Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Inace, meni je ova utakmica juce bila onako. Tesko je reci da smo bili dobri, ali od dolaska Milojevica smo znali da budemo i dosta gori. Sastav nije bio los, donekle i ocekivan. Ovog puta nas je kosatala koncentracija. Kiksevi Dragovica i Rodica su neverovtni na ovom nivou. Pride pricamo o dva vrlo iskusna igraca (narocito Dragovic). Bilo je jos nekih kiseva iz te grupe neverovatnih, ali ova dva su presudila. 

 

Dobra stvar kod trenera je sto su mu i izmene bile ok. KAd videh da se povredio Sanogo ocekivao sam Srnica. Hvala mu makar sto mi je to nerviranje ustedeo. Kangva ne lici na iraca sa pocetka sezone, a dosta je i do toga sto sa igracima mora da se radi i van terena, a Kangva je malo skrajnut, malo gurnut u vatru pa ni sam ne zna kad ce sta da ga snadje. 

 

Takodje mi se dopalo sto je na kraju skupio kohones i gurnuo klinca u igru. Ne razumem to je vadio Kangu. Sve i da je crkao, a nije, takav igrac moze da resi mec jednim potezom. 

 

Pesic je stvarno uzasan. Ja sam ga bar branio, ali ovo sto on igra je ispod svakog nivoa. Ima on neke kvalitete, ali ih mi uopste ne koristimo i pokusavamo da igramo sa njim ono sto on ne zna. 

 

Mislim da je Rade Bogdanovic lepo sve to objasnio posle utakmice. Manje vise to je najkraca i najtacnija analiza Zvezde ove sezone...

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Ted said:

gledao sam sinoć na mah, ne u kontinuitetu. ali ono što sam video, zaslužili ste barem bod. drugi gol koji ste primili je no-no, ne za Evropsku utakmicu nego za bilo koju. prvi nisam video.

 

 

To se zove "faktor Milan Alibi Rodic". Covek cija koncentracija ima raspon covecije ribice a sposobnost ucenja je nivoa natkasne. Dobar igrac kad su u pitanju automatske radnje ali tragican kad treba da nesto proceni na terenu. On ce sto puta da dobije zuti zbog laktanja u skoku, sto puta da dobije zuti zbog nerazumnog uklizavanja na sredini terena, sto puta da stoji predaleko od igraca kad ovaj treba da primi dugu loptu, sto puta da dopusti centarsut jer stoji predaleko od igraca kojeg cuva, sto puta da bude izblokiran kod svog centarsuta. On se prosto ne podesava, od pocetka svog mandata u Zvezdi isto igra i pravi iste greske, ko god da mu je trener. Upravo na njegovu reakciju kod drugog gola je Milojevic mislio kad je rekao da se takvi golovi ne primaju ni na treningu, covek je jednostavno zaspao i pustio coveka da neometan skoci i sutne u gol sa manje od deset metara. Refleks mrtvog konja, koncentracija jos mrtvijeg.

Link to comment
15 minutes ago, assignment said:

 

A čime je Tereza projektovala LŠ??? Sa Gobeljom, Rodićem, Srnićem? Bez pravog napadača??? Ohi ne valja, daj Pešićca :blink:

 

Katai je dobar za JSL, kada je u formi, a ovo sada??? Em slab, em prespor...Ljubim ga u noge, ima tehniku, ali danas u fudbalu to ne prolazi...

 

Sve u svemu, nema tu neke krivice trenera, vec gologuzije iz uprave...

Slažem se za ovo zadnje, ali teško da ćeš videti odlazak uprave u skorije vreme. Kako stvari stoje Gobeljina dva dobra meča će skupo da vas koštaju na duge staze. A rokada Ohi - Šilja je toliko prezvakana da nema šta da se doda. Ozbiljan pucanj u nogu + je moj utisak da je Pešićev stav da on dolazi i čini čast klubu svojim prisustvom...

Link to comment
14 minutes ago, adasevic said:

startnih 11: Borjan 34, Dragovic 31, Erakovic 21, Rodic 31, Gobeljic 30, Sanogo 33, Kanga 32, Katai 31, Ivanic 29, Mitrovic 20, Pesic 30

klupa: Kangva 23, Milunovic 33, Mijatovic 17, Bukari 23

 

U proseku 29,3. Jesmo matori. Cak i da dodamo Kangvu umesto Sanoga koji je brzo izašao opet bi bilo 28,3. 

