Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ma dobro bre, ajde, ko da je bitno.

Tolika je razlika između Zvezde i ostalih, da stvarno i ne mora da se namešta. Al u utakmici gde bi mogli da se dokazuju i gde bi ih možda primetio neko napolju, oni izađu u kombinovanom sastavu. Ali ok, valjda se čuvaju za sledeću

Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

Ma dobro bre, ajde, ko da je bitno.

Tolika je razlika između Zvezde i ostalih, da stvarno i ne mora da se namešta. Al u utakmici gde bi mogli da se dokazuju i gde bi ih možda primetio neko napolju, oni izađu u kombinovanom sastavu. Ali ok, valjda se čuvaju za sledeću

 

Upravo tako. Docic im je najvazniji igrac a u godinama je, pretpostavljam da su posle serije odlucili da ga malo postede da se odmori i eventualno zaleci neke sitne povrede. Ostali su nebitni, level Pera umesto Zike. Koliko je nama bilo bitno dovoljno govori to sto smo im dozvolili da igraju nasi igraci na pozajmici kod njih iako to ne radimo nikad. Zvezda jednostavno ima daleko najbolji i "najduzi" roster, vecina drugih klubova kad treba da gostuju na Marakani upisu poraz i cuvaju igrace za druge utakmice gde su im bolje sanse. Cuka je prezivela sve tri teske utakmice protiv direktnih konkurenata, njima je dovoljno da budu bolji od ovih drugih timova u sledeca cetiri kola i da zavrse kao drugi ili treci (u zavisnosti od rezultata utakmice TSC - Partizan). Tako da nema sta njih ko da primecuje na nevaznoj utakmici protiv Zvezde, oni racunaju da ce biti primeceni sledece sezone u Evropi i tome su sve podredili. Ukljucujuci i odmaranje par starijih igraca koji ce im biti veoma potrebni na sledecim utakmicama.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Upravo tako. Docic im je najvazniji igrac a u godinama je, pretpostavljam da su posle serije odlucili da ga malo postede da se odmori i eventualno zaleci neke sitne povrede. Ostali su nebitni, level Pera umesto Zike. Koliko je nama bilo bitno dovoljno govori to sto smo im dozvolili da igraju nasi igraci na pozajmici kod njih iako to ne radimo nikad. Zvezda jednostavno ima daleko najbolji i "najduzi" roster, vecina drugih klubova kad treba da gostuju na Marakani upisu poraz i cuvaju igrace za druge utakmice gde su im bolje sanse. Cuka je prezivela sve tri teske utakmice protiv direktnih konkurenata, njima je dovoljno da budu bolji od ovih drugih timova u sledeca cetiri kola i da zavrse kao drugi ili treci (u zavisnosti od rezultata utakmice TSC - Partizan). Tako da nema sta njih ko da primecuje na nevaznoj utakmici protiv Zvezde, oni racunaju da ce biti primeceni sledece sezone u Evropi i tome su sve podredili. Ukljucujuci i odmaranje par starijih igraca koji ce im biti veoma potrebni na sledecim utakmicama.

 

Ok, sve to ima smisla, samo po nekoj mojoj pretpostavci protiv najjačeg u ligi se igra sa najviše žara i želje, ako si sportista to je mesto gde želiš da se dokazuješ. Stvarno ne znam kako se oseća igrač Čuke kome trener kaže "znaš, ne igraš na Marakani jer nam trebaš za Ivanjicu". Ja bih bio ljut na njegovom mestu

Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

 

Ok, sve to ima smisla, samo po nekoj mojoj pretpostavci protiv najjačeg u ligi se igra sa najviše žara i želje, ako si sportista to je mesto gde želiš da se dokazuješ. Stvarno ne znam kako se oseća igrač Čuke kome trener kaže "znaš, ne igraš na Marakani jer nam trebaš za Ivanjicu". Ja bih bio ljut na njegovom mestu

 

Shavatas da ne govoris o ne znam kakvim misterioznim majstorima Cukarickog koji su izostali danas vec o Docicu, Pankovu i golmanu Popovicu, od kojih je jedan do sada igrao valjda 10 utakmica protiv Zvezde a dvojica do juce bili u Zvezdinom timu? Znas kako se osecaju sto im je trener rekao to sto im je rekao, ako im je rekao? Zabole ih djokovic. Kome oni ima da se dokazuju u godinama u kojima su, sa karijerom kakvu imaju iza sebe? Ostali bitni igraci su svi igrali, nije kao da su izasli sa juniorima.

Link to comment

- Jednostavno koje nismo dobro radili ostavio bih za svlačionicu.

