Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Lazic nikada nije bio dobar ofanzivan igrac. Ni u mladjim kategorijama nikada nije imao prosek od barem deset poena postignutih po mecu. On samo u CZ moze da igra , zato sto  ocigledno ima neke opasne veze u klubu, dobar je sa Filipom i sa njegovim caletom verovatno,. Ista su generacija, iz iste skole kosarke itd. On je Zvezdina verzija Pere Bozica, samo sto je Bozic bio  nesto malo potentniji od njega u napadu, barem se meni tako cinilo.

Edited by Micko8
Link to comment
3 minutes ago, MeanM@ said:


Cekaj bre :)
Cak i da ima istine u svemu ovome, da l mislis da je to dovoljno da 1/5 igraca u petorci, na ovom nivou, ono EL, ambicija da tim bude u top 8 evropskih ekipa, da taj covek bude deo rotacije jednog takvog tima gde se ipak od svih igraca ocekuje da imaju konkretan ucinak u vidu poena i asistencija koje otvaraju siguran kos, statijaznam?
Branko Lazic u ovoj fazi svoje karijere, bez ikakve zelje da omalovazavam njegovu igru, dozvoljava protivnickom treneru da nas unistava u odbrani jer jebeno moze da skloni igraca sa njega u odbrani i da udvaja svakog od ovih ostalih koji predstavljaju realnu pretnju. To ti narusava svaki ozbiljan pokusaj probijanja ozbiljnih EL odbrana. I ti ovde pricas o njegovom timskom doprinusu. Pa mozda, na nekom ABA 2 nivou, EK i sl.

Izvini, ali ovo sto si napisao nema bas nikavog smisla. Zasto bi sklonio igraca sa Branka Lazica kad ces tim popiti trojku? Mogao bi da ga sklonis da on npr igra ledjima, a ne zna, ali on ne radi sta ne zna, vec stoji na trojci i ceka loptu, ako se igrac skloni sa njega popice trojku u solidnim procentima. Nijedan trener nece to uraditi. Zasto? Zato sto je profesionalni kosarkaski trener, a ne forumas koji gleda samo utisak i ne analizira nista. Uostalom kosarka je takva igra da tebi ne treba 5 ofanzivno potentnih igraca u napadu da bi igrao vrhunski napad, naprotiv, to ce samo dovesti da se igraci posvadjaju oko lopte. 

 

Uostalom u najboljim nasim EL sezonama mi smo imali samo jednog ili dva igraca kojem je ofanziva bila izrazenija od defanzive, Radonja je unistavao najskuplje EL timove sa igracima kao sto su Branko Lazic, Chales Jenkins, Nemanja Dangubic, Marko Simonovic, Ognjen Kuzmic, Stefan Jovic, Luka Mitrovic... E sad jedino ako mislis da treba da idem na F4 sa budzetom nekoliko puta manjim od konkurenata, pa onda dovodimo samo two-way top igrace tipa Klajburn.

 

E sad, sta forumasima smeta jedan Branko Lazic,koji je po plati verovatno osmi ili deveti igrac tima, a po minutazi verovatno medju 5-6 i tako svake sezone, Neverovatno koliko se ovde potcenjuje defanziva u kosarci i koliko se omalovazavaju treneri koji su radili kod nas, sto meni samo govori o niskom kvalitetu diskusije. Sve je u fazonu "vidi onog Lazica ne zna da da kos"

 

 

 

 

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

lazic i ako je bio tu preko veze, svoje je odradio posteno i dao doprinos. ali dosta ga je bilo brate mili, nije on spanulis da ga gledamo i kad je ocigledno za sat i plaketu vec neko vreme.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Micko8 said:

Lazic nikada nije bio dobar ofanzivan igrac. Ni u mladjim kategorijama nikada nije imao prosek od barem deset poena postignutih po mecu. On samo u CZ moze da igra , zato sto  ocigledno ima neke opasne veze u klubu, dobar je sa Filipom i sa njegovim caletom verovatno,. Ista su generacija, iz iste skole kosarke itd. On je Zvezdina verzija Pere Bozica, samo sto je Bozic bio  nesto malo potentniji od njega u napadu, barem se meni tako cinilo.

 

Бранко Лазић је на почетку своје каријере, у ФМП-у био једне сезоне најбољи стрелац тима, скоро 20 поена у просеку

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

lazic i ako je bio tu preko veze, svoje je odradio posteno i dao doprinos. ali dosta ga je bilo brate mili, nije on spanulis da ga gledamo i kad je ocigledno za sat i plaketu vec neko vreme.

Imas li neki argument zasto ga treneri stavljaju u tim iako je "ocigledno da je za sat i plaketu"?

