Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

11 hours ago, cedo said:

 

bas

dobro su igrali reptorsi, posebno odbranu na jokicu

al, zadnja tri minuta je dosao na svoje

 

edit: komentatori kazu da je denver no1 clutch defence

jokic veceras na kraju : steal i dva bacanja, pa dva bacanja u napadu

odbrana na barnsu sto se pregledavala, uzeo podbacivanje posle toga

i sek a poeltl na kraju

od pocetka godine Nuggetsi imaju najbolji clutch defense. plus treci clutch offense. offense im je inace isti u clutchu i van, ali odbranu spuste za jedno 20 poena. da je to 10 tekmi pa da kazes ljudi promasuju, ali Nuggetsi su low 90s od pocetka sezone u clutch defense, znaci da mogu da podignu intenzitet. clutch net rating im je oko 25 cele sezone, to je nenormalno. 

koliko ce se to prebaciti na playoff videcemo, ali nacin igre dosta podseca na Lakerse u bubble. oni su tada doduse imali jednu od boljih odbrana lige, ali su intenzitet podizali u cetvrtoj cetvrtini. LeBron je bukvalno ladio jaja u odbrani prvih 40 minuta, i onda stegao kolko moze. Nuggetsi sada imaju najbolji napad ikada(posle Kingsa iz ove sezone lol), a odbranu su doveli unutar top 15(nece ulaziti u top 10, jer mislim da nece guliti do kraja sezone), ali isto tako stezu ako zatreba u poslednjih 5 minuta... ako tih 5 minuta prosire na poslednju cetvrtinu, kao protiv Memphisa, onda uzimaju titulu. ako pak Debeli ne bude mogao da brani bombardovanje pnr, onda jbg, dzabe krecili

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, cedo said:

 

bas

dobro su igrali reptorsi, posebno odbranu na jokicu

al, zadnja tri minuta je dosao na svoje

 

edit: komentatori kazu da je denver no1 clutch defence

jokic veceras na kraju : steal i dva bacanja, pa dva bacanja u napadu

odbrana na barnsu sto se pregledavala, uzeo podbacivanje posle toga

i sek a poeltl na kraju

Kakva bre  dobra odbrana  nad Jokicem , debeli glumi ikebanu jos od sredine Januara. Ovog Austrijanca je uvek trpao  kada je  prvi put nastupao za Toronto a  i kada je igrao za San Antonio . Annoby ne moze da ga cuva kada ovaj zeli da bude agresivan ali debeli gmaz je trenutno u nekom svom usranom "ne zivi mi se vise"  elementu.

Edited by Micko8
Link to comment
1 minute ago, 1n54jd3r said:

Mnogo budala se nadju u ulozi analiticara, ali Perkins je next level.


Ovo. Otprilike isto kao kada je Doni postao prezidente.
Ja ne znam da li njega (Perkinsa) iko ozbiljno shvata.

Link to comment
1 hour ago, lord_s said:


Ovo. Otprilike isto kao kada je Doni postao prezidente.
Ja ne znam da li njega (Perkinsa) iko ozbiljno shvata.

Pa on tu ni nije da bi ga ozbiljno shvatali, On je tu da generise "engagement" i gledanost. Uotalom kao i cijeli taj "analiticarski" segment.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

nedavno ja pitao oko čega je cela frka o advanced statsima, šta se to dešava, @Fins fleet mi dao link za onog Wrighta i sad valjda ima nešto sa Perkinsom

jebemte robijo :lolol:

 

Omiljeni Kostunica.

 

Wright je najglasniji oko toga. Perkins pominje advanced stats (i mnogi drugi), ali trenutno je rasprava oko toga da li Jokic namesta statse i da li su on, Nash i Dirk MVP jer su beli.

 

Imas u postu iznad zaboga, zasto mene kvotujes.

Edited by Fins fleet
Link to comment

pomislio sam da je u toku neka ozbiljna rasprava o statističkim modelima i da se o tome forumaši.