 

Želim da zaštitim moje igrače, ovo jeste alibi, igrali smo tri veoma teške utakmice, jednu više nego svi ostali. Imali smo samo dva dana slobodno, kartoni, povrede, baš smo u nezgodno vreme došli ovde. Emotivno smo iscrpljeni.

 

Kada pogledam rezultat, teško nam je. Sve nas je iscrpelo, ali nas ovaj poraz neće poremetiti. Imamo u četvrtak Kup, ponedeljak Vojvodina.

 

Utakmica za utakmicom, samo dam se što pre vrate povređeni igrači. Falili su iskusniji, Docić, Stevanović, da malo stanu na loptu.

 

U prvih 20 minuta smo primili dva gola, posle hteli da igramo, ali sami moramo da tražimo greške u našim redovima - rekao je Kerkez za Arenu sport.

 

Pred belo-crnima je sada utakmica Kupa Srbije protiv Radnika (četvrtak, 16 sati), a potom za vikend dočekuje Vojvodinu.

 

Popovic je povredjen, receno u prenosu... za Pankova ne znam

Edited by Milosh76
Link to comment

Popovic nije branio ni na.prerhodne dvije utakmice za Čuku, protiv Partizana i TSC-a. Generalno,  branio je možda.sami na.par utakmica ove sezone.

  • Hvala 1
Link to comment

Idealan vikend sceniario za Zvezdu kada je treći šešir u pitanju. Slavija Prag kiksala u Češkoj pa nije više projektovana iznad nas, a i Frajburg se drži iznad Lajpciga u Njemačkoj.

 

Image

Link to comment

Sto i nije neka prednost, bar prema tabeli koju si postavio :(

 

Iz edicije: gde su i sta rade:

 

 

 

Edited by pantelia
Link to comment
3 hours ago, pantelia said:

Sto i nije neka prednost, bar prema tabeli koju si postavio :(

 

Iz edicije: gde su i sta rade:

 

 

 

 

Bar cemo da izbegnemo Dinamo, takva utakmica nam sa ovim kretenima na severnoj tribini nimalo nije potrebna.

Link to comment

I ja sam se rukovodio dugo time da je prioritet svakog žreba da se izbegnu Hrvati i slični Šiptari. Danas sam obrnuo pun krug i mislim da je regionalna liga jedini zdrav spas za fudbal na ovim prostorima. Bacim pogled na Češku tabelu zbog ovih šešira, a ono borba, napeto, neki skorašnji prvaci u plejautu, ništa se ne zna...

 

Preduslov je naravno da se zauzdaju navijači. Ne znam kako stoje stvari u Hrvatskoj, ali kod nas je to, čini mi se rešeno. Nema na Severu i Jugu A od autonomije, a sumnjam da bi nekome odozgo odgovarao strateški izrežiran incident. 

Link to comment
20 minutes ago, harper said:

 

Bar cemo da izbegnemo Dinamo, takva utakmica nam sa ovim kretenima na severnoj tribini nimalo nije potrebna.

 

To u slucaju da Dinamo ne napreduje u drugi sesir. Doduse, citao sam da za to treba bas dosta stvari da se poklopi. Ako se dobro secam, potrebno je da Inter bude medju 4 tima u prvenstvu a Roma ne, da Milan ispadne od Intera u LS, i da Real izbaci Siti (mozda jos nesto, ne secam se vise)

Link to comment
I ja sam se rukovodio dugo time da je prioritet svakog žreba da se izbegnu Hrvati i slični Šiptari. Danas sam obrnuo pun krug i mislim da je regionalna liga jedini zdrav spas za fudbal na ovim prostorima. Bacim pogled na Češku tabelu zbog ovih šešira, a ono borba, napeto, neki skorašnji prvaci u plejautu, ništa se ne zna...
 
Preduslov je naravno da se zauzdaju navijači. Ne znam kako stoje stvari u Hrvatskoj, ali kod nas je to, čini mi se rešeno. Nema na Severu i Jugu A od autonomije, a sumnjam da bi nekome odozgo odgovarao strateški izrežiran incident. 

Kad bi iole bilo mozga stvaranje te lige bi kroz par godina vrv udvostrucilo budzete Zvezde, Partizana i jos nekoliko klubova. Stvorio bi se ozbiljan takmicarski motiv za nadmetanje, a ta liga bi mogla da dosegne top 10 evropskih liga.
Sto se tice tribina, prve sezone bez gostovanja, pa polako popustas iz sezone u sezonu u zavisnosti od razvoja situacije.
Potencijalno, ozbiljan boost sportskih motiva, sto teoretski moze da malo profiltrira nakupljeni sljam, bar da podigne sve na malo elegantniji nivo.
Ovo blato lokalnih liga je septicka jama bez dna, prosto prati sudbine centralizovanih sredina bez ikakve sanse za razvojem konkurentnih regionalnih klubova.
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...