Jump to content
IGNORED

UEFA Liga Konferencija(sve sezone)


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Bice zanimljivo gledati Nordsjeland do kraja takmicenja i videti koliko su zapravo jaki. Ovo kako izgledaju protiv Partizana je kao da su Mancester Siti.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Evo ga Osman. Nema sumnje da je jako talentovan igrac ali u onoj sansi se realno obrukao.

 

Osamnaest godina dečko... Mada, lepo je Ćuta zatvorio ugao izlaskom kod te šanse.

Link to comment

Penal za mrski Zrinjski, čist kao suza. U prvom meču bilo je 2:1 za LASK. Ima dosta da se igra.

 

1:0 :D

Edited by Medusa_trip
Link to comment
32 minutes ago, Medusa_trip said:

Penal za mrski Zrinjski, čist kao suza. U prvom meču bilo je 2:1 za LASK. Ima dosta da se igra.

 

1:0 :D

 

1:1 :D

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Jel gleda neko, koliko je Borjan kriv sa šesticu?

 

Evo vidi

 

Spoiler

 

 

Dosta šansi, čudan meč pomalo, ali odbrana Slovaana je kriminalna.

A Borjan kao da ne trenira uopšte. Pazi ga npr posle one bombe i prečke.

Peti gol je njegov, dodao loptu napadaču. :D

Nije on više za pomisao o ozbiljnijem fudbalu. Bolje bi bilo da se penzioniše u najkraćem mogućem roku. Postao je ozbiljan liability.

Edited by Medusa_trip
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Otuzna utakmica u Beogradu. Danska deca se neko vreme igrala fudbala pa odustali kad su videli da od fudbala nema nista, Partizanovi igraci nisu mogli da docekaju da sudija svira kraj i da se izgube sa terena. Poslednjih pola sata je bio fudbal za sladokusce™, ja tebi ti meni do beskraja i nazad.

 

Ima dosta talenta u ovoj ekipi Nordsjelanda ali me bas zanima kako ce to da izgleda protiv neke dobro organizovane ekipe iz jake lige koje ne mogu da se dobiju samo na kvalitetan takticki trening i dobru organizaciju. Osman im je ocigledno prvi pik za prodaju, meni se dopala i ova devetka koja igra nekog laznog spica i Diomande na prvoj utakmici. Ovi ostali su uglavnom dobri i skolovani igraci ali nista posebno. Ono sto ih cini ovako dobrim i zasto su ovako izgledali protiv Partizana je besprekorna utreniranost igraca, ko god je usao umesto startera tacno je znao gde treba da stoji, gde da se krece, kako da prepoznaje situacije na terenu i sta da uradi kad proceni situaciju. Dva dodira maksimalno, stalno kretanje i ulazenje u prostor, stalno nudjenje saigracu za pas, nula panike pod presingom jer svi znaju da uvek imaju dodatnu opciju za pas. Osim kod Osmana i ove devetke nisam video nijedan ekstra potez, nista iz repertoara majstora fudbala ali zato ni skoro nijednu gresku u dodavanju, propusten posed zbog dodavanja napamet ili tehnicku slabost koja bi im usporavala igru.

 

Sustinski, dosta toga bi se moglo nauciti od Nordsjelanda. Da je neki nas klub izasao sa ovoliko klinaca na teren osecam da bi treneri prdeli praznu pricu o ulaganju u buducnost i trazili alibi u mladosti igraca, ovi momci su izasli, odradili sto se od njih trazilo i dobili dve utakmice sa sest golova razlike. Kljucna razlika je sto oni u tim godinama izgledaju kao formirani, takticki pismeni i dobro organizovani profesionalci a nasi u istim godinama izgledaju kao deca, ponasaju se kao deca i (ne) preuzimaju odgovornost kao deca. Nisam siguran da su Danci platili svoj tim onoliko koliko je Partizan platio svoj, ono sto je napravilo ovoliku razliku je postojanje sistema i kontinuitet u radu.

