Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Nego da se vratimo temi... trazimo DevOps-a. Rekao sam sefu da ako ne ponudi rols rojsa kao sign-on bonus moze da zaboravi.

 

Javite ako slucajno znate nekog :cry:

  • Haha 1
Link to comment
52 minutes ago, Shan Jan said:

Nego da se vratimo temi... trazimo DevOps-a. Rekao sam sefu da ako ne ponudi rols rojsa kao sign-on bonus moze da zaboravi.

 

Javite ako slucajno znate nekog :cry:

Imaš li neku okvirnu predstavu koliku platu bi tvoji bili spremni da daju tom DevOps-u, čisto informacije radi?Ponekad mi se zavrti u glavi od cifara koje se ovde iznose. 

Link to comment

I mene bi zanimalo. Ovde kod mene mozes za 5000 brutto (3700 neto) dobiti bas dobrog Senior Devops inzinjera. (7+ godina, dobar linux background, barem jedan cloud vrhunski, solidno znanje mreza i security-a, poznavanje  vise CI/CD,  par godina sa K8)

Link to comment

Hm... ovo je samo pretpostavka ali neka cifra koja se vrti u razgovorima za nase sadasnje DevOpsove u BGu je 3500+ neto. Pri tom taj drugi tim koji ima DevOpse je ostao prakticno samo na jednom liku koji je senior (sada glumi i menadzera jer je i on otisao) i dva juniora i ne mogu vec godinu dana da nadju nekog ko makar nesto zna. 

 

Mislim da je glavni problem sto je DevOps, osim sto zahteva puno znanja, zanimanje koje je mozda najstresnije u ITu. Niko ziv ne zeli time da se bavi. Tako da verujem da su firme spremne da ponude mnogo veci novac ne bi li imali makar jednog DevOpsa.

 

Link to comment
8 minutes ago, noskich said:

To batice, Austrija i Srbija ista plata.

bivsem kolegi nudili istu platu u becu koju ima i ovde. kad na to dodas ostale troskove ne isplati se. 

  • +1 1
Link to comment

E sada ste me baš zaintrigirali ovim pričama 😁.

Zna li iko koliko se kreću plate za tech leads i engineering manager pozicije u BG? 

  • +1 1
Link to comment
On 28. 8. 2023. at 18:37, salerokada said:

Bivši kolega je pre te firme gde smo bili zajedno radio u NCR-u.
I kaže da je npr na ulazu u prostor visio neki... crni pojas ili tako nešto. To je nagrada koju dobija zaposleni koji je učinio nešto važno za kompaniju npr osmislio način da dosta srežu troškove. I kaže mi kolega da je tu nagradu dobio lik koji je smanjenje troškova smislio tako što je dao predlog da NCR pređe iz Budimpešte u Beograd.
Ako se stvarno sele onda je to zbog toga što smo im postali preskupi a u Banja Luci će imati manje troškove tj. niže plate. Odvratna firma.

btw: on je završio filološki faks, nemački jezik. I kaže u NCR je "gospodsko okruženje", tj. distopija - sve sami filozofi, teoretičari knjuževnosti, filolozi, istoričari i ostali visokoobrazovani kadar koji nije mogao da nađe posao u struci.

Pa i da i ne. Više zvuči kao da je ona malo napumpala priču ili si je pogrešno razumeo. To su Six Sigma beltovi I ne postoje fizički već je samo ime za sertifikat. Boranija radi žuti, Mid zeleni a menadžment crni, a razlikuju se po veličini potencijalne uštede firmi. Naravno u ogromnoj većini slučajeva je bio neki teški BS koji nije ni makao od teorije već eto da se ispoštuje lista.

 

A za same poslove bar tad u početku je najvažnije bilo kada si naleteo. Bilo je i prilično sposobnih ljudi na niskim pozicijama ali i obrnuto. I to ne zbog nekih veza ili razlika u CVu već je neko jednostavno naleteo kada su se popunjavale bolje pozicije.

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, *edited by mod said:

 

A za same poslove bar tad u početku je najvažnije bilo kada si naleteo. Bilo je i prilično sposobnih ljudi na niskim pozicijama ali i obrnuto. I to ne zbog nekih veza ili razlika u CVu već je neko jednostavno naleteo kada su se popunjavale bolje pozicije.

 

La Vida Tómbola

 

 

 

FYI @dragance

I Manu i Maradona veliki levičari.

 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Pa i da i ne. Više zvuči kao da je ona malo napumpala priču ili si je pogrešno razumeo. To su Six Sigma beltovi I ne postoje fizički već je samo ime za sertifikat. Boranija radi žuti, Mid zeleni a menadžment crni, a razlikuju se po veličini potencijalne uštede firmi. Naravno u ogromnoj većini slučajeva je bio neki teški BS koji nije ni makao od teorije već eto da se ispoštuje lista.

 

A za same poslove bar tad u početku je najvažnije bilo kada si naleteo. Bilo je i prilično sposobnih ljudi na niskim pozicijama ali i obrnuto. I to ne zbog nekih veza ili razlika u CVu već je neko jednostavno naleteo kada su se popunjavale bolje pozicije.

On.
To mi je pričao pre jedno četiri godine pa sam zaboravio detalje. Poenta je bila da je lik dobio priznanje jer je smislio da se firma preseli na lokaciju gde su manje plate, a svi ljudi koji su radili na prethodnom mestu su popili otkaze.
Verujem ja da je tamo bilo dobrih pozicija i da su ljudi i lepo radili i zarađivali, ali da je mahom bio call centar i da su tu spas nalazili ljudi koji zbog propasti našeg društva ne mogu da se ostvare u svojim profesijama.
Ovaj moj kolega ih nije voleo (NCR).
Dodatno, lika koji je bio (ili je još direktor) Stefan Lazarević znam iz viđenja sa faksa. Znam da je visio po Studentskoj Uniji, a to je ekipa koja je političarila i koja mi se nije dopadala i još je on postao npr pomoćnik ministra za informatiku (ili tako nešto) valjda kod Rasima sa 30ak godina, a posle 2-3 godine postao direktor NCR-a i to mi je isto ostavilo loš utisak.

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, red star forever said:

E sada ste me baš zaintrigirali ovim pričama 😁.

Zna li iko koliko se kreću plate za tech leads i engineering manager pozicije u BG? 

 

Kreće se od 4K EUR mesečno neto pa na gore, zavisi od iskustva ali i koliko umeš da se prodaš

  • +1 1
Link to comment

Vrtoglave cifre iznose Sammael i ppetrovic.
Ne znam odakle vuku ove statistike o platama, ali ja ne poznajem nikoga ko radi za toliki novac u Srbiji, a nemali broj poslodavaca, kolega i različitih pozicija imam u svom stažu. 

Skoro mi je, da budem iskrena, od nekih Rusa stigla ponuda sa visokom cifrom, ali mi je njihova priča smrdela mnogo

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...