Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

nisam ni ja siguran kakav bi vidic bio na poziciji predsednika saveza, ali sam siguran da postavljanje dzaje ili onog bivseg ministra, ne bi donelo nikakve promene u srpskom fudbalu. 

ono sto znamo sigurno je da je vidic finansijski nezavisan, upola mladji od dzaje, govori engleski i da bio je deo mancester junajteda pod vodjstvom fergusona, dakle u ovom veku. 

poredjenje vidica i nedimovica u ovom kontekstu nema smisla.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Bright Billy said:

Slazem se da dzaja nije dobro resenje jer je pre svega mator i sujetan. Medjutim, ne vidim ni zbog cega su svi toliko ubedjeni da je vidic neko super resenje. Sta je on to uradio od kad je okacio kopacke o klin osim sto je dao par zapaljivih izjava medije, jel izneo neki program, jel zna neko kakav je covek? Dakle ne racuna se to sto je bio vrhunski fudbaler jer je to bio i dzaja, dajte nesto konkretno...

 

 

 

Zapravo niko nema pojma sta Vidic zna/moze. Ali, sta treba da nam donese predesdnik saveza? Ekonomsko znanje, menadzerske psosobnosti? A za sta to tacno? Pare kaplju od FIFA i UEFA, znaci ono sto se trazi na mestu predesdnika nekog kluba i nije od presudne vaznosti. Sta je onda vazno? Kao prvo fudbalska velicina i poynavanje trenutnih funkcionera FIFA, UEFA i ostalih saveza. Tu su ugalvnom igraci njegovog doba, ili malo stariji sa kojima i protiv kojih je igrao. 

Recimo na sastanku u Nionu se pojavi Vidic. Osetis postovanje, svi zaju ko je, svi ga uvazavaju. Pojavi se Kokeza, prvo mu objasnjavaju da voazci cekaju u foajeu dok ne uspe nekako da im objasni da je on predsednik... 

Dzaja je svekako i vece ime od Vidica, ali njegve generacije nema bas puno u tim telima i na celu organizacija, jer je njihovo vreme jednostavno proslo... Na stranu sta je Dzaja danas i na kavu je marionetsku ulogu pristao... 

 

Drugo sto je meni jos vaznije, a to je interno rukovodjenje... ova banda koja se decenijama vrti po FSS ima strah od Vidica, pre svega jer pojma nemaju sta on misli. Lik je odavno javno rekao da novinarima iz Srbije ne daje intervjue. NIsmo imali prilike da citmao sta on misli o nasem fudbalu, ali sam taj zid je dovoljan odgovor. Mozda bi i mogli da se utale sa njim, ali nesigurnost da ce to i da se desi je ipak prevelika. Deluje da je na svoju ruku i da nije bas sklon da slusa druge. Sasvim dovoljno da u tim krugovima bude persona non grata. I upravo taj strah jagnjecih brigada je najveca nada i radost svih ljudi koji prate to sa strane i zele neke promene. 

 

Eno Sukera predsednik HNS, ne vidim da Hrvatima ista fali... 

 

I finalno, cak i da ne postoji neki opipljiv razlog zasto bas on... sam spisak konkurencije koja se pominjala je dovoljan razlog da to bude bas on. 

Edited by adasevic
  • +1 4
Link to comment

Ja ocekujem da ako se Vidic kandiduje, da na sednici FSS tim povodom iznese svoj plan i program.  To ocekujem i od Dzaje, samo sto tesko mogu da poverujem da Dzaja ima tako nesto.  Njemu da napise i jednu stranicu sa krupnim proredom necega smislenog u vezi plana i programa predstavlja nesavladivu teskocu.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Moze Vidic da iznese plan za odlazak na mesec dzaba sve to. Nece biti dozvoljeno da blizu para sedi bilo ko ko nije podguzna muva pickoustog.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Bright Billy said:

Slazem se da dzaja nije dobro resenje jer je pre svega mator i sujetan. Medjutim, ne vidim ni zbog cega su svi toliko ubedjeni da je vidic neko super resenje. Sta je on to uradio od kad je okacio kopacke o klin osim sto je dao par zapaljivih izjava medije, jel izneo neki program, jel zna neko kakav je covek? Dakle ne racuna se to sto je bio vrhunski fudbaler jer je to bio i dzaja, dajte nesto konkretno...

