Jump to content
IGNORED

UEFA Liga Konferencija(sve sezone)


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

igraju danci lepo, ali to nije ni toliko bitno za ovu pricu. partizan izgleda grozno od odlaska stanojevica. odabir trenera posle njega podseca na izbor krstajica za selektora reprezentacije, dakle totalno van sve logike cistog uma. zasto je to tako ne znam, ali mogu da zamislim. meni je to posrnuce partizana bolno jer direktno utice na kvalitet fudbala u srbiji koji je i onako vrlo nizak. 

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Istini za volju, danski klupski fudbal se cini mi se dosta potcenjuje

Ovi i Mitilend pre neku godinu, pa delom i Kopenhagen... su razvalili igrom gospodu blizance

Mitilend je bio najtezi rival te sezone Zvezdi, jedino s njima nismo mogli da igramo 50-50, da imaju realizaciju primili bi i mi jedno 6-7 komada u dve tekme, slicno igraju kao ovi sinoc

Sistemski, brzo, lepo za oko, i ne znaju da daju gol pa ipak nece jako daleko. Taj Osman mi se ne cini kao neka bomba od igraca, vec mi se bekovi Partizana cine kao totalni pajseri

In other news: Jbt al' se Borjan naprimao ovog leta

 

Ne znam o kakvom razvaljivanju govoris. Partizan je isti ovaj Nordsjeland ispresavijao pre 5 godina, Zvezda protiv Kopenhagena uopste nije bila inferiorniji protivnik dok Milunovic u revansu nije napravio glupost (crveni na pola terena u skoku) pa smo ostali sa igracem manje. Mitjiland jeste bio bolji u obe utakmice od nas ali jednom je bilo nereseno, drugi put smo opet igrali sa igracem manje skoro celu utakmicu jer je Degenek rano dobio crveni, nakon sto je (mislim) Ivanic promasio zicer. Ali, da imaju realizaciju. Da mi imamo realizaciju i mi bismo pobedili Vozdovac.:laugh: Fudbal se igra za golove. Sad sam pogledao hajlajtse obe utakmice, imali su ukupno 6-7 dobrih sansi na obe utakmice, jedino da im je realizacija takva da svaku sansu pretvore u gol.

 

Istina je da nama ne odgovaraju te "pronemacke" ekipe sa velikom disciplinom i visokim automatizmima u igri ali hajde da ne pravimo nekog bauka od njih zato sto je zanemocali, nezainteresovani ili za bojkot zainteresovani Partizan nastradao od jedne poletne, mlade i motivisane ekipe. Niko ovde ne potcenjuje danski fudbal, stavise mislim da se ceni i vise nego sto zasluzuje. Sta su to veliko danski klubovi ikada uradili u medjunarodnim takmicenjima? Zvezda ima vise medjunarodnih trofeja nego sto su skupili svi danski klubovi zajedno od osnivanja fudbala u toj drzavi.

Link to comment
3 hours ago, Ted said:

naravno, uprava je sve uradila kako bi onemogućila da dođe do bilo kakavog uspeha. ti možeš da se smeješ ili da pričaš kako mi nešto fantaziramo, ali direktnim neradom uprave, zapravo kriminalnim, Partizan je te sezone ostao bez ičega.

 

Ako se dobro secam te sezone vi ste je izgubili u derbijima, inace ste na ostalim utakmicama skupili vise bodova od Zvezde i poobarali neke rekorde u nepobedivosti. Moze da stoji argument da uprava nije dodatno pojacala tim kako bi pobedio u derbijima ali taj argument moze isto da potegne i neki navijac Zvezde ili navijac bilo kojeg drugog kluba koji je izgubio utakmicu ili nije osvojio titulu. Ekipa je ocigledno bila dovoljno dobra da dobije skoro sve utakmice u ligi sto je i dokazala. Vi ste tada dosli na Marakanu sa 5 bodova prednosti i do poluvremena izgubili utakmicu jer niste presli centar, da tu utakmicu niste izgubili mogao bi i Vucic licno da vam bude u upravi kluba ali biste svejedno osvojili titulu.

 

Ako dve ekipe dobiju sve utakmice u ligi a titula se odluci u medjusobnim duelima moze da bude jedan od dva scenarija. Prvi scenario je da su obe ekipe namestile sve utakmice a utakmice dogovaraju i namestaju uprave, sto znaci da uprava ne da nije sabotirala tim nego mu je omogucila da dobije sve utakmice osim one koju nije mogla da dogovori jer se radilo o direktnom konkurentu. Drugi scenario je da su obe ekipe dobile sve utakmice zato sto su prosto mnogo bolje od konkurencije. U tom slucaju ste izgubili titulu od boljeg tima jer taj tim niste mogli da pobedite ili makar da izvucete nereseno kad vam je najvise trebalo. Kao sto rekoh, mozemo da pricamo o tome da je uprava Partizana mogla da formira bolji tim ali mogla je i uprava Zvezde, kao sto uvek moze uprava bilo kojeg kluba. Potencijalni treci scenario da ste vi sve dobili posteno a Zvezda sve namestila pada u vodu opet "argumentom derbija". Nelogicno je da slabija ekipa na drugim utakmicama ostvaruje rezutate koje jaca ekipa ne moze. Desava se ali se ne desava cesto na nivou lige koja se igra tokom cele godine. Stoga je takodje logicno da veca sumnja bude u validnost rezultata tima koji je pokazao u direktnom duelu da je slabiji nego u validnost rezultata drugog tima sa kojim je bio u konkurenciji a koji je dokazao u medjusobnim susretima da je jaci.