Link to comment
Izvini, ali ovo sto si napisao nema bas nikavog smisla. Zasto bi sklonio igraca sa Branka Lazica kad ces tim popiti trojku? Mogao bi da ga sklonis da on npr igra ledjima, a ne zna, ali on ne radi sta ne zna, vec stoji na trojci i ceka loptu, ako se igrac skloni sa njega popice trojku u solidnim procentima. Nijedan trener nece to uraditi. Zasto? Zato sto je profesionalni kosarkaski trener, a ne forumas koji gleda samo utisak i ne analizira nista. Uostalom kosarka je takva igra da tebi ne treba 5 ofanzivno potentnih igraca u napadu da bi igrao vrhunski napad, naprotiv, to ce samo dovesti da se igraci posvadjaju oko lopte. 
 
Uostalom u najboljim nasim EL sezonama mi smo imali samo jednog ili dva igraca kojem je ofanziva bila izrazenija od defanzive, Radonja je unistavao najskuplje EL timove sa igracima kao sto su Branko Lazic, Chales Jenkins, Nemanja Dangubic, Marko Simonovic, Ognjen Kuzmic, Stefan Jovic, Luka Mitrovic... E sad jedino ako mislis da treba da idem na F4 sa budzetom nekoliko puta manjim od konkurenata, pa onda dovodimo samo two-way top igrace tipa Klajburn.
 
E sad, sta forumasima smeta jedan Branko Lazic,koji je po plati verovatno osmi ili deveti igrac tima, a po minutazi verovatno medju 5-6 i tako svake sezone, Neverovatno koliko se ovde potcenjuje defanziva u kosarci i koliko se omalovazavaju treneri koji su radili kod nas, sto meni samo govori o niskom kvalitetu diskusije. Sve je u fazonu "vidi onog Lazica ne zna da da kos"
 
 
 
 

Pa vidis, imacsmisla to sto ti tvrdis u slucaju da je to sigurna trojka, al jbg, nije. Mozda je bila, nekad, pre dve, tri sezone, sad je to, cak i otvorena trojka, na mozda 30-40%, al i to tesko. Osmi, deveti igrac tima koji pretenduje na top 8 tu otvorenu trojku mora da pogadja, ono, 80%.
To i jeste problem, sto zauzima to osmo deveto mesto klincu koji ce da raste i razvija se.
Nemam ja nista protiv coveka, al sto rece Joe, on je svoje odigrao, hvala mu velika na tome, ukucavanje nadobudnog Pavlovica ostaje jedan od svetlijih trenutaka patkometrisanja, al brate, dosta je bilo, ide zivot dalje.
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Drvo said:

....

E sad, sta forumasima smeta jedan Branko Lazic,koji je po plati verovatno osmi ili deveti igrac tima, a po minutazi verovatno medju 5-6 i tako svake sezone, Neverovatno koliko se ovde potcenjuje defanziva u kosarci i koliko se omalovazavaju treneri koji su radili kod nas, sto meni samo govori o niskom kvalitetu diskusije. Sve je u fazonu "vidi onog Lazica ne zna da da kos"

 

Ajde da se složim za ceo post sem ovog...

 

Meni smeta jer Lazić nema vise 28 godina, igrao je odličnu odbranu i bio na vrhuncu  tokom prvog mandata Radonje. Ali to je bilo, dao je mnogo u tom vremenu, no doubt. Izgubio je na brzini, da je solidan šuter je diskutabilno, i na kraju, lično bih voleo da njegove minute dobije Lazarević...

 

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Drvo said:

Izvini, ali ovo sto si napisao nema bas nikavog smisla. Zasto bi sklonio igraca sa Branka Lazica kad ces tim popiti trojku? Mogao bi da ga sklonis da on npr igra ledjima, a ne zna, ali on ne radi sta ne zna, vec stoji na trojci i ceka loptu, ako se igrac skloni sa njega popice trojku u solidnim procentima. Nijedan trener nece to uraditi. Zasto? Zato sto je profesionalni kosarkaski trener, a ne forumas koji gleda samo utisak i ne analizira nista. Uostalom kosarka je takva igra da tebi ne treba 5 ofanzivno potentnih igraca u napadu da bi igrao vrhunski napad, naprotiv, to ce samo dovesti da se igraci posvadjaju oko lopte. 

 

Uostalom u najboljim nasim EL sezonama mi smo imali samo jednog ili dva igraca kojem je ofanziva bila izrazenija od defanzive, Radonja je unistavao najskuplje EL timove sa igracima kao sto su Branko Lazic, Chales Jenkins, Nemanja Dangubic, Marko Simonovic, Ognjen Kuzmic, Stefan Jovic, Luka Mitrovic... E sad jedino ako mislis da treba da idem na F4 sa budzetom nekoliko puta manjim od konkurenata, pa onda dovodimo samo two-way top igrace tipa Klajburn.

