Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

On i Kuzmic su 2016/17 igrali kosarku zivota 

Otkad ga je povredio onaj Letonac zvalavi na EP vise nikad nije prisao tom nivou. Simonovic je jos i mogao da se slepa, zvekne 3 trojke u 3 napada, ili Deda sto svira kurcu od oktobra do kupa, ali Lazicu je citava karijera hustle, sad kako ide vreme i propada fizicki nema od tog nista. 

  • +1 2
Link to comment

Posle danasnje Ivanoviceve konferencije za stampu mislim da je savrseno bespredmetno baviti se time koji igrac zasluzuje mesto u timu ili ne zasluzuje i ko ce da igra a ko nece. Dovesli smo trenera koji se ne libi da jasno i glasno javno poruci igracima kako se kod njega dobijaju minuti i kako mora da se igra. Ne znam da li ce se to primiti i koliko dugo ce se primati ali je prilicno jasno da Ivanovic nece trpeti nikakve kompromise po tom pitanju. U tom smislu treba gledati i ovo rasciscavanje "strucnog" staba od zasluznih gradjana i prijatelja porodice. Ivanovic je ocigledno doveden da zavede red i zavodi ga.

  • +1 7
Link to comment
Ne verujem ni da Beron ima 80% suta sa otvorene trojke, osim kada je sam na treningu. Lazicev sut za tri je sasvim korektan i na EL nivou. 

Jbg, nije to poenta. Mozda i nema 80% Beron, pretjerao sam, al nije opcija ispitivati mu procenat. Branku, u ovoj fazi karijere jeste, na racun toga da branis ostalu cetvoricu koji su veca pretnja. I to diskriminise nasu petorku u tih 15-20 min koje on ima ove sezone. A nekad je to razlika pobeda/poraz.
Link to comment

Ono što raduje je da Kuzmić djeluje trenutno bolje nego prošlih sezona, što se tiče Lazića, volio bih vidjeti Aleksandra Lazića u Zvezdi, ima taj potencijal taman da zamijeni kapitena. Što se tiče ovog sa izvođenjem Nedovića, naravno ako je istina da ga je izveo jer nije odigrao ono što se tražilo, a nakon 30 sec i pogođene trice, ima logike, ako je na 35 razlike tražio da se nešto odigra, a ovaj zvekne laganini tricu, mora i trener držati svoj autoritet, imao je Nedović svu slobodu u igri do tada, kao i protiv Asvela. Mislim da uopšte nije upitno da će imati slobodu da šutne kad je u poziciji. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Lazić ne da nije imao neki poseban status po Čovićevom preuzimanju Zvezde nego nije bio ni standardan u 12. Dečko tj. sada zreo čovek je vredan, hrabar, pouzdan, lojalan timski igrač i postigao je puno uprkos jako nepovoljnoj kombinaciji: manjak napadačkog talenta + loše fizikalije (kratke ruke, manjak eksplozivnosti i skočnosti). Od 13. igrača sa 20+ godina do legende kluba.

 

Drvo je lepo opisao njegove kvalitete pa ne bih više o tome. Meni je on umeo nekih godina da bude i omiljeni igrač ekipe i definitvno sam pored velikog poštovanja i emotivno vezan za njega. Istinska legenda KKCZ. 

 

Međutim čovek ne može više. Ako neće da prestane da igra onda ga treba držati u timu, ali kao 12og igrača. Mislim, sve nule za 20 minuta ne bi mogao ni Lazić zverina od pre 6-7 godina da kompenzuje odbranom, a kamoli ovaj danas. 

 

Izrazio je želju da bude funkcioner u klubu i to mu obavezno treba dati. Bukvalno da bira funkciju, ionako su nam sadašnji direktori totalni bezveznjaci, nemamo šta da izgubimo. 

Slazem se sa vise od pola tvog posta, samo mi nije jasno zasto su bitne te nule i ko to gleda? Igra Branka Lazica se ne vidi u statistici, tacno da da 15 koseva (sto se desavalo prosle sezone) ili nula, to nema mnogo velike razlike u njegovom slucaju. On radi nesto drugo. Znam da nije isto, ali ima neke slicnosti kao da ocekujes da Sanogo daje golove.