 

Poenta je da za trenutno stanje u Partizanu postoje konkretniji i logicniji razlozi od tih delikatnih i minucioznih zavera koje se prepricavaju u Partizanovom eko sistemu, to da li cu ja da se smejem ili necu onome sto smatram da su neutemeljene i nedokazive fantazije je nebitno. Mi navijaci Zvezde smo prosli kroz sve ono kroz sta vi sada prolazite i to deset puta gore pa mogu da govorim iz iskustva. I mi smo krivili upravu za ono sto nam se desava ali ne zato sto je sabotirala Zvezdu u korist Partizana jer im je tako naredio Boris Tadic vec zato sto je bila nesposobna, korumpirana i pljackala je klub iz kojeg odavno vise nije imalo sta opljackati, stavljajuci na kocku cak i postojanje kluba. Gotovo sam potpuno siguran da je to isto sada u Partizanu slucaj. Zasto sam siguran? Zato sto vidim sta se desava u kosarci, pod istim diktatorom i u istim uslovima. Ja se zaista nadam da ne mislis da su ovi nevidjeni milioni koji se slivaju Zeljku Obradovicu da napadne i osvoji jubilarnu Evroligu dosli posredstvom prijatelja kluba i vernih navijaca a ne posredstvom coveka za kojeg ionako svi mislite i pisete, s punim pravom, da licno odlucuje koliko para ce gde da ode.

 

Navijaci se dokazano ne briju Okamovom ostricom, to se zna odavno. Ipak, od ljudi koji inace na drugim temama pokazuju zrelost u razmisljanju, zdrav razum i visoku sposobnost korektnog zakljucivanja ocekujem bolje od recikliranja teorija onog nesrecnog coveka, Zeljka Pantica, koji je sticajem uzasnih zivotnih okolnosti odavno mentalno skrenuo levo kod Albukerkija.

Link to comment

Bili smo bolji od Kopenhagena ovde, njima svirao sumnjiv penal, nama par minuta posle toga nije hteo, Marin je skakao i urlao kao terijer neki :laugh: ali tamo od Boacijevog gola pa nadalje smo kampovali u 16 i pre crvenog + nekoliko lose izvedenih kontri, uz dosta srece smo se izvukli, vadili smo nesto i s gol linije

Mitilend nas je kontrolisao 180 minuta, a crvene u obe tekme smo dobili jer nismo mogli da dobijemo mnogo duela bez laktova uglavu i rizicnih startova, jednostavno su brzi, zajebani i jaki svi. Srecom ni penale numu da ubodu :D

Zaboravio sam u kojoj sezoni je FCK otisao u 1/4 LE, mislim bas u nastavku te kad smo ih izbacili

Al' dobro, da ne duzimo nije ni bitno mnogo, nego ono... Radujes se kad ih izvuces, u fazonu cut' dobro je, bolje nego Dinamo/Salcburg/Olimpijakos, ili Frajburg/Sosijedad, kad ono malo morgen

Videcemo kako ce Zvezda odigrati grupe, nemamo realnu sliku da li uopste valjamo jer nismo jos nista ni igrali

Link to comment

Auh, 1 bod u najboljem slučaju...

Gde će Rička Čuka da igra mečeve, opet na onom velelepnomtm zdanju udaljenom 200km?

Samo da mi je znati još, kako i kad su uspeli onako da ujebu travu? Jel od svečanog otvaranja?

To bi bilo tipično za njiovu pamet.

Link to comment
9 hours ago, Plajvi said:

Bili smo bolji od Kopenhagena ovde, njima svirao sumnjiv penal, nama par minuta posle toga nije hteo, Marin je skakao i urlao kao terijer neki :laugh: ali tamo od Boacijevog gola pa nadalje smo kampovali u 16 i pre crvenog + nekoliko lose izvedenih kontri, uz dosta srece smo se izvukli, vadili smo nesto i s gol linije

Mitilend nas je kontrolisao 180 minuta, a crvene u obe tekme smo dobili jer nismo mogli da dobijemo mnogo duela bez laktova uglavu i rizicnih startova, jednostavno su brzi, zajebani i jaki svi. Srecom ni penale numu da ubodu :D

Zaboravio sam u kojoj sezoni je FCK otisao u 1/4 LE, mislim bas u nastavku te kad smo ih izbacili

Al' dobro, da ne duzimo nije ni bitno mnogo, nego ono... Radujes se kad ih izvuces, u fazonu cut' dobro je, bolje nego Dinamo/Salcburg/Olimpijakos, ili Frajburg/Sosijedad, kad ono malo morgen

Videcemo kako ce Zvezda odigrati grupe, nemamo realnu sliku da li uopste valjamo jer nismo jos nista ni igrali

 

Super nas je kontrolisao dok smo vodili.:D

Link to comment
Auh, 1 bod u najboljem slučaju...
Gde će Rička Čuka da igra mečeve, opet na onom velelepnomtm zdanju udaljenom 200km?
Samo da mi je znati još, kako i kad su uspeli onako da ujebu travu? Jel od svečanog otvaranja?
To bi bilo tipično za njiovu pamet.



Sent from my iPhone using TapatalkIMG_0147.jpg
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...