Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Kaze Ivanovic za Ilica da trenira odlicno, tu je, ali samo 12 igraca mogu da budu u sastavu. Objasnio je da Nedovic nije odigrao dogovoreno kada je dao trojku i da ga je zato zamenio posle 30 sekundi u igri.

  • +1 2
Link to comment

Pogledao sam konferenciju,nadam se da će trener ovaj svoj mentalitet nametnuti i igračima. Verovatno mu je plan da u početku daje šanse većini igrača dok se to vremenom ne iskristališe.
Hajde da vidimo šta možemo u Berlinu gde smo stalno gubili. Imam neki lud osećaj da dobijamo Albu.
Već smo dobili Igokeu u gostima ,red je da dobijemo i Albu smile.png

Mi smo bili u raspadu protiv Zadra ,mada fino pikaju ove sezone ,sad gledam protiv Budućnosti.
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, Hroničar said:

Kaze Ivanovic za Ilica da trenira odlicno, tu je, ali samo 12 igraca mogu da budu u sastavu. Objasnio je da Nedovic nije odigrao dogovoreno kada je dao trojku i da ga je zato zamenio posle 30 sekundi u igri.

 

Teško da će Ivanović imati uspeha ako ovakav pristup bude imao i u značajnijim mečevima. Stav da se ne šutira na početku akcije bez obzira na povoljnu poziciju i da se mora igrati po šablonu je odavno prevaziđen. 

Link to comment

Par crtica iz Pionira:

 

- Dobric je posle skoro svakog suta bio bodren od Ivanovica, ali je ovaj odlepio kada mu je 2 puta pobegao igrac, a Dobrinjo se zablenuo u loptu,

- Nedovic se nije oznojio za ovih 20+ poena, sa tribina je izgledalo da moze da zavrsava pogotkom svaki napad bez problema. Nije se stekao ni u odbrani, svi se zaledili kad je uleteo u reklame,

- Unutrasnja igra nije postojala u prvom poluvremenu ni protiv mucene Cibone. 12 puta smo pokusali da se guzimo u reket, jedini kos je dao Martin na pocetku,

- Kad smo vec kod Martina, meni izgleda da je u najvecem kanalu od svih nasih igraca. Bas deluje depresivno,

- Atmosfera medju igracima je dobra, medjusobno se bodre i sale na klupi,

- Vildoza agresivan u odbrani u prvom poluvremenu, u drugom znatno losije. Sa bolnom grimasom izasao na sredini trece cetvrtine (tu se takodje precepismo). Drzao se za butinu, malo su ga masirali na klupi, nije izgledalo da je nesto ozbiljnije,

- Lazic pljusne coveka po ruci tako da se cuje u parteru, i buni se za faul,

- Petrusev je bio katastrofalan u odbrani u prvom delu, u drugom je bilo bolje, sigurno je i do (ne)kvaliteta protivnika,

- Dzoni deluje dosta dobro, kanda je izasao iz kanala. Videcemo kad mu protivnik bude neko visi od 185.

 

  • +1 3
Link to comment

Ivanović raspustio pomoćnike ,šteta što otišao Slejter smile.png
Šalu na stranu ono je komično dati prethodnom treneru ove amatere od pomoćnika .
Krenuo Ivanović polako da raščišćava.
Kako bi nam legao Holins umesto Holanda ,hobotnica je u odbrani ,obožavam da gledam kako igra odbranu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk







  • +1 2
Link to comment
On 17.11.2022. at 21:20, levi said:

nije ni on verovao da će naši da pomisle da prave faul
 
suviše je dobro ispalo ako je bio plan da ovaj primi loptu da bi ga faulirali, a još luđe ako je Luka improvizovao u trenutku

Svi nasi igraci su stajali izmedju izvodjaca auta i coveka za koga su zaduzeni. Jedino je Mitar stao iza Ponsa. Pustio ga da primi i odmah se zaleteo na faul. Ocigledno jako dobro isplanirano

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, ducca said:


Ovo mi je najjače, kao Lazić je neki mag u odbrani pa je efekat nevidljiv kroz poene i asistencije (realno jebo i skokove). Bla bla truć. Lik je mašina za pravljenje bespotrebnih faulova, ako malo bolje obratiš pažnju u igri 1 na 1 već na prvom koraku ostaje iza čoveka kojeg čuva, te neke jeftine fore sa bacanjem u prve redove da se spašavaju auti mogu da prodju kod šipka ekipe ali sve u svemu njegov doprinos u odbrani iz godine u godinu je sve zanemarljiviji. Do pre par godina dok je bio bar brži u nogama mogu da prihvatim da je postojao njegov značaj kroz aspekt te agresivne (često i preagresivne) odbrane, ali taj element njegove igre odavno je samo mit.
Ovaj klub donekle ipak ima i socijalni karakter koji se ogleda u skućavanju nekih bivših igrača (i onih koji bi trebali da su bivši), i za to svaka čast, ali ako je osnovna svrha postojanja kluba tako nešto onda neka se tako i kaže i nek se ne bacaju lepe pare na par skupih igrača koji će na led sa prvim lošim partijama, dok rekreativci imaju zagarantovane minute radili/ne radili. Može se sa tim kEUR ciframa još porodica zbrinuti.

 

 

Ajde da kazem da postujem svacije misljenje, ali da li si razmislio o spisku trenera koji su trenirali KK Zvezda u poslednjih 10 godina kod kojih je taj Lazic igrao 20 minuta?

 

Neka od imena su: 

 

Svetislav Pesic

Dejan Radonjic

Sasa Obradovic

Dusan Alimpijevic

Milan Tomic

    evo sada i Dusko Ivanovic

 

Svi oni su sigurno u top 50, neki i top 10, evropskih trenera u kosarci, i ako sad hoces da pokrenes neku teoriju zavere da Lazic kod njih igra zbog ko zna cega, a ne zbog kvaliteta, i da su ovi treneri listom spremni da rizikuju svetsku karijeru i stotine hiljada evra godisnje da bi glancali muda Branka Lazica ili Nebojse Covica, nisam siguran koliko ta mentalna gimnastika ima bas izgleda za uspeh. Posebno sto su svi oni, sa Brankom lazicem kao jednim od glavnih igraca, imali lepe uspehe.

 

Branko Lazic je vrhunski, top, elitnidefanzivac, ali ne samo to, on je zahvalan ofanzivni igrac. Uopste nije igrac manje u napadu, kako se predstavlja.  Znam svi ce graknu, ali kao sto defanziva nije samo trcati uz igraca, tako ni ofanziva nije samo davati koseve ili upisivati asistencije. Ima nesto i u pravljenju blokova, pravilnim kretnjama, trazenju mis meca i uglova dodavanje, ofanzivnim skokovima, pravilnim pasovima u pravo vreme itd itd... Lazic svojom igrom u napadu cini da timski napad radi ono sto trener hoce od napada, makismalno je disciplinovan i on ce uvek biti tacno tamo gde treba da bude, dodace tacno loptu kome treba da ide, nece propustiti mismec nego ce pas ici tom igracu koji ga ima, na ruku koja mu odgovara, poginuce u borbi za poziciju za ofanzivni skok, pravice savrsene blokove da se otvori prostor, pritom nece napraviti ofanzivni faul skoro nikad- Uz to je covek sasvim kvalitetan spot up suter i ako ostane sam zveknuce trojku u dosta dobrim procentima, kao i bacanja. To sto je pretnja na sutu ce razvuci odbranu. Lazic nije atraktivan igrac, ali ono sto zna radi izuzetno racionalno i inteligentno i zato ga treneri vole. Sto je bolji trener, to Lazic ima vecu ulogu. Bas cudno za "tarabu" od igraca. 