šta Perkins ili Wright znaju o tome i šta mogu da kažu na tu temu? ništa osim "jebo statistički model gde je Jokić bolji od Jordana ili Chamberlaina", a to može da kaže i svako ko ima 3 sive ćelije u glavi, sve osim toga je već bauljanje u mraku.

ali se to spominje već danima, možda i nedeljama. samo fali još Šutanovac da dođe da nadbija Perkinsa ili Wrighta.

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

pomislio sam da je u toku neka ozbiljna rasprava o statističkim modelima i da se o tome forumaši.

šta Perkins ili Wright znaju o tome i šta mogu da kažu na tu temu? ništa osim "jebo statistički model gde je Jokić bolji od Jordana ili Chamberlaina", a to može da kaže i svako ko ima 3 sive ćelije u glavi, sve osim toga je već bauljanje u mraku.

ali se to spominje već danima, možda i nedeljama. samo fali još Šutanovac da dođe da nadbija Perkinsa ili Wrighta.

Aman, ne prica se o tome trenutno. Prica se da Jokic nece da sutira da bi nabijao asistencije i da njegovi saigraci sutiraju cim dobiju loptu od njega, a nece da salju loptu dalje (sto je opovrgnuto statistikom a i gledanjem utakmica). Imas par stranica iza sta je Richard Jefferson pricao.

Edited by Fins fleet
Link to comment
3 hours ago, freakns said:

od pocetka godine Nuggetsi imaju najbolji clutch defense. plus treci clutch offense. offense im je inace isti u clutchu i van, ali odbranu spuste za jedno 20 poena. da je to 10 tekmi pa da kazes ljudi promasuju, ali Nuggetsi su low 90s od pocetka sezone u clutch defense, znaci da mogu da podignu intenzitet. clutch net rating im je oko 25 cele sezone, to je nenormalno. 

koliko ce se to prebaciti na playoff videcemo, ali nacin igre dosta podseca na Lakerse u bubble. oni su tada doduse imali jednu od boljih odbrana lige, ali su intenzitet podizali u cetvrtoj cetvrtini. LeBron je bukvalno ladio jaja u odbrani prvih 40 minuta, i onda stegao kolko moze. Nuggetsi sada imaju najbolji napad ikada(posle Kingsa iz ove sezone lol), a odbranu su doveli unutar top 15(nece ulaziti u top 10, jer mislim da nece guliti do kraja sezone), ali isto tako stezu ako zatreba u poslednjih 5 minuta... ako tih 5 minuta prosire na poslednju cetvrtinu, kao protiv Memphisa, onda uzimaju titulu. ako pak Debeli ne bude mogao da brani bombardovanje pnr, onda jbg, dzabe krecili

ja odavno tvrdim da denver, a pogotov jokic ni izbliza nisu defanzivno losi koliko se potencira

 

pozivam se na onaj diznilend PO, kad su pogotovo kliperse mleli defanzivno u drugom poluvremenima i na cinjenicu da igrac jokiceve kosarkaske inteligencije i onakvih gabarita nikako ne moze biti defanzivna rupetina

tu je jedini problem sto ne moze 40+ minuta nositi ekipu ofanzivno i defanzivno, otud i takvi brojevi u odlucujucim minutima u regularnom delu, prosto tad su na maximumu

u PO ce ti periodi morati biti duzi jbg

marej nek da sve od sebe, toliko da ne ispada na prvom koraku i ne ubija psiholoski ekipu i sa jokicem u ovom gore modu, petorka marej, kpc, braun, gordon, jokic je sasvim ozbiljna defanzivno i za PO nivo

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Fins fleet said:

Aman, ne prica se o tome trenutno. Prica se da Jokic nece da sutira da bi nabijao asistencije i da njegovi saigraci sutiraju cim dobiju loptu od njega, a nece da salju loptu dalje (sto je debankovano statistikom a i gledanjem utakmica).

pa ne pratim jbg. pogledao sam samo ono što si mi ti dao link i pre toga ono kad je Reddick nešto pričao.

mislio sam da je možda nešto zanimljivo, video o čemu se radi i od tad samo skrolujem

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...