 

 

 

 

 

 


1) https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/players/branko-lazic/luo
2) Naravno, to je igra u kojoj istovremeno Lazic, Lazarevic i Markovic na parketu razvaljuju najskuplje EL timove
3, 4, 5) Postoji li racionalno objasnjenje zasto je Radonja sa sobom u skup EL tim povukao Jovica i Dangubica, a sada i Voltersa, dok su recimo 1 Kuzmic i 1 Dzenkins igrali u vise razicitih bivsih prvaka Evrope i jacim i glamuroznijim timovima od Zvezde, a 1 Branko recimo nije?
I 6) Bonus pitanje - da li si ikada igde u istoriji kosarke video da je jos neko postigao ovo? https://www.telegraf.rs/sport/1121160-branko-lazic-dobio-5-licnu-u-15-minutu

Tvoj prvi post je donekle faktografski tacan recimo ovde: 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, assignment said:

 

Ajde da se složim za ceo post sem ovog...

 

Meni smeta jer Lazić nema vise 28 godina, igrao je odličnu odbranu i bio na vrhuncu  tokom prvog mandata Radonje. Ali to je bilo, dao je mnogo u tom vremenu, no doubt. Izgubio je na brzini, da je solidan šuter je diskutabilno, i na kraju, lično bih voleo da njegove minute dobije Lazarević...

 

 

 

Da, to je manje-vise to. Usporio je Lazic dosta u poslednje tri godine, izvuce ponekad par onih njegovih vintage odbrana po posebnom zadatku ali sve vise kasni i kod prodora i da zasmeta na sutu. I dalje ne bih imao nista protiv da bude, na primer, u petorci koja brani zadnji napad za pobedu ali sve duze od nekoliko minuta je vec dobre tri godine za njega premija. Naravno, posto se ovde ide iz krajnosti u krajnost sad je svako ko pohvali Lazica za nesto sto je mogao i u krajnjoj liniji igrao debil koji nema pojma o kosarci, ukljucujuci i Dudu Ivkovica koji ga je jednom toliko nahvalio u emisji kod Edina i Koleta da sam mislio da prica o nekom NBA asu a ne o dobrom Brankeli. Ideju da on igra u Zvezdi zato sto je Covicev batler ili kako sve nije nazivan ovde je nepotrebno komentarisati, samo se treba smejati isfrustriranim budalama koje tako nesto napisu.

 

Ipak, realno je da to vise nije to i da je vreme da se prepustaju minuti mladjim i potentnijim igracima. Lazic je svoje uglavnom odigrao.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, assignment said:

 

Ajde da se složim za ceo post sem ovog...

 

Meni smeta jer Lazić nema vise 28 godina, igrao je odličnu odbranu i bio na vrhuncu  tokom prvog mandata Radonje. Ali to je bilo, dao je mnogo u tom vremenu, no doubt. Izgubio je na brzini, da je solidan šuter je diskutabilno, i na kraju, lično bih voleo da njegove minute dobije Lazarević...

 

 

Kako ja vidim, Lazarevic i Lazic su potpuno dva razlicita tipa igraca, zajednicko im je samo sto mogu da igraju na trojci i sto igraju vrhunsku odbranu.

 

Lazarevic igra mozda i bolju 1 na 1 odbranu od Lazica, na visokim igracima i recimo da treba da se cuva Ulanovas, pre bih stavio Lazarevica nego Lazica, ali ono sto Lazic radi na rasrafljivanju protivnickih napada igranjem dinaj odbrane na organizatoru napada je za timsku odbranu neuporedivo vrednije od bilo kakve 1 na 1 odbrane, a to Lazarevic ne moze da igra, jer ne moze nogama da isprati toliko kvalitetno niske igrace i da ih juri kroz blokove.

 

Doduse, to sto radi Lazic moze da dodje do punog izrazaja samo u jako kvalitetnoj timskoj odbrani. Mislim da ce kod Ivanovica Lazic imati prednost na 3, dok ce Lazarevic mozda uzimati minute na 4 i kada mora da se cuva neki specijalac.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Drvo said:

 

 

Doduse, to sto radi Lazic moze da dodje do punog izrazaja samo u jako kvalitetnoj timskoj odbrani


Now we're talking

U prevodu, zdravi Jovic, Dzenkins, Kalinic i Dangubic od po 25-28 godina 

Link to comment
24 minutes ago, MeanM@ said:


Pa vidis, imacsmisla to sto ti tvrdis u slucaju da je to sigurna trojka, al jbg, nije. Mozda je bila, nekad, pre dve, tri sezone, sad je to, cak i otvorena trojka, na mozda 30-40%, al i to tesko. Osmi, deveti igrac tima koji pretenduje na top 8 tu otvorenu trojku mora da pogadja, ono, 80%.
To i jeste problem, sto zauzima to osmo deveto mesto klincu koji ce da raste i razvija se.
Nemam ja nista protiv coveka, al sto rece Joe, on je svoje odigrao, hvala mu velika na tome, ukucavanje nadobudnog Pavlovica ostaje jedan od svetlijih trenutaka patkometrisanja, al brate, dosta je bilo, ide zivot dalje.

Ne verujem ni da Beron ima 80% suta sa otvorene trojke, osim kada je sam na treningu. Lazicev sut za tri je sasvim korektan i na EL nivou. 

  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...