 

A sto se odbrane tice lik bukvalno skracuje protivnicke napade za po 6-7 sekundi i konstatno ih tera da menjuju nacin napada. Preuzima od 1 do 4 bez vecih problema, a vrlo cesto i petice u preuzimanju utera u problem, jer ne mogu da ga pomere. Ako to nije vredno, ne znam sta jeste. Ne znam sta gledas na utakmici, ali gledaj koliko puta igrac kojeg cuva Lazic, obicno glavni organizator protivnickog napada, ne moze da primi loptu i potrosi nekad i po desetak sekundi samo da ga se otarasi dovoljno da moze da primi loptu, a onda sledi novi kosmar da  pokusa da pored njega nesto organizuje. pri tom ne samo da se skrati napad i da mora da se igra nesto sto nije planirano, sto je samo po sebi zlata vredno, vec se trosi i ogromna kolicina snage.  to sto zovec "neracionalni faulovi" je agresija koju od njega trazi trener da bi iscrpeli protivnicke igrace, jer Lazicev zadatak jeste da glavnog njihovog igraca "prebije", da igra fizicki, na ivici faula i da mu pokaze da ce za sve na toj utakmici morati "krv da propisa". Da su ti faulovi neracionalni, ne boj se, dobijao bi Lazic vaspitne, nije on nikakav izuzetak, ali je bas poenta u tome da ja nisam video situaciju da se bilo koji trener, a promenili smo ih desetak, dere na Lazica, to je bas bas retko. Neverovatno mi je da ljudi omlaovazavaju igraca tipa Lazic, koji je bar u necemu sigurno evropska elita, vise puta priznato i od strane trenera i od strane Evrolige i nekih vaznijih igraca. A odbranjen napad vredi isto koliko i uspesno zavrsen napad. Mozda cak i vise. Sve krece od odbrane, to nije prazna floskula, takva je dinamika ove igre.

  • +1 4
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Drvo said:

 

 

Ajde da kazem da postujem svacije misljenje, ali da li si razmislio o spisku trenera koji su trenirali KK Zvezda u poslednjih 10 godina kod kojih je taj Lazic igrao 20 minuta?

 

Neka od imena su: 

 

Svetislav Pesic

Dejan Radonjic

Sasa Obradovic

Dusan Alimpijevic

Milan Tomic

    evo sada i Dusko Ivanovic

 

Svi oni su sigurno u top 50, neki i top 10, evropskih trenera u kosarci, i ako sad hoces da pokrenes neku teoriju zavere da Lazic kod njih igra zbog ko zna cega, a ne zbog kvaliteta, i da su ovi treneri listom spremni da rizikuju svetsku karijeru i stotine hiljada evra godisnje da bi glancali muda Branka Lazica ili Nebojse Covica, nisam siguran koliko ta mentalna gimnastika ima bas izgleda za uspeh. Posebno sto su svi oni, sa Brankom lazicem kao jednim od glavnih igraca, imali lepe uspehe.

 

Branko Lazic je vrhunski, top, elitnidefanzivac, ali ne samo to, on je zahvalan ofanzivni igrac. Uopste nije igrac manje u napadu, kako se predstavlja.  Znam svi ce graknu, ali kao sto defanziva nije samo trcati uz igraca, tako ni ofanziva nije samo davati koseve ili upisivati asistencije. Ima nesto i u pravljenju blokova, pravilnim kretnjama, trazenju mis meca i uglova dodavanje, ofanzivnim skokovima, pravilnim pasovima u pravo vreme itd itd... Lazic svojom igrom u napadu cini da timski napad radi ono sto trener hoce od napada, makismalno je disciplinovan i on ce uvek biti tacno tamo gde treba da bude, dodace tacno loptu kome treba da ide, nece propustiti mismec nego ce pas ici tom igracu koji ga ima, na ruku koja mu odgovara, poginuce u borbi za poziciju za ofanzivni skok, pravice savrsene blokove da se otvori prostor, pritom nece napraviti ofanzivni faul skoro nikad- Uz to je covek sasvim kvalitetan spot up suter i ako ostane sam zveknuce trojku u dosta dobrim procentima, kao i bacanja. To sto je pretnja na sutu ce razvuci odbranu. Lazic nije atraktivan igrac, ali ono sto zna radi izuzetno racionalno i inteligentno i zato ga treneri vole. Sto je bolji trener, to Lazic ima vecu ulogu. Bas cudno za "tarabu" od igraca. 

