Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

U Koreji postoji trend da ljudi iz ITa koji su seniori, 20tak godina iskustva, prelaze na druge poslove. Najcesce neka vrata bioloske poljoprivrede. 

 

Mislim da je osnovni problem ogromna kolicina novca koja se vrti u IT. Od samog starta  ljudi mogu da zive pristojno i nemaju egzistencijalne probleme. Vecinu stvari mogu sebi lagano da priuste. Zato im postaje monotono/bez cilja. Nisu ni gladni ni zedni ;)

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Meni se cale bavi batovanstvom u slobodno vreme. Deda isto kad je bio zavrsio u penziji. Pradeda i oni pre bili zemljoposednici u Vojvodini. Tacno vidim kako od sledecih para kupujem kucu na Tresnji i selim se :s_d:

  • Wub 1
Link to comment
38 minutes ago, x500 said:

U Koreji postoji trend da ljudi iz ITa koji su seniori, 20tak godina iskustva, prelaze na druge poslove. Najcesce neka vrata bioloske poljoprivrede. 

 

Mislim da je osnovni problem ogromna kolicina novca koja se vrti u IT. Od samog starta  ljudi mogu da zive pristojno i nemaju egzistencijalne probleme. Vecinu stvari mogu sebi lagano da priuste. Zato im postaje monotono/bez cilja. Nisu ni gladni ni zedni ;)

 

 

Zvuči logično, ali IT u recimo Zapadnoj Evropi ne plaća toliko dobro, tj. višestruko više od proseka kao u Srbiji. Osim toga, u razvijenom svetu većina nije ni gladna ni žedna, pa to sve ukupno i nije neko objašnjenje, jer IT u tom smislu nije drugačiji od ostatka populacije. Ne rade svi za Google. Nije dobro objašnjenje ni zato što ljudima kojima je materijalno važno ili dovoljno uglavnom nije nikad dosta. Većinu stvari mogu sebi lagano da priušte je relativno, zavisi od želja. 

  • +1 2
Link to comment

Otkriću sada toplu vodu: I ljudi drugih zanimanja imaju hobije. I to nije zbog monotonosti njihovog posla, već ljudi uopšteno u životu vole više stvari od samo svog posla.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

U Koreji postoji trend da ljudi iz ITa koji su seniori, 20tak godina iskustva, prelaze na druge poslove. Najcesce neka vrata bioloske poljoprivrede. 

 

Mislim da je osnovni problem ogromna kolicina novca koja se vrti u IT. Od samog starta  ljudi mogu da zive pristojno i nemaju egzistencijalne probleme. Vecinu stvari mogu sebi lagano da priuste. Zato im postaje monotono/bez cilja. Nisu ni gladni ni zedni ;)

 

 

Viral_Linkedin_Profile_X_Goose_Farmer_Microsoft_1714616016473_1714616016652.jpeg

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, VoodooDerina said:

Rezultate nekih projekata na kojima sam radio "vidim" intenzivno poslednje 2,5 godine, a jako bih voleo da nikada nisam...

Rio Tinto? :ph34r:

Link to comment
33 minutes ago, salerokada said:

ljudi uopšteno u životu vole više stvari od samo svog posla.

 

najtrenutnija emocija:

bilo koja stvar >>>>> posao.

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Kod mene je problem sto su mi kompjuteri  i programiranje istovremeno i glavni hobi. Samim tim linija izmedju R&D za posao i za licnu zabavu i radoznalost je jako tanka.

 

To donosi ogrmonu prednost na poslu jer znas dosta u startu i cesto izgledas i veci ekspert nego sto jesi. Hehe.

 

Mana toga je da se barem u Evropi to tesko naplacuje. Malo je pozicija koje zahtevaju siroko tehnicko znanje a da su dobro placene uglavnom je slucaj da su pojedine nise lukrativne. Na drugoj strani ni to nije toliki problem koliki recimo da pokrenes svoj biznis. :) Mene citav taj proces akvizacije customera, management njihovih ocekivanja, stalna borba da finansije budu u dobrom stanju (o brizi o zaposlenim da i ne pocinjem) toliko umara i smara da nikada nisam razmisljao o svojoj firmuli duze od 10min.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Meni se cale bavi batovanstvom u slobodno vreme. Deda isto kad je bio zavrsio u penziji. Pradeda i oni pre bili zemljoposednici u Vojvodini. Tacno vidim kako od sledecih para kupujem kucu na Tresnji i selim se :s_d:


1 razvojni put...
 

Ba4cdQlCQAA1Xgj?format=jpg&name=900x900

  • +1 6
  • Haha 2
Link to comment

Za krizu sam se donekle zezao, ali kriza srednjih godina nema veze s kupovinom materijalnih i nematerijalnih stvari, prosto je u pitanju preispitivanje identiteta, ocena zadovoljstva postignutim u životu, žal za propuštenim, itd. Neko kupi besan auto, razvede se, krene u klabing, nego otkrije da voli da se bavi pravljenjem drvenog nameštaja, neko napravi mikro-pivaru. Nešto se od tih novih stvari zadrži, nešto bude privremeno.

  • +1 5
Link to comment

To ti je ko sto imas one ljude (posebno muskarce) koji se tiho ugase u penziji i one koji procvetaju. Svako nosi nesto drugo u sebi :) 

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Sammael said:

Za krizu sam se donekle zezao, ali kriza srednjih godina nema veze s kupovinom materijalnih i nematerijalnih stvari, prosto je u pitanju preispitivanje identiteta, ocena zadovoljstva postignutim u životu, žal za propuštenim, itd. Neko kupi besan auto, razvede se, krene u klabing, nego otkrije da voli da se bavi pravljenjem drvenog nameštaja, neko napravi mikro-pivaru. Nešto se od tih novih stvari zadrži, nešto bude privremeno.

 

Moje dete vec sad kaze da nece da radi kad poraste, hoce da vozi motor, dzip i kabriolet i jedno razbije, a drugo chuva za voznju. Moto i can't drive - 55 ...

eto nekima treba 45 godina da stignu dotle.

  • +1 2
Link to comment

Šta znate i firmi Vega IT?

Kao razvijaju domaći proizvod za praćenje ugovora i anexa + komunikacija?

 

Neko stoji iza njih?

Link to comment
2 hours ago, madazulu said:

Šta znate i firmi Vega IT?

Kao razvijaju domaći proizvod za praćenje ugovora i anexa + komunikacija?

 

Neko stoji iza njih?

mislim su pre bili 99% outsourcing,dosta se sirili. Znam par ljudova koju su otisli od njih u SmartCat,osnovali kompaniju,isto im dobro ide.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...