Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

On 25.9.2022. at 2:50, Weenie Pooh said:

 

 

Malo je dvadesetak za nas matore. Meni je verovatno Steve McManaman prvi na kog sam imao navijački boycrush. I Fowler naravno, to je bio Suarez pre Suareza. 

 

Kasnije Gerrard, Hyypia, Xabi Alonso, Torres, pomenuti Suki, dakle ništa specijalno, sve top of the pops hitovi. Od onih manje poznatih iz nekog razloga mi je izrazito drag bio Daniel Agger kog su povrede upropastile, i ludi Alberto Moreno uglavnom iz inata. 

 

Posebno mesto u srcu naravno čuvam za :ziga: pravovernog Egipćanina :ziga: koji je uspeo tokom prethodnih godina da mi koliko-toliko ublaži najcrnji pesimizam, da mi omogući da kad se primi gol, da onako retardirano pomislim, "Ma nema veze, umuljaćemo dva."

 

Lepo nas uči Hadith 2517:
 

 

 

sad kad si pomenuo mcmanamana i fowlera setio sam se liverpoola roya evansa iz druge polovine 90ih i koliko sam gotivio tu ekipu, reebok dresovi, uvek napadacki fudbal i neke nezaboravne tekme, popularni spice boys koje su ako se dobro secam cinili pomenuta dvojica plus redknapp, mcateer i david james. a meni je u to vreme omiljeni igrac liverpoola bio patrik berger.

 

posle toga su dosli gerrard i rafa benitez i ogadili mi crvene.

Edited by Sundance Kid
  • +1 2
Link to comment

Ovo silovanje Maguirea je stvarno postalo degutantno i surovo.

 

Momak nije tražio da bude najplaćeniji defanzivac na svetu, niti kapiten Manchester Uniteda. To je bila odluka kluba.

 

Jel' pravi greške? Da. Jel' inače vrlo solidan igrač? Da. Jel' na nivou Man Utd, to jest želja i projekcija tradicionalno opterećenih navijača? Debatable, ali opet nije njegov problem već odluka kluba.

 

Ja ne znam stvarno šta navijači -- pre svega Man Uniteda -- žele da postignu ovakvim cipelarenjem. Ako hoće da ga motivišu da bude bolji, loša je taktika. Pre će biti da su našli easy target da im služi kao vreća za udaranje za sve frustracije koje imaju još od Fergijeve ere.

Edited by Bandito
Link to comment

^^ Glede Liverpool nostalgije, ja sam PL poceo da pratim usputno 90ih, voleo sam Arsenal i Liverpool uglavnom kroz neke CM igre, a hejtovao Junajted jer su uvek pobedjivali.

 

Bio sam apsolutno opcinjen Majkl Ovenom, uopste cinjenicom da je neko tako mlad mogao da igra jak prvoligaski fudbal, pa da jos onako izdominira svetsko prvenstvo '98. Kasnije kad su doveli Hari Kjulea koji je gospodario u Lidsu, mislio sam da ce njih dvojica da pokidaju ligu i da se prosetaju do titule. Prosetali su se do nekih -30 od nepobedivih :D jbg, klinacko gledanje fudbala, bitno je da navala radi, a ovo ostalo moze da se krpi.

  • +1 1
Link to comment



Kasnije kad su doveli Hari Kjulea koji je gospodario u Lidsu, mislio sam da ce njih dvojica da pokidaju ligu i da se prosetaju do titule. Prosetali su se do nekih -30 od nepobedivih [emoji3] jbg, klinacko gledanje fudbala, bitno je da navala radi, a ovo ostalo moze da se krpi.


To, plus što tada ni navala više nije radila :D

Vizionar Ulije gurao levonogog Australijanca na desno krilo, gde ni on a ni iko drugi nije kapirao šta treba da se radi.

Na levom krilu hitronogi Emil Heski od dva metra visine i stotinu kila žive vage.

Centralno Owen kog su povrede krenule da uništavaju, samo je gledao kako da iznudi penal (i onda ga promaši).

Legenda kluba Fowler proglašen za suvišnog i oteran u Leeds/Man City u sklopu rata protiv droge, iako je jedini još znao da ga zabije.
  • +1 4
Link to comment
17 hours ago, Bandito said:

Ovo silovanje Maguirea je stvarno postalo degutantno i surovo.

 

Momak nije tražio da bude najplaćeniji defanzivac na svetu, niti kapiten Manchester Uniteda. To je bila odluka kluba.

 

Jel' pravi greške? Da. Jel' inače vrlo solidan igrač? Da. Jel' na nivou Man Utd, to jest želja i projekcija tradicionalno opterećenih navijača? Debatable, ali opet nije njegov problem već odluka kluba.

 

Ja ne znam stvarno šta navijači -- pre svega Man Uniteda -- žele da postignu ovakvim cipelarenjem. Ako hoće da ga motivišu da bude bolji, loša je taktika. Pre će biti da su našli easy target da im služi kao vreća za udaranje za sve frustracije koje imaju još od Fergijeve ere.