 

Partizan zaista ne bih komentarisao u ovom dvomecu, mogu samo da kazem da bih bio strasno ljut i razocaran da sam navijac tog kluba. Razumem i losu atmosferu, nervoznu publiku, probleme sa upravom i sve sto uz to ide ali da ti kao sportista i profesionalac odigras ovakvih 180 minuta je sramota pa sve da igras za dva dinara mesecno a ne za platu koju dobijas. Gledali smo mi nemoc protiv daleko jacih protivnika, takav nam fudbal, ali ovakvo odsustvo zelje i karaktera kod igraca (osim kod Belica) je za svaki prezir. Za tako veliki klub u kakvom god da je stanju ovo veceras je mozda bila veca bruka od poraza u prvoj utakmici.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

Otuzna utakmica u Beogradu. Danska deca se neko vreme igrala fudbala pa odustali kad su videli da od fudbala nema nista, Partizanovi igraci nisu mogli da docekaju da sudija svira kraj i da se izgube sa terena. Poslednjih pola sata je bio fudbal za sladokusce™, ja tebi ti meni do beskraja i nazad.

 

Ima dosta talenta u ovoj ekipi Nordsjelanda ali me bas zanima kako ce to da izgleda protiv neke dobro organizovane ekipe iz jake lige koje ne mogu da se dobiju samo na kvalitetan takticki trening i dobru organizaciju. Osman im je ocigledno prvi pik za prodaju, meni se dopala i ova devetka koja igra nekog laznog spica i Diomande na prvoj utakmici. Ovi ostali su uglavnom dobri i skolovani igraci ali nista posebno. Ono sto ih cini ovako dobrim i zasto su ovako izgledali protiv Partizana je besprekorna utreniranost igraca, ko god je usao umesto startera tacno je znao gde treba da stoji, gde da se krece, kako da prepoznaje situacije na terenu i sta da uradi kad proceni situaciju. Dva dodira maksimalno, stalno kretanje i ulazenje u prostor, stalno nudjenje saigracu za pas, nula panike pod presingom jer svi znaju da uvek imaju dodatnu opciju za pas. Osim kod Osmana i ove devetke nisam video nijedan ekstra potez, nista iz repertoara majstora fudbala ali zato ni skoro nijednu gresku u dodavanju, propusten posed zbog dodavanja napamet ili tehnicku slabost koja bi im usporavala igru.

 

Sustinski, dosta toga bi se moglo nauciti od Nordsjelanda. Da je neki nas klub izasao sa ovoliko klinaca na teren osecam da bi treneri prdeli praznu pricu o ulaganju u buducnost i trazili alibi u mladosti igraca, ovi momci su izasli, odradili sto se od njih trazilo i dobili dve utakmice sa sest golova razlike. Kljucna razlika je sto oni u tim godinama izgledaju kao formirani, takticki pismeni i dobro organizovani profesionalci a nasi u istim godinama izgledaju kao deca, ponasaju se kao deca i (ne) preuzimaju odgovornost kao deca. Nisam siguran da su Danci platili svoj tim onoliko koliko je Partizan platio svoj, ono sto je napravilo ovoliku razliku je postojanje sistema i kontinuitet u radu.

 

Partizan zaista ne bih komentarisao u ovom dvomecu, mogu samo da kazem da bih bio strasno ljut i razocaran da sam navijac tog kluba. Razumem i losu atmosferu, nervoznu publiku, probleme sa upravom i sve sto uz to ide ali da ti kao sportista i profesionalac odigras ovakvih 180 minuta je sramota pa sve da igras za dva dinara mesecno a ne za platu koju dobijas. Gledali smo mi nemoc protiv daleko jacih protivnika, takav nam fudbal, ali ovakvo odsustvo zelje i karaktera kod igraca (osim kod Belica) je za svaki prezir. Za tako veliki klub u kakvom god da je stanju ovo veceras je mozda bila veca bruka od poraza u prvoj utakmici.

