Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

kakva utakmica, kakva pobjeda, kakav tim! :heart:

 

dobro, istina je da su i gavrimunjikosi odigrali ispod 1 svog nivoa, znam da su trojke u jednom trenutku pucali 0/13 (poslije dali dvije ili tri, ali ne znam iz koliko pokušaja), i da im je mlađano bugarče koje je vodeći kandidat za MVP-a EL (je li još uvjek?) bio blizu nule večeras, pa i onaj aca slukas... ali ko ih jebe, i oni su nas nakantali nemilosrdno kad smo bili desetkovani. ugazili smo ih fair & square. 

 

svi naši igrači su doprinijeli pobjedi, čak i oni koji su na momente djelovali kao da bi trebalo da budu bilo gdje osim u petorci (PPP, Aleksaaaa...), i ne znam kako bih to formulisao drugačije, meni je jednostavno 1 milina da gledam ove momke! :hail:

 

moram malo da tupim o igraču utakmice i PIR-u - svaka čast Matjažu, ne želim da umanjujem njegove zasluge, ali... kako se taj jbn PIR obračunava? kako je, recimo, Matjažov PIR bio toliko veći od Nanelijevog ili Egzumovog, pa i Panterovog, ako su oni imali više poena i asistencija, i još i ukradenih lopti... njegovi skokovi to sve pokrivaju? jedina statistika koja mi još pada na pamet da bi mogla donijeti prevagu Matjažu, a nema je u grafici, jesu iznuđeni faulovi... 

  • +1 4
Link to comment

Лесор

 

12 поена + 10 ско + 3 асист + 4 изнуђена фаула - 2 промашаја из игре - 1 изг лопта = индекс 26

 

Нанели

 

19 поена + 4 ско + 5 асист + 2 украдене + 1 фаул над њим - 4 промашаја из игре - 1 изг лопта - 3 фаула = индекс 23

 

Плус је на сличну минутажу Нанели имао +/- +9 а Лесор +24

Edited by johan nagel
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

0/15 je bilo za tri kod Grka, mislim da su tek 16tu ispaljenu trojku dali, i to je bilo posle onog glupog skoka u napadu kad je MekKesićtm ostao jedno pet sekundi sam u korneru da se namešta.

 

Nego, sad treba motivisati ljude da kidaju protiv Cedevite sutra. Valjda ce biti puna hala.

Edited by goofs
  • +1 1
Link to comment

Ta trojka kisica tepavcevica je dosla posle bacanja i imali su 4 poena iz tog napada, tu sam pomislio evo ga krecu da stizu, no onda je papapetru zalilao iz coska, a zatim i punter sa 9 metara i to je bilo to

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, goofs said:

0/15 je bilo za tri kod Grka, mislim da su tek 16tu ispaljenu trojku dali, i to je bilo posle onog glupog skoka u napadu kad je MekKesićtm ostao jedno pet sekundi sam u korneru da se namešta.

 

Nego, sad treba motivisati ljude da kidaju protiv Cedevite sutra. Valjda ce biti puna hala.

 

Ulaznica vise nema

  • +1 1
Link to comment

a marketing mleje li mleje

 

gledam fotke od sinoć, i onom shopu ispred morali su da metnu šuber da raspomamljeni navijači ne bi napravili stampedo

 

image.gif.5293ec94bf03714b596bcb6c974e245a.gif

  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, MocaVukotic said:

Ta trojka kisica tepavcevica je dosla posle bacanja i imali su 4 poena iz tog napada, tu sam pomislio evo ga krecu da stizu, no onda je papapetru zalilao iz coska, a zatim i punter sa 9 metara i to je bilo to

A komentator sa SK nešto pre toga biberi  :mad::

kako McKissic nije neki šuter za 3p jer su drugi u timu statistički bolji i loš je izvođač slobodnih bacanja toliko da su igrači Žalgiriis baš njega slali na liniju bacanja

Link to comment

prvih 13 kola / narednih 17 kola

 

Skor 4-9 / 13-4

Broj poseda na 40 minuta 70 / 70

Prosečan rezultat na 40 minuta 83-86 / 85-78

 