 

banter što se kaže

 

 

 

 

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

^^ Glede Liverpool nostalgije, ja sam PL poceo da pratim usputno 90ih, voleo sam Arsenal i Liverpool uglavnom kroz neke CM igre, a hejtovao Junajted jer su uvek pobedjivali.

 

Bio sam apsolutno opcinjen Majkl Ovenom, uopste cinjenicom da je neko tako mlad mogao da igra jak prvoligaski fudbal, pa da jos onako izdominira svetsko prvenstvo '98. Kasnije kad su doveli Hari Kjulea koji je gospodario u Lidsu, mislio sam da ce njih dvojica da pokidaju ligu i da se prosetaju do titule. Prosetali su se do nekih -30 od nepobedivih :D jbg, klinacko gledanje fudbala, bitno je da navala radi, a ovo ostalo moze da se krpi.

 

Meni je Liverpoola bilo žao, nekako su bili k'o Inter - napad je bio :wub: no odbrana je bila :cry:. Obradovao sam se kad sam pročitao da dovode Van der Sara da bi ispala moša pa na gol dođe Westerweld. Bilo mi je drago kad sam čuo da su doveli nekog dobrog Finca za stopera jer je ono što sam gledao prije njega bilo za strijeljanje, sve Maguire do Mustafija.

  • +1 1
Link to comment
On 26.9.2022. at 23:43, Sundance Kid said:

posle toga su dosli gerrard i rafa benitez i ogadili mi crvene.

Ja nisam gotivio ni Dzerarda ni Beniteza ali jesam dosta igraca Liverpula u tom periodu.

 

Secam se u finalu LS 2007. od nas 10ak u drustvu koji smo gledali mec, samo nas dvojica smo navijali za Liverpul.

 

Generalno mi je Liverpul bio uz Arsenal najdrazi engleski klub sve do dolaska Klopa. Nekako se namestilo da nakon odlaska Rodzersa nikako da zaigra neki meni gotivan fudbaler u Liverpulu, osim Bobija i sada Nunjeza.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Ja ću uvek pamtiti onu utakmicu finala Kupa Uefa ( valjda se tada još uvek tako zvao ) protiv Alavesa. Ja i par drugara se pokupili is Studenjaka i otišli da gledamo u onu veliku Atlantik kladionicu što je bila kod Starog Merkatora. Tamo jedno dvadeset ljudi sa crvenim šalovima, pevaju YNWA  i navija kao da su na kopu na Enfildu. Bila utakmica nezaboravna, neka gomila golova. Dobio Liverpul nešto na produžetke ili behu penali...davno je to bilo. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

dovode Van der Sara da bi ispala moša pa na gol dođe Westerweld

 

Jedan od wtf momenata evropskog nogometa je Van der Sarov spell u Fulamu, između Juventusa i ManUtd.

  • +1 3
Link to comment
44 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Ja ću uvek pamtiti onu utakmicu finala Kupa Uefa ( valjda se tada još uvek tako zvao ) protiv Alavesa. Ja i par drugara se pokupili is Studenjaka i otišli da gledamo u onu veliku Atlantik kladionicu što je bila kod Starog Merkatora. Tamo jedno dvadeset ljudi sa crvenim šalovima, pevaju YNWA  i navija kao da su na kopu na Enfildu. Bila utakmica nezaboravna, neka gomila golova. Dobio Liverpul nešto na produžetke ili behu penali...davno je to bilo. 

 

Ogroman broj ljudi iz ove zemlje i sa ovih prostora navija za Liverpul, ima neka tajna veza što bi se reklo. 

 

A to finale, bili su produžeci, 4-4 u regularnih 90 minuta, ozbiljna ludnica za jedno evropsko finale. Ko bi tada pomislio da će biti nadmašeno samo četiri godine kasnije :D

 

 

Link to comment
22 minutes ago, copkillah said:

 

Ogroman broj ljudi iz ove zemlje i sa ovih prostora navija za Liverpul, ima neka tajna veza što bi se reklo. 

 

Od poznatih, Sergej Trifunovic je bas zagrizen navijac Liverpula na primer.

 

I Milorad Milinkovic Debeli :D

Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

Od poznatih, Sergej Trifunovic je bas zagrizen navijac Liverpula na primer.

 

I Milorad Milinkovic Debeli :D

 

ali Ljuba Bandović još više :D

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Pantelija jr said:

računa li se Dežulović u Ove Prostore? i on je rebel scouse scum... mislim, naš   :nobles:


Uf to mi je bila ispala veka - upoznam ga i u sred priče on potegne ranac sa Arsenalovim grbom. Ja u šoku, reko “jebo te Arsenal!!!” a on kroz smeh kaže “ma to je ženin, ja navijam za Liverpul” :covid19:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...