 

ajd Borjan, golmani mogu da budu extra i u kasnim 30-im

 

ovako na prvu rekao bih Rodić, Gobeljić, Sanogo i Pešić aut, da budu zamenjeni mlađim igračima kvaliteta za startnu postavu

 

Ivanića prodati, dok još vredi, ako ne može da se proda za dobru cifru može Katai da mu bude zamena (ako je to izvodljivo i pristane na tu ulogu)

 

Katai - da ulazi sa klupe, očito nije kao Natho npr. da može da izvuče 90. minuta

 

Plus što treba zamena za Erakovića koji će da ode uskoro

 

što bi značilo da vam treba barem 6 novih igrača, da se izmeni krvna slika

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
Just now, MocaVukotic said:

29.3 uopste nije mnogo, cesto su to proseci ekipa koje osvajaju velika takmicenja. Mozda je pre problem raspodela godina, slabo ima ovih sa 25-6-7, koji su vec dovoljno iskusni a pritom u punoj snazi

 

Pa donekle si i sam odgovorio. Nama taj prosek spustaju Erakovic i Mitrovic, pored kojih samo jos Ivanic nema 30+ godina (ima 29). Ali po mom misljenju, nasi timovi moraju da imaju nesto mladje ekipe iz mnogo razloga. Jedan je vec pomenut - sanse da Erak dogodine bude tu su prakticno nepostojece, a ako nastavi ovako moguce i Mitrovic. Mi moramo da imamo mladju ekipu, jer ce u protivnom brzo da dodje do raspada. 

 

Ekipa je krenula u podmladjivanje sa Bukarijem, Kangvom i ocekivali smo Adom, a sve je to trebalo da dopuni i neki spic. Umesto Ohija koji ima 27 godina, dovedena su 2 30+ spica koji ne d nisu napravili razliku u nasu korist, nego su nas ozbiljno unazadili. Ocekivalo se da dovedemo jednog kvalitetnog spica koji ce da vodi napad i jendog mladog koij ce da se uvodi u sistem. Taj "kvalitetni" je ispao Silja, a taj "mladi" Kulibali...  Da je srece, pa koliko od sutra da mu ovo dete bude prvi spic i pocinje sve domace utakmice... 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

 

ajd Borjan, golmani mogu da budu extra i u kasnim 30-im

 

ovako na prvu rekao bih Rodić, Gobeljić, Sanogo i Pešić aut, da budu zamenjeni mlađim igračima kvaliteta za startnu postavu

 

Ivanića prodati, dok još vredi, ako ne može da se proda za dobru cifru moće Katai da mu bude zamena (ako je to izvodnjivo i pristane na tu ulogu)

 

Katai - da ulazi sa klupe, očito nije kao Natho npr. da može da izvuče 90. minuta

 

Plus što treba zamena za Erakovića koji će da ode uskoro

 

što bi značilo da vam treba barem 6 novih igrača, da se izmeni krvna slika

 

 

Nama su pred Makabi falila 2 igraca - desni bek (ostao samo Gobeljic koji je prosle godine bio treci izbor, a ni prva dva nisu bila zadovoljavajuca) i zadnji vezni (cekao se Ado ko Godo, pa se pretvorio u Micka koji nit je vise mlad nit je trazeni kvalitet).

 

Umeto toga, mi smo tih startnih 11 koji su delovali odlicno (i bez ta dva igraca) razbucali. Sad su nam potrebna barem 3 igraca pod hitno. U perspektivni mozda i tih 6 koje pominjes. 

 

Bojran - Gobeljic, Dragovic, Erakovic, Rodic - Kanga, Kangva - Bukari,  Ivanic, Stankovic - Katai je ekipa koja u proseku ima 25,5 godina. To je ekipa koja ima dobar spoj mladosti i iskustva. 

 

Da ne pominjem sto bi u domacoj ligi ovog malog Mijtovica gurao da igra kao starter u spicu... Na silu, bez razmisljanja. Decko je u drugoj ligi da 5 golova u 5 utakmica, a nasa prva i druga liga mimo Zvezde i Partizana uopste nemaju neku preveliku razliku u kvalitetu. 

Edited by adasevic
Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

To se zove "faktor Milan Alibi Rodic". Covek cija koncentracija ima raspon covecije ribice a sposobnost ucenja je nivoa natkasne. Dobar igrac kad su u pitanju automatske radnje ali tragican kad treba da nesto proceni na terenu. On ce sto puta da dobije zuti zbog laktanja u skoku, sto puta da dobije zuti zbog nerazumnog uklizavanja na sredini terena, sto puta da stoji predaleko od igraca kad ovaj treba da primi dugu loptu, sto puta da dopusti centarsut jer stoji predaleko od igraca kojeg cuva, sto puta da bude izblokiran kod svog centarsuta. On se prosto ne podesava, od pocetka svog mandata u Zvezdi isto igra i pravi iste greske, ko god da mu je trener. Upravo na njegovu reakciju kod drugog gola je Milojevic mislio kad je rekao da se takvi golovi ne primaju ni na treningu, covek je jednostavno zaspao i pustio coveka da neometan skoci i sutne u gol sa manje od deset metara. Refleks mrtvog konja, koncentracija jos mrtvijeg.