% šuta za dva poena ekipa v protivnik 56 v 60% / 56 v 57%

% šuta za tri poena ekipa v protivnik 37 v 39% / 41 v 33%

broj poena po šutu iz igre ekipa v protivnik 1.12 v 1.19 / 1.16 v 1.08

% slobodnih bacanja ekipa v protivnik 83 v 75% / 83 v 78%

% šuteva za tri poena u odnosu na ukupan broj šuteva iz igre ekipa v protivnik 37  v 43% / 36 v 40%

% defanzivnih skokova+ofanzivnih skokova 68+33% = 50%/ 67+29% = 48% (broj uhvaćenih lopti posle promašaja protivnika+posle promašaja ekipe)

% izgubljenih lopti ekipe-protivnika 18-17% = 1% / 15-18% = -3% (procenat poseda koji su završeni izgubljenom loptom ekipa - protivnik)

% asistiranih koševa ekipa v protivnik 50 v 62% / 49 v 62% (% koševa koji su dati nakon asistencije, pretpostavka da nema asistencije kod slobodnih bacanja)

  • Hvala 3
Link to comment

On court/off court statistika u Evroligi, prosek na 40 minuta

Lesor 86:81 na parketu / 77:85 na klupi / razlika +13; 30 mečeva, 31 minut u proseku; GmSc 12.7 po meču / 0.41 po minutu; šut iz igre na 4'40'', eFG% 69%

Panter 89:82 / 74:80 / +12; 30 mečeva, 27 minuta; GmSc 11.3 po meču / 0.41 po minutu; šut iz igre na 2'35'', eFG% 57%

Avramović 90:78 / 83:79 / +8; 16 mečeva, 13 minuta; GmSc 3..1 po meču / 0.24 po minutu; šut iz igre na 2'41'', eFG% 51%

Ledej 84:81 / 84:84 / +3; 30 mečeva, 30 minuta; GmSc 8.8 po meču / 0.29 po minutu; šut iz igre na 3'54'', eFG% 56%

Egzum 87:82 / 82:81 / +4; 29 mečeva, 23 minuta; GmSc 10.0 po meču / 0.44 po minutu; šut iz igre na 2'57'', eFG% 59%

Madar 83:79 / 84:83 / +2; 29 mečeva, 14 minuta; GmSc 4.4 po meču / 0.32 po minutu; šut iz igre na 2'50'', eFG% 53%

Anđušić 88:85 / 83:80 / +1; 22 meča, 13 minuta; GmSc 4.1 po meču / 0.30 po minutu; šut iz igre na 3'11'', eFG% 61%

Naneli 81:80 / 87:84 / -3; 28 mečeva, 22 minut; GmSc 6.7 po meču / 0.30 po minutu; šut iz igre na 3'23'', eFG% 62%

Papapetru 81:84 / 87:80 / -10; 29 meč, 21 minut; GmSc 3.1 po meču / 0.16 po minutu; šut iz igre na 4'5'', eFG% 44%

Smailagić 75:80 / 87:79 / -13; 21 meč, 10 minuta; GmSc 3.6 po meču / 0.35 po minutu; šut iz igre na 3'12'', eFG% 60%

Trifunović 72:80 / 88:80 / -16; 27 mečeva, 9 minuta; GmSc 1.5 po meču / 0.16 po minutu; šut iz igre na 5'35'', eFG% 55%

GmSc (Game Score) = pts + 0.3 drb + 0.7 trb + 0.7 ast + stl - tov + 0.7 blk + 0.4 fgm - 0.7 fga + 0.4 ftm - 0.7 fga - 0.4 pf

eFG = (pogođeni šutevi za 2 poena + 1.5 x pogođeni šutevi za tri poena) / broj šuteva iz igre

Link to comment

Avramovic je izrastao u bitnog igraca za partizan u ovoj sezoni, i pored mega gluposti koje pravi na svakom mecu. Tajna je, verujem, u precizno doziranoj minutazi, gde prosto ne stize da pravi previse sranja. S druge strane, lepo smara protivnicke bekove, ume da ukrade, ume da sibne trojku, moze i neki prodor (ali ne previse!) i onda to bude lepih 13 minuta za njega. Zeljko urla na njega stalno, ali se vidi da ga voli ko majka ludo dete, a i ovome je stalo, i to se vidi. 