 

 

Nije u pitanju da li je Vidic bolji kandidat od Dzaje (ja verujem da jeste jer je Dzaja bezvredan za to radno mesto), vec to sto Dzaja sluzi Terzicu da minira Vidicevu kandidaturu.  Dzaja je naprecac postao kandidat za pretsednika FSS u trenutku kada su sanse Vidica da to postane pocele da rastu i da postaje ocigledno da Nedimovic nece imati sanse pored Vidica.  Dzaja je trebalo da bude Zvezdin delegat u FSS, ali je dekretom avanzovao u kandidata za pretsednika da bi se minirala Vidiceva kandidatura.  Dzaja je ucenjen covek jos od kada su ga hapsili (pa pomilovali) i spreman je da bude sudeonik svakakvih svinjarija i da kalja svoje ime da bi sacuvao svoju guzicu.

Edited by Dimitrije
  • +1 4
Link to comment

Sve ja to znam i zato sam se slozio sa misljenjem da dzaja nije dobro resenje. Sa druge strane vidic me ni jednim svojim postupkom nije ubedio u svoju sposobnost da od od fss mulja napravi normalnu i funkcionalnu organizaciju. Nije se cak ni potrudio da bilo koga javno u bilo sta ubedi, vec se verovatno drzi internog lobiranja koje se po pravilu svodi na ja tebi ti meni dogovore; sto su realno radili svi koji su do sada pretendovali na tu funkciju. Dakle, bojim se da se i ovi izbori svode na staro lice i stare metode vs novo lice i stare metode a takvi izbori (iz iskustva) ne bude euforiju u meni. Al ok, mozda gresim, mozda je covek prodigy na poljima organizacije i inovacije samo to vesto krije; videcemo...

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Bright Billy said:

Slazem se da dzaja nije dobro resenje jer je pre svega mator i sujetan. Medjutim, ne vidim ni zbog cega su svi toliko ubedjeni da je vidic neko super resenje. Sta je on to uradio od kad je okacio kopacke o klin osim sto je dao par zapaljivih izjava medije, jel izneo neki program, jel zna neko kakav je covek? Dakle ne racuna se to sto je bio vrhunski fudbaler jer je to bio i dzaja, dajte nesto konkretno...

 

 


Vidić nije hapšen pod optužnicom da je uzeo 6mil od transfera, pa posle pomilovan od strane Tome Grobara. 

Link to comment

Rizicni su nam celzi i liverpul. Totenhem ce verovatno da se ugura u engleskih top 4 al da osvoji cl nece nikada...

Edited by Bright Billy
  • +1 1
Link to comment

Zar nije kada je Bik bio jesenas kandidat osporeno najviše zbog godine proizvodnje? U tu kategoriju i Džaja spada. Kako sada odjednom ostareli i ocvali Džaja u osmoj deceniji (kao i Bik) može da se kandiduje a jesenas onaj ocvali pušač tompusa nije mogao?

Idealno bi bilo da na mestu predsednika bude fudbalska legenda ali ne senilna, vidimo kako Britva prolazi sa govorima i stepenicama...šta će nam takav. Vidić je u punoj snazi i verujem da bi mnogo benefita doneo našem fudbalu.

Mada, meni se čini da i dva mandata bi bilo malo da se pročisti FSS i istera mafija iz srpskog fudbala.

Link to comment
4 hours ago, simple red white said:

Zar nije kada je Bik bio jesenas kandidat osporeno najviše zbog godine proizvodnje? U tu kategoriju i Džaja spada. Kako sada odjednom ostareli i ocvali Džaja u osmoj deceniji (kao i Bik) može da se kandiduje a jesenas onaj ocvali pušač tompusa nije mogao?

Idealno bi bilo da na mestu predsednika bude fudbalska legenda ali ne senilna, vidimo kako Britva prolazi sa govorima i stepenicama...šta će nam takav. Vidić je u punoj snazi i verujem da bi mnogo benefita doneo našem fudbalu.

Mada, meni se čini da i dva mandata bi bilo malo da se pročisti FSS i istera mafija iz srpskog fudbala.

kad moze bajden da bude president of usa u 80toj, bez starca nema udarca, dzaja je veća legenda od vidića - to su njihovi argumenti pro Dzaje

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...