 

kako se ovo objašnjenje (koje mi se čini realnim) uklapa sa činjenicom da je faktički nezamenjiv, ko god bio trener i koja god formacija da je u pitanju. ako se dobro sećam Terzić je rakao da mu nude doživotni ugovor, ili da hoće da mu ponude. ne sećam se kojom prilikom, možda je bio ushićen nekim rezultatom pa je lupetao u zanosu.

Link to comment
10 minutes ago, adasevic said:

Bojran - Gobeljic, Dragovic, Erakovic, Rodic - Kanga, Kangva - Bukari,  Ivanic, Stankovic - Katai je ekipa koja u proseku ima 25,5 godina. To je ekipa koja ima dobar spoj mladosti i iskustva. 

 

jeste, ali to je i dalje vožnja na talasu koji je dosegao svoj pik i sad ide dole + Erakovića ne možeš da računaš da duži rok, a Rodić se svima smučio, možda i sebi samom. meni se nekako čini da vi završavate jedan ciklus, što znači da treba ući u naredni, sa novim snagama. odnosno, upravo suprotono od onoga kako se obično kaže - ne menjati okosnicu tima. mislim da vi upravo to treba da uradite.

 

ja sam više mislio na projekciju za sledeću sezonu, a ozbiljan klub bi verovatno na tome uveliko trebao da radi (naredna dva prelazna roka). da ima spisak igrača kojima će da se zahvali, sa kojim će da priča o promeni uloge (rezerva) i onda se možda i njima zahvali i da ima spisak potencijalnih rešenja za sva ova mesta.

Edited by Ted
Link to comment
16 minutes ago, Ted said:

 

kako se ovo objašnjenje (koje mi se čini realnim) uklapa sa činjenicom da je faktički nezamenjiv, ko god bio trener i koja god formacija da je u pitanju. ako se dobro sećam Terzić je rakao da mu nude doživotni ugovor, ili da hoće da mu ponude. ne sećam se kojom prilikom, možda je bio ushićen nekim rezultatom pa je lupetao u zanosu.

 

Rodic je, takav kakav je, sasvim dobar igrac i verovatno najbolji srpski levi bek, sto ne govori toliko o njemu koliko o nasoj sposobnosti da izmislimo levog beka.

 

A te price sa nezamenjivim igracima su posebna bizarnost u srpskom fudbalu. Kad bi bili zamenjivi igrali bi u skladu sa onim sto pokazuju na terenu, ne bi imali zagarantovano mesto u timu bez obzira na to sta pruzaju. Onda bi imali i motiv da se brze vrate u formu, ne bi se vukli po terenu ocekujuci da im nesto klikne. Mi smo sinoc sa Mitrovicem i Bukarijem izgledali bolje nego sa Mitrovicem i Kataijem, tim pre sto je Mitrovic otisao na poziciju na kojoj je najjaci (iz te pozicije je i dao gol). Katai je, naravno, generalno bolji igrac od Mitrovica ali ne juce i ne u poslednje vreme. Time sto smo ga proglasili za nezamenjivog samo mucimo i njega i sebe.

 

Ono sto Terzic prica ne slusam uopste. Covek do kraja recenice zaboravi sta je slagao na njenom pocetku jer laze toliko da vise ne ume da prepozna razliku izmedju lazi i istine.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, harper said:

 

Rodic je, takav kakav je, sasvim dobar igrac i verovatno najbolji srpski levi bek, sto ne govori toliko o njemu koliko o nasoj sposobnosti da izmislimo levog beka.

 

A te price sa nezamenjivim igracima su posebna bizarnost u srpskom fudbalu. Kad bi bili zamenjivi igrali bi u skladu sa onim sto pokazuju na terenu, ne bi imali zagarantovano mesto u timu bez obzira na to sta pruzaju. Onda bi imali i motiv da se brze vrate u formu, ne bi se vukli po terenu ocekujuci da im nesto klikne. Mi smo sinoc sa Mitrovicem i Bukarijem izgledali bolje nego sa Mitrovicem i Kataijem, tim pre sto je Mitrovic otisao na poziciju na kojoj je najjaci (iz te pozicije je i dao gol). Katai je, naravno, generalno bolji igrac od Mitrovice ali ne juce i ne u poslednje vreme. Time sto smo ga proglasili za nezamenjivog samo mucimo i njega i sebe.