 

A sto se odbrane tice lik bukvalno skracuje protivnicke napade za po 6-7 sekundi i konstatno ih tera da menjuju nacin napada. Preuzima od 1 do 4 bez vecih problema, a vrlo cesto i petice u preuzimanju utera u problem, jer ne mogu da ga pomere. Ako to nije vredno, ne znam sta jeste. Ne znam sta gledas na utakmici, ali gledaj koliko puta igrac kojeg cuva Lazic, obicno glavni organizator protivnickog napada, ne moze da primi loptu i potrosi nekad i po desetak sekundi samo da ga se otarasi dovoljno da moze da primi loptu, a onda sledi novi kosmar da  pokusa da pored njega nesto organizuje. pri tom ne samo da se skrati napad i da mora da se igra nesto sto nije planirano, sto je samo po sebi zlata vredno, vec se trosi i ogromna kolicina snage.  to sto zovec "neracionalni faulovi" je agresija koju od njega trazi trener da bi iscrpeli protivnicke igrace, jer Lazicev zadatak jeste da glavnog njihovog igraca "prebije", da igra fizicki, na ivici faula i da mu pokaze da ce za sve na toj utakmici morati "krv da propisa". Da su ti faulovi neracionalni, ne boj se, dobijao bi Lazic vaspitne, nije on nikakav izuzetak, ali je bas poenta u tome da ja nisam video situaciju da se bilo koji trener, a promenili smo ih desetak, dere na Lazica, to je bas bas retko. Neverovatno mi je da ljudi omlaovazavaju igraca tipa Lazic, koji je bar u necemu sigurno evropska elita, vise puta priznato i od strane trenera i od strane Evrolige i nekih vaznijih igraca. A odbranjen napad vredi isto koliko i uspesno zavrsen napad. Mozda cak i vise. Sve krece od odbrane, to nije prazna floskula, takva je dinamika ove igre.

Ne samo da ce da graknu, nego ce da te teraju na rsb (dobro je ako ne znas sta je to), a dezurni ce da ti prisiju stosta zbog malog broja postova. Od moje malenkosti imas dobrodoslicu i ohrabrenje da pises ovako ili slicno

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
 
 
Ajde da kazem da postujem svacije misljenje, ali da li si razmislio o spisku trenera koji su trenirali KK Zvezda u poslednjih 10 godina kod kojih je taj Lazic igrao 20 minuta?
 
Neka od imena su: 
 
Svetislav Pesic
Dejan Radonjic
Sasa Obradovic
Dusan Alimpijevic
Milan Tomic
    evo sada i Dusko Ivanovic
 
Svi oni su sigurno u top 50, neki i top 10, evropskih trenera u kosarci, i ako sad hoces da pokrenes neku teoriju zavere da Lazic kod njih igra zbog ko zna cega, a ne zbog kvaliteta, i da su ovi treneri listom spremni da rizikuju svetsku karijeru i stotine hiljada evra godisnje da bi glancali muda Branka Lazica ili Nebojse Covica, nisam siguran koliko ta mentalna gimnastika ima bas izgleda za uspeh. Posebno sto su svi oni, sa Brankom lazicem kao jednim od glavnih igraca, imali lepe uspehe.
 
Branko Lazic je vrhunski, top, elitnidefanzivac, ali ne samo to, on je zahvalan ofanzivni igrac. Uopste nije igrac manje u napadu, kako se predstavlja.  Znam svi ce graknu, ali kao sto defanziva nije samo trcati uz igraca, tako ni ofanziva nije samo davati koseve ili upisivati asistencije. Ima nesto i u pravljenju blokova, pravilnim kretnjama, trazenju mis meca i uglova dodavanje, ofanzivnim skokovima, pravilnim pasovima u pravo vreme itd itd... Lazic svojom igrom u napadu cini da timski napad radi ono sto trener hoce od napada, makismalno je disciplinovan i on ce uvek biti tacno tamo gde treba da bude, dodace tacno loptu kome treba da ide, nece propustiti mismec nego ce pas ici tom igracu koji ga ima, na ruku koja mu odgovara, poginuce u borbi za poziciju za ofanzivni skok, pravice savrsene blokove da se otvori prostor, pritom nece napraviti ofanzivni faul skoro nikad- Uz to je covek sasvim kvalitetan spot up suter i ako ostane sam zveknuce trojku u dosta dobrim procentima, kao i bacanja. To sto je pretnja na sutu ce razvuci odbranu. Lazic nije atraktivan igrac, ali ono sto zna radi izuzetno racionalno i inteligentno i zato ga treneri vole. Sto je bolji trener, to Lazic ima vecu ulogu. Bas cudno za "tarabu" od igraca. 
 