 

Sveopšta i totalna sjebanost kluba ne može da se ne odrazi na ponašanje ekipe na terenu. To kako je Partizan izgledao u ovom dvomeču meni deluje kao da su igrači deo te navijačke bojkot priče i da tu nisu bila čista posla. Jer takvo ponašanje na terenu nije normalno. 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Sveopšta i totalna sjebanost kluba ne može da se ne odrazi na ponašanje ekipe na terenu. To kako je Partizan izgledao u ovom dvomeču meni deluje kao da su igrači deo te navijačke bojkot priče i da tu nisu bila čista posla. Jer takvo ponašanje na terenu nije normalno. 

 

Nije se odrazila na Belica a ni na publiku koja mu je skandirala ime na poluvremenu ne zato sto je odigrao ne znam kako dobro vec zato sto je dao sve od sebe, za razliku od vecine drugih. Trudio se i Saldanja ali on je napadac koji zavisi od tima i ako tim ne zeli da igra napadac ne moze nista osim ako se ne zove Mesi ili Mbape. Verujem da je i Natko hteo ali on covek odavno vise nije u mogucnosti da trci i da se gura protiv igraca skoro 15 godina mladjih od njega. Golman je bio na svom nivou koji je visok od trenutka kad je stao izmedju stativa u Partizanu. Ima tu i par igraca koji bi verovatno hteli ali ne umeju. Ubedljivo najgori i najstetniji su bili Menig i Severina, poslednji igraci u Partizanu koje treba da zanima bojkot navijaca jer su dobro placeni i dovedeni da prave razliku a ne bi dodali loptu da im zivot zavisi od toga.

 

Nije bio pun stadion ali neki ljudi su dosli da gledaju, igraci su bili obavezni i prema njima i svojoj licnoj reputaciji da se makar pobiju na terenu. Naravno, ne da se pobiju kao seljak Nikolic i da udaraju protivnike iz nemoci vec da pokazu neku zelju da urade makar nesto i ako vec padaju da padnu kao ozbiljni ljudi a ne dripci. Igraci nece moci da smene upravu Partizana, to i nije njihov posao, mogu samo da smene i obrukaju mucenog Duljaja koji je zbog njih danas trpeo bezobrazne i primitivne uvrede sa tribina ni kriv ni duzan.

Link to comment

Ko zna pod kakvim su pritiscima igrači i šta je sve tu u pozadini, ako znamo koliko prljavštine tu može da bude, posebno tokom ovakvih previranja. Siguran sam da je bilo izuzetno zainteresovanih da fkp doživi 1 ovakvu blamažu. Posebno bih se vratio na meč u Danskoj, jer onakvu indolentnost neke ekipe u životu nisam video. Nisu ovo baš tako loši igrači da bi tako izgledali. 

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

Ko zna pod kakvim su pritiscima igrači i šta je sve tu u pozadini, ako znamo koliko prljavštine tu može da bude, posebno tokom ovakvih previranja. Siguran sam da je bilo izuzetno zainteresovanih da fkp doživi 1 ovakvu blamažu. Posebno bih se vratio na meč u Danskoj, jer onakvu indolentnost neke ekipe u životu nisam video. Nisu ovo baš tako loši igrači da bi tako izgledali. 

 

Tja, moze biti ali i ne mora. Mi uvek nadjemo objasnjenje za nesto u nekim misterioznim teorijama zavere koje izmisljamo da bismo posle verovali u njih kao u nepobitnu istinu,

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, harper said:

Partizan zaista ne bih komentarisao u ovom dvomecu, mogu samo da kazem da bih bio strasno ljut i razocaran da sam navijac tog kluba. Razumem i losu atmosferu, nervoznu publiku, probleme sa upravom i sve sto uz to ide ali da ti kao sportista i profesionalac odigras ovakvih 180 minuta je sramota pa sve da igras za dva dinara mesecno a ne za platu koju dobijas. Gledali smo mi nemoc protiv daleko jacih protivnika, takav nam fudbal, ali ovakvo odsustvo zelje i karaktera kod igraca (osim kod Belica) je za svaki prezir. Za tako veliki klub u kakvom god da je stanju ovo veceras je mozda bila veca bruka od poraza u prvoj utakmici.