 

Ono sto Terzic prica ne slusam uopste. Covek do kraja recenice zaboravi sta je slagao na njenom pocetku jer laze toliko da vise ne ume da prepozna razliku izmedju lazi i istine.

 

problem sa Katijem je meni sličan problemu koji imam sa osvetljenjem u svojoj spavaćooj sobi. elem, kad pritisnem prekidač, nikada ne znam dal će svetlo da se upali. znači može da bude "sunčano", a mogu i da bauljam u mraku i opalim nogom u neki nameštaj. što se pre neki dan i desilo. taj problem je posledica činjenice da se pravnik dohvatio električarskog posla i verovatno je majstorski povezao to, tako da samo sveti Bog zna kad će se upaliti. ali to je rešiv problem.

 

sa Kataijem isto nemaš pojma kad će da se upali ili ugasi. ja nisam ljubitelj tako neopuzdanih igrača, pa makar bili majstori svetske klase. sam kvalitet nije dovoljan, ako postoje druge okolnosti koje će ga često sprečiti da se iskaže. on svakako može da bude vrlo koristan, ponekad i presudan, ali teško da može u kontinuitetu to da bude. a neko ko je nosilac bi ipak morao da se odlikuje i tim kontinuitetom.

Edited by Ted
Link to comment

Ja se ne bih slozio da je Katai pali-gasi tip igraca.  On je nekoliko proteklih sezona bio nas najbolji igrac.  Zajedno sa Ivanicem i Kangom, Katai je bio kreator i egzekutor Zvezdine ofanzivne igre i glavni razlog za Zvezdinu dominaciju u domacem fudbalu.  Katai i Ivanic su od pocetka sezone u slaboj formi.  Ne znam iz kojih razloga ali ove jeseni njih dvojca ne igraju na nivou na koji smo navikli.  Problem je sto su u njihovim karijerama obojca pokazivali duge periode slabe forme i povratak u formu za njih je dug proces, pogotovo sto su sada u godinama kada se forma tesko vraca.  (Slican problem imao je i Milijas koji je tesko ulazio u formu a zadnje sezone u Zvezdi to nije uspeo uopste.)  Mozda smo njih dvojcu "odgledali" i mozda je vreme da vodecu ulogu koju imaju polako prepuste nekim drugim igracima.  Pitanje je kojim.  Problem je sto je mladjim igracima, kao recimo Mitrovicu, ostanak u klubu  orocen na najvise par godina a verovatno i manje od toga.  Ako su u pitanju igraci izmedju 25-30 godina, oni ne postoje u Srbiji i moraju da se dovode.  Za to je potrebna dobra skauting sluzba i dobra sportska uprava.

 

Sve u svemu, cini mi se da se ciklus dominacije Zvezde u domacem fudbalu i dobrih igara u Evropi polako zatvara i to u trenutku kada smo sami sebi otvorili put u LS bez kvalifikacija.  Mislim da ce drugi klub iskoristiti tu priliku a mi cemo da se udjemo u period stagnacije i nazadovanja, posle cega ponovo sledi uzlet i dominacija kao sto je uvek bilo od kada postoji FK Crvena zvezda.

  • +1 1
Link to comment

Razmisljam o jucerasnjoj utakmici.  Pitam se kako smo sebi dozvolili da zbog brljotina nasih igraca izgubimo kljucnu utakmicu od tima koji po igrackom kvalitetu nije bolji od nas, koji smo nedavno ubedljivo porazili u Beogradu i koji nas nije nadigrao u Budimpesti.  To se Vladanu Milojevicu ne bi desilo osim kada smo igrali protiv azdaja-timova.  Stankovicu se desavalo u svim utakmicama kvalifikacija za LS ali vise njegovim nego igrackim brljotinama.  Medjutim, u grupnoj fazi takmicenja igrali smo uvek dobro cak i kada smo gubili (Hofenhajm).  Ove sezone, od cetiri utakmice u grupi, tri poraza i jedna pobeda, iako imamo verovatno kvalitetnije igrace nego prethodnih godina.  Od tih poraza, dva su totalno na racun igrackih brljotina (Srnic, Rodic, Dragovic) mada nismo bili slabiji (cak smo bili bolji) od protivnika.  Nadigrao nas je jedino Trabzon ali i tu smo zbog Kangvine brljotine igrali dobar deo utakmice sa desetoricom igraca.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Ja sam pisao i posle prve utakmice s ovima da nemam utisak da smo bolji uopste, a kamoli 4-1 

Tu je to negde, osrednje. Ok za LE, ali za izivljavanje u LS 

Meni od svih ovih timova Trabzon deluje najslabije, mislim da cemo ih lagano odraditi ovde 

A Monako mi je misterija kako je vezao 3 poraza 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...