A sto se odbrane tice lik bukvalno skracuje protivnicke napade za po 6-7 sekundi i konstatno ih tera da menjuju nacin napada. Preuzima od 1 do 4 bez vecih problema, a vrlo cesto i petice u preuzimanju utera u problem, jer ne mogu da ga pomere. Ako to nije vredno, ne znam sta jeste. Ne znam sta gledas na utakmici, ali gledaj koliko puta igrac kojeg cuva Lazic, obicno glavni organizator protivnickog napada, ne moze da primi loptu i potrosi nekad i po desetak sekundi samo da ga se otarasi dovoljno da moze da primi loptu, a onda sledi novi kosmar da  pokusa da pored njega nesto organizuje. pri tom ne samo da se skrati napad i da mora da se igra nesto sto nije planirano, sto je samo po sebi zlata vredno, vec se trosi i ogromna kolicina snage.  to sto zovec "neracionalni faulovi" je agresija koju od njega trazi trener da bi iscrpeli protivnicke igrace, jer Lazicev zadatak jeste da glavnog njihovog igraca "prebije", da igra fizicki, na ivici faula i da mu pokaze da ce za sve na toj utakmici morati "krv da propisa". Da su ti faulovi neracionalni, ne boj se, dobijao bi Lazic vaspitne, nije on nikakav izuzetak, ali je bas poenta u tome da ja nisam video situaciju da se bilo koji trener, a promenili smo ih desetak, dere na Lazica, to je bas bas retko. Neverovatno mi je da ljudi omlaovazavaju igraca tipa Lazic, koji je bar u necemu sigurno evropska elita, vise puta priznato i od strane trenera i od strane Evrolige i nekih vaznijih igraca. A odbranjen napad vredi isto koliko i uspesno zavrsen napad. Mozda cak i vise. Sve krece od odbrane, to nije prazna floskula, takva je dinamika ove igre.

Cekaj bre :)
Cak i da ima istine u svemu ovome, da l mislis da je to dovoljno da 1/5 igraca u petorci, na ovom nivou, ono EL, ambicija da tim bude u top 8 evropskih ekipa, da taj covek bude deo rotacije jednog takvog tima gde se ipak od svih igraca ocekuje da imaju konkretan ucinak u vidu poena i asistencija koje otvaraju siguran kos, statijaznam?
Branko Lazic u ovoj fazi svoje karijere, bez ikakve zelje da omalovazavam njegovu igru, dozvoljava protivnickom treneru da nas unistava u odbrani jer jebeno moze da skloni igraca sa njega u odbrani i da udvaja svakog od ovih ostalih koji predstavljaju realnu pretnju. To ti narusava svaki ozbiljan pokusaj probijanja ozbiljnih EL odbrana. I ti ovde pricas o njegovom timskom doprinusu. Pa mozda, na nekom ABA 2 nivou, EK i sl.
  • +1 4
Link to comment
31 minutes ago, Drvo said:

on je zahvalan ofanzivni igrac. Uopste nije igrac manje u napadu, kako se predstavlja

pravilnim pasovima u pravo vreme itd itd... Lazic svojom igrom u napadu cini da timski napad radi ono sto trener hoce od napada, makismalno je disciplinovan i on ce uvek biti tacno tamo gde treba da bude, dodace tacno loptu kome treba da ide

Lazic nije atraktivan igrac, ali ono sto zna radi izuzetno racionalno i inteligentno i zato ga treneri vole.

 

Neverovatno mi je da ljudi omlaovazavaju igraca tipa Lazic, koji je bar u necemu sigurno evropska elita, vise puta priznato i od strane trenera i od strane Evrolige i nekih vaznijih igraca.


https://streamable.com/bd3tub

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...