 

Sinoc je madar opalio trojku na pocetku jednog napada na +10, promasio ali uhvatio odbitak i odma opalio novu trojku i opet promasio. Nismo ga vise videli na parketu cini mi se... 

  • +1 1
Link to comment

Serija pobeda je krenula od kad se Avramović vratio u ekipu posle povrede. Prvi meč u kom je bio u sastavu je protiv Efesa, mada nije ulazio u igru. Od tada smo na 13-4, pre toga 4-9.

Link to comment

Naravno, znaci puno i njegov i smajlijev povratak iz povreda. Na pocetku sam mislio da su ipak malo nedorasli za EL, al eto na kraju ispadose sasvim solidni, rasli su sa timom. Kod smajlagica sam pre video samo lozenje a vrlo malo mozga, medjutim promenio se i on, lozenje se smanjilo a povecao se komitment, izostrio je fokus i ume bas prijatno da iznenadi. I dalje tu ima gluposti al sta sad... 

 

Svidja mi se sto dosta igraci pricaju na terenu, recimo dok idu slobodnjaci protivnika, dogovaraju se, bodre se, pravi su tim. 

Link to comment

Vratiti se sa 4 - 9 posle 13 kola na gornji deo tabele sa 17 - 13 je stvarno neverovatan uspeh. Pogotovo u ovoj nikada izjednačenijoj Evroligi.

 

Već sam ranije rekao, dok je bio početak takmičenja da bih bio zadovoljan sve do nekog 12. mesta. Tek smo se vratili u evroligu posle dugog niza godina i smatrao sam da ne treba toliko opterećivati Željka i igrače sa nekim imperativom rezultata. Ali Željko je stvarno pokazao kakav je trenerski maestro ove prelepe igre. Ovo što je uradio u ovom drugom delu evrolige je nešto stvarno neverovatno!

Željko, hvala ti još jednom što si se vratio u naš Partizan i vratio nam sreću i osmehe na licima.

 

Meni lično je nekako bio prioritet da se osvoji ta aba liga zato što je dugo nismo osvojili. Zvezda ima respektabilan tim tako da i ako ne osvoje neću biti razočaran. Samo neka daju 100 % od sebe.

 

Ekstremno važna utakmica protiv Cedevite, Ledej i Smajli će morati da odrade i Lesorov deo posla. Idemo dalje, sledeća je Cedevita.

 

Napadaj, napadaj, Partizane napadaj!

  • +1 4
Link to comment

За Аврамовића је најбитније да зна своје лимите и да се држи тога. Дакле он у овој екипи може да буде битан шраф само ако се држи онога што уме а не ради оно што не уме. И делује да Жељко успева у томе да га обузда и усмери како треба. Ево синоћ рецимо је одиграо одличну утакмицу уз 2 поена и тај фамозни индекс од округло 0. Али је имао +/- од +18 без неких изразито неинтелигентних потеза и исфорсираних шутева. Штавише упадало је у очи колико је имао добар проток лопте и неколико екстра пасова што је резултирало отвореним шутевима. Опет ни то не значи да не може повремено нападачки да допринесе, против Ефеса је био добар и у том сегменту али реално у овом тиму има много нападачки талентованијих играча од њега да би он био ту неки фактор по сваку цену.

Link to comment
20 minutes ago, BlackGeorge said:

 

Već sam ranije rekao, dok je bio početak takmičenja da bih bio zadovoljan sve do nekog 12. mesta. Tek smo se vratili u evroligu posle dugog niza godina i smatrao sam da ne treba toliko opterećivati Željka i igrače sa nekim imperativom rezultata. Ali Željko je stvarno pokazao kakav je trenerski maestro ove prelepe igre. Ovo što je uradio u ovom drugom delu evrolige je nešto stvarno neverovatno!

 

Željko, hvala ti još jednom što si se vratio u naš Partizan i vratio nam sreću i osmehe na licima.


Napadaj, napadaj, Partizane napadaj!


50868351-F126-4385-A5-BE-31-E5551630-ED.
 

 

polako đorđije, uživanje tek sledi

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...