 

Kad uvedu dinaj odbranu u statistiku Branko ce biti mvp na dosta utakmica. Do tada, statistika ce favorizovati igrace tipa Dzoni Ivanovic, koji znaju da izvuku faulove.

 

 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
48 minutes ago, harper said:

Posle danasnje Ivanoviceve konferencije za stampu mislim da je savrseno bespredmetno baviti se time koji igrac zasluzuje mesto u timu ili ne zasluzuje i ko ce da igra a ko nece. Dovesli smo trenera koji se ne libi da jasno i glasno javno poruci igracima kako se kod njega dobijaju minuti i kako mora da se igra. Ne znam da li ce se to primiti i koliko dugo ce se primati ali je prilicno jasno da Ivanovic nece trpeti nikakve kompromise po tom pitanju. U tom smislu treba gledati i ovo rasciscavanje "strucnog" staba od zasluznih gradjana i prijatelja porodice. Ivanovic je ocigledno doveden da zavede red i zavodi ga.

 

Sve ovo zvuči logično.

 

Jedino je teško shvatiti zašto bi neko pravio nered, pa dovodio posle par meseci drugug trenera da zavodi red. Mislim, wtf....Osim ako nije bilo po principu "ako prođe prođe", mada je gotovo svima bilo jasno da neće proći.

 

Logično bi bilo da je Ivanović došao pre početka sezone.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 

Sve ovo zvuči logično.

 

Jedino je teško shvatiti zašto bi neko pravio nered, pa dovodio posle par meseci drugug trenera da zavodi red. Mislim, wtf....Osim ako nije bilo po principu "ako prođe prođe", mada je gotovo svima bilo jasno da neće proći.

 

Logično bi bilo da je Ivanović došao pre početka sezone.

 

Logika + Covic = dobar vic.

 

Probao je na "disfunkcionalno-porodicni koncept", video da ne ide i promenio na "crnogorsko-brdski ekstremno patrijarhalni koncept". Hteo da bude gej parada, vratio se na porodicnu setnju. Mislio da ima metar i devedeset, pogledao se u ogledalo.

 

Ti sad biraj od ta tri.

Link to comment
7 minutes ago, Drvo said:

Slazem se sa vise od pola tvog posta, samo mi nije jasno zasto su bitne te nule i ko to gleda? Igra Branka Lazica se ne vidi u statistici, tacno da da 15 koseva (sto se desavalo prosle sezone) ili nula, to nema mnogo velike razlike u njegovom slucaju. On radi nesto drugo. Znam da nije isto, ali ima neke slicnosti kao da ocekujes da Sanogo daje golove.

 

Kad uvedu dinaj odbranu u statistiku Branko ce biti mvp na dosta utakmica. Do tada, statistika ce favorizovati igrace tipa Dzoni Ivanovic, koji znaju da izvuku faulove.

 

 

Naravno da ima velike razlike u svačijem slučaju da li je ubacio 0 ili 15 poena, glupo mi je da uopšte raspravljam o tome. Sva ta odbrana koju Lazić igra je bitna jedino i samo zato što smanjuje broj ubačenih poena protivnika. Poeni su jedina stvar u košarci koja sama po sebi ima vrednost, sve ostalo se meri po tome kako utiče na broj datih i primljenih poene tj. rezultat. Nemojmo sada mistifikovati deny odbranu i probijanje blokada kao da je to samo po sebi cilj. Potreban je nenormalan uticaj u odbrani da bi se nadoknadilo 15 poena manjka na drugoj strani.

 

Poenta tog dela posta koji ti nije jasan je da Lazić više nije u stanju da igra odbranu na nivou koji bi mogao da opravda njegov nepostojeći učinak u svim ostalim aspektima igre. To što se ne vidi u statistici on više ne radi posebno dobro i tu se ja i ti razilazimo jer to po tebi nije tačno. Pogledaj ponovo prošlogodišnje finale ABA pa vidi kako je Holins, igrač koji nema garantovano mesto u Evroligi, čuvao Pantera a kako je to radio Laza. Uz to je Holins i mnogo bolji napadač od njega.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...