Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

Ovaj ponisteni gol je zanimljiva situacija.

Zar nije ofsajd moguc samo kad lopta ide napred, a ovde je bilo nazad?

Po meni je nebitno da li Konsa igra na loptu ili ga ona pogadja, kad je pas nazad. 

Gresim li negde? :D

Link to comment
9 hours ago, radnik said:

Ovaj ponisteni gol je zanimljiva situacija.

Zar nije ofsajd moguc samo kad lopta ide napred, a ovde je bilo nazad?

Po meni je nebitno da li Konsa igra na loptu ili ga ona pogadja, kad je pas nazad. 

Gresim li negde? :D

 

mislim da ne postoji adekvatno objašnjenje zašto je gol poništen

 

možda Veb šalje pozdrave Klopu? :think:

 

 

Link to comment

Pa objašnjenje je samo to da je VVD bio u ofsajd poziciji kad je Diaz odigrao loptom (nema veze što je bilo unazad). 

 

A onda se gleda deliberacija™, tj. da li je braniča lopta slučajno zakačila pre nego što je došla do lika u ofsajdu ili je on pokušao da odigra "sa namerom"; tu su zaključili da namere nije bilo, pa ispada da je Diaz dodao do VVD od martinele. 

 

Apsurdno, ali takva je logika kad se slepo držiš pravila. 

 

Realno bi taj idiotski koncept namere trebalo da se razmatra samo kad branič ne utiče baš drastično na dodavanje. Ali kad mu promeni smer za 180 stepeni, to je jednostavno nova akcija šta god da je on nameravao da uradi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
11 hours ago, ArleKino said:

Da budem iskren, meni se na prvu činilo da je i Diaz bio u ofsajdu kod ovog glavetanja, VARenje su počeli od momenta kad se lopta sudara sa Diazovom frizurom umjesto da počnu sa centaršutom za Kolumbijca.

 

I ja sam mislio da će zbog ofsajda Diaza da ponište, ali izgleda da ni on ni VVD nisu bili off kod centaršuta.

 

U ofsajdu su ovde Gakpo i Jones, možda i Konate, ali Diaz ni blizu.

 

image.thumb.png.1619db37607c27754a24cfc12b39b3b9.png

Link to comment
10 hours ago, radnik said:

Zar nije ofsajd moguc samo kad lopta ide napred, a ovde je bilo nazad?

 

Ne postoji u pravilniku. Ofsajd nije moguć samo ako je igrač iza lopte. Ovde je igrač ispred lopte. Irelevantno je da li mu je lopta upućena "ka napred" ili "ka nazad".

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ne postoji u pravilniku. Ofsajd nije moguć samo ako je igrač iza lopte. Ovde je igrač ispred lopte. Irelevantno je da li mu je lopta upućena "ka napred" ili "ka nazad".

 

Pravila to ne pokrivaju zato što se uzima da je nemoguće da se doda unazad do igrača koji stoji napred. 

 

Ali to Diazovo evidentno nije bilo dodavanje ka Van Dijku; njemu je dodao Konza.

 

Užasno je nategnuta logika po kojoj Konzin navodni manjak namere nekako pretvara Diazovu povratnu u pas ka igraču u ofsajdu.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pravila to ne pokrivaju zato što se uzima da je nemoguće da se doda unazad do igrača koji stoji napred. 

 

Slažem se da je gol trebao biti priznat, ali svakako je moguće dodati loptu igraču koji je ispred lopte, pasom ka nazad. Bar teoretski. 

 

Podseća ovo sve malo na Kejnov poništen gol protiv Sportinga, mada je tamo lopta relativno malo promenila smer, ne za 180° kao juče

 

 

Link to comment

Pametan potez Liverpoola. Riješe Mac Allistera čim završi sezona ili čak prije i onda mirno gledaju kako se Caicedovi kupci znoje na licitaciji.

Link to comment

Ja gledao Bobbyjev i Jimboov oproštaj u kafani, dakle, relativno mali ekran, bez tona - i mada sam vidio da nam je sudija na kraju poništio gol zbog ofsajda, ja sam se, u stvari, čim je varenje počelo pomirio da će nam skinuti gol jer sam (bio siguran da sam) vidio da je lopta pogodila Gakpoa u ruku prije nego što je zakucao u gol… međutim, vidim da to ovdje niko ne pominje :huh:

 

Da li je vrijeme za provjeru očinjega™ vida? Je li iko drugi to vidio?

 

 

Edited by Pantelija jr
Typo
Link to comment

Tačno sam znao da će West Ham (iako ne igra nizašta) povući Leeds na dno, fanovi bi ih pojeli da su pokušali išta drugačije...

Edited by Jeremija
Link to comment

Dakle, ostalo je još pitanje ko će biti 3., a ko 4. kad je u pitanju prvih 6.

 

1.Man C,

2.Arsenal,

5.Liverpool,

6.Brighton.

 

Za KLB ostaje borba do posljednjeg kola. Villa (58), Spursi (57) i Brentford (56) imaju šansu za 7.mjesto. Villa dočekuje Brighton, Spursi idu kod Leedsa, a Brentfordu dolazi City. Villi ne odgovara remi ako Brentford pobijedi Ruksu jer Brentford ima puno bolju gol-razliku. Spursi i sa bodom idu u Evropu ako Villa izgubi, a Brentford ne pobijedi.

 

Ispadaju dva iz trojca Everton (33), Leeds (31) i Leicester (30). Leicester ima bolju gol-razliku od oba tima i jedini igra dvije utakmice do kraja, s tim da je prva kod Newcastlea. Leedsu dolaze Spursi, Evertonu Bournemouth. Reklo bi se da je i tu riješeno sve, čisto sumnjam da Everton može ispasti.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...