaci u izdavače a ne da ih smatra platformama. 

 

Onaj dan kada sam ostavila da musk daje $7500 popust na Y, kasnije je dao na trojku. Dan posle odem da vidim, trojka rasprodata. Y ima jos desetak komada al u cathedral city, 2 sata odavde. Ni jedan EV nema toliku proizvodnju a ni traznju. Znaci kola su mu i dalje hot potraznja.  

 

Opravdam njegovo sirovo ponasanje, kao sto vidimo, tviter sljaka i bez tig otpustenih. Za kalifornijske zaposlene se ne sekiraj, ovde su zaštićeni ko beli medvedi. Dobice otpremnine i ko je stvarno dobar u svom poslu lako ce naci nov (gomila malih tech firmi trenutno trlja ruke jer im je pool kvalitetnije radne snage veci). 

 

Trenutno je bas hajp protiv njega, u skroz pogresnu kameru gledaju. 

On je sjajan entrepreneur, sposoban da najbolje umove privuce i odrade njegov cilj. 

 

Kada su ga pitali ko ga vise inspirise tesla ili edison, on je rekao edison. Dovoljno ti to govori da sebe ne smatra naucnikom, izumiteljem vec entrepreneur, vizionar u smislu produkcije i profita. Ko je imao veca ocekivanja od njega taj ga onda ne razume bas najbolje.  

 

 

  • +1 1
Link to comment

Niko ne veli da auto Tesla nije dobar proizvod. Samo perspektiva firme nije takva da joj kapitalizacija bude veće od kompletne globalne auto industrije. Izuzev ako neko ne misli da će svi oni da se ugase. Jes, sve te firme vode retardi i ne umiju napravit električni auto i ne pada im na pamet da se time bave.

Svih Tesli zajedno i dalje se proda manje nego Tojoti Korola. 

Pad akcija Tesle je samo dušenje jednoga od mnogih berzanskih balona. Neka košta kao VW grupa pa puta dva (koliko naprave i više električnih kola, a da sva ostala VW vozila ne računamo). Trebalo bi da padne na nekih 30-40 USD u tom slučaju.

Taman očekujem da će neđe tu završit. 

Prije koju godinu malo sam surfova na akcijama kompanija koje se bave marihuanom. Kad je počela rekreativna legalizacija u Kanadu, a posle po raznim američkih državama. Canopy Growth kupih na 5 USD prodah na 50 USD. Sad je valjda 2 USD. Hajp. Kad smo bili berzanski početnici nismo koristili riječ hajp no balon.

Edited by milfisland
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...