 

Partizanov realni strmopič počinje negde 2020. godine, u svakom slučaju nakon odlaska Sava Miloševića. ne zato to je Savo neki Gvardiola ili genije, već zato što se to poslednja sezona u kojoj je Partizan imao dobar tim i potencijal. dobar u smislu kvaliteta, osnova za nadogradnju, kao i u smislu postojanja fudbalera od čije prodaje bi klub mogao da živi. ni taj i takav tim nije bio dovoljno dobar da se bije na dva fronta, nedostajala je dubina, ali je to bila osnova koja je mogla da se nadograđuje fino i da se pravi tim koji je konkurentan Zvezdi i sposoban za Evropu.

 

ono što je zanimljivo u celoj priči to je da je strmopič počeo upravo one sezone kada se činilo da je Partizan najbliže tome da osvoji titulu. to je Stanojevićeva sezona. navuklo se tu bivših igrača, iskusnijih, nije više bilo potencijala, nije bilo igrača od čije prodaje bi moglo da se živi, ali je Stanoje naštelovao to da može da funkcioniše u domaćoj ligi. čak i evropska sezona nije bila toliko loša, iako je bilo neverovatnih poraza, dok nas nije pometlao Fejnord.

 

naravno, uprava je sve uradila kako bi onemogućila da dođe do bilo kakavog uspeha. ti možeš da se smeješ ili da pričaš kako mi nešto fantaziramo, ali direktnim neradom uprave, zapravo kriminalnim, Partizan je te sezone ostao bez ičega. u zimskom prelaznom roku nije urađeno ništa, a samo malo je trebalo, da klub ostane realni konkurent za titulu. Asano je otišao kako je otišao, to je već svima poznato, i počeo je raspad. dal su oni to uradili iz neznanja, gluposti ili sa nekakvom namerom, to sad može da se nagađa i diskutuje. u svakom slučaju, pre no što je počeo da ozbiljno trokira na terenu, Partizan je dobio nekoliko udaraca od susptvene uprave, od kojih nije mogao da se oporavi. i šta se dogodilo. pa ništa. oni su ostali, Stanojević je otišao, a onda su se zaređali Stolica, Pertić i sad Duljaj. treneri u odnosu na koje Stanojević deluje kao mešanac Gvardiole i Anćelotija.

 

zato je presudno da se kompletna uprava makne, jer bez toga mi Zvezdi nećemo prići ni za milimetar, o Evropi da ne pričam, sve se videlo protiv Danaca. a pošto se uprave postavljaju kako se postavljaju u Srbiji, jasan je link sa onim o čemu više ne sme da se diskutuje bez mogućnosti da budeš kažnjen. odnos Zvezzde i Partizana sada je vrlo sličan odnosu sns i sps. sa jedne strane aždaja koja sve želi da uzme, osvoji i prisvoji, sa druge strane sitni lupeži i kalkulanti koji skupljaju mrvice i gledaju da im nekako ostane glava nad vodom.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Istini za volju, danski klupski fudbal se cini mi se dosta potcenjuje

Ovi i Mitilend pre neku godinu, pa delom i Kopenhagen... su razvalili igrom gospodu blizance

Mitilend je bio najtezi rival te sezone Zvezdi, jedino s njima nismo mogli da igramo 50-50, da imaju realizaciju primili bi i mi jedno 6-7 komada u dve tekme, slicno igraju kao ovi sinoc

Sistemski, brzo, lepo za oko, i ne znaju da daju gol pa ipak nece jako daleko. Taj Osman mi se ne cini kao neka bomba od igraca, vec mi se bekovi Partizana cine kao totalni pajseri

In other news: Jbt al' se Borjan naprimao ovog leta

Edited by Plajvi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...