Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

3 minutes ago, Dimitrije said:

Harpere, igrali smo sa trojcom stopera u zadnjoj liniji protiv Trabzona i to nam je bila verovatno najgora utakmica u ovoj sezoni.  Nasi bocni igraci su napadaci i slabi su kada se branimo.  Bili bi vrlo ranjivi po bokovima ako bi igrali sa trojcom stopera.  Ja nisam nezadovoljan kako su danas odigrali drugo poluvreme, Nije Ferencvaros bio dominantan kao na primer sto je bio Trabzon protiv nas.  Ono sto iritira su greske u odbrani i odsustvo koncentracije nekih nasih kljucnih igraca.  Mogli su da nam nabiju petardu prvenstveno zahvaljujuci brljotinama koje smo nicim izazvani sami napravili.  Drugo sto iritira je uzalud potroseno prvo poluvreme jer se ocekivalo da Katai i Ivanic budu udarna igla u napadu, (obojca su bili corak) umesto da su odmah poceli sa formacijom gde Mitrovic igra po levom boku.  Bukari izgleda nije bio 100% spreman i mislim da je to razlog njegovog slabog ucinka.  Sto se tice Velje Nikolica, izgleda da je doziveo je tezu povredu protiv Spartaka tako da nece neko vreme da bude u timu.

 

Mi ne igramo formaciju sa tri stopera, igramo (igrali smo i pod Stankovicem) neku asimetricnu bastard formaciju koja se uvek zavrsavala tako sto je Erakovic zavrsavao na desnom beku. I Mitrovic i Bukari su najbolji kad igraju iz druge linije i napadaju prostor, bice nesto dalje od gola ali ce imati vise prostora da napadaju licem umesto da se guze u kontaktu ili ulaze u sredinu da bi otvarali prostor Rodicu i Gobeljicu. Nasa reprezentacija igra nesto slicno sa Kosticem/Radonjicem i Zivkovicem/Lazovicem koji nisu nista bolji defanzivci od Mitrovica i Bukarija, odbrana tog prostora je stvar discipline i truda. U sredini bi onda morao bar jedan osigurac tipa Sanogoa (Ado bi bio savrsen zbog brzine), u nekim utakmicama mozda i dvojica, ali recimo da bude jedan i Kanga/Kangva, nesto ispred njih Ivanic, Katai kao poluspic i, na zalost, Pesic u spicu.

 

Trebalo bi vremena da se to uigra ali mozda ne bi bilo zgoreg da probamo na nekoj utakmici domace lige, narocito na Marakani koja ima jako velik teren.

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Za vreme pauze na SP bi bilo dobro probati da se to uvezba. Osim ako nam neki bitni igraci nece odsustvovati zbog Katara (?).

 

Ne verujem ja da Milojevic uopste razmislja o tome, nema on Piksijeva muda. Mi smo trpeli genijalne trenerske ideje da Tadic i SMS ne mogu zajedno, stavljanje dva krila umesto bekova bi bila nocna mora za njih.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Mi ne igramo formaciju sa tri stopera, igramo (igrali smo i pod Stankovicem) neku asimetricnu bastard formaciju koja se uvek zavrsavala tako sto je Erakovic zavrsavao na desnom beku. I Mitrovic i Bukari su najbolji kad igraju iz druge linije i napadaju prostor, bice nesto dalje od gola ali ce imati vise prostora da napadaju licem umesto da se guze u kontaktu ili ulaze u sredinu da bi otvarali prostor Rodicu i Gobeljicu. Nasa reprezentacija igra nesto slicno sa Kosticem/Radonjicem i Zivkovicem/Lazovicem koji nisu nista bolji defanzivci od Mitrovica i Bukarija, odbrana tog prostora je stvar discipline i truda. U sredini bi onda morao bar jedan osigurac tipa Sanogoa (Ado bi bio savrsen zbog brzine), u nekim utakmicama mozda i dvojica, ali recimo da bude jedan i Kanga/Kangva, nesto ispred njih Ivanic, Katai kao poluspic i, na zalost, Pesic u spicu.

 

Trebalo bi vremena da se to uigra ali mozda ne bi bilo zgoreg da probamo na nekoj utakmici domace lige, narocito na Marakani koja ima jako velik teren.

Po meni, Milunovic bi morao da igra u startnoj postavi, bilo da igramo sa trojcom ili sa dvojcom stopera, jer je ove sezone nas najbolji stoper.  Ima visinu i odlican je u defanzivnom i ofanzivnom prekidu.  Steta sto ga danas nije uveo ranije jer je Kangva slao odlicne lopte iz prekida.  Slazem se da treba vremena da se formacija sa trojcom stopera uigra ali taj luksuz necemo imati sve do pauze  za SP.  Ovaj trener uleteo je posle pocetka sezone i jos uvek luta i sto se tice formacije i sto se tice selekcije igraca.  Neki pomak u pozitivnom smeru je napravio u poslednjih nekoliko nedelja ali brljotine koje smo videli i protiv Trabzona, i protiv TSC, i danas protiv Ferencvarosa se ponavljaju.  Golovi koje smo primili na tim utakmicama se ne bi desavali kod Vladana Milojevica i Stankovica. 

 

Ako se Sanogo ne oporavi do utakmice protiv Trabzona, imacemo problem jer nemamo drugog defanzivnog veznog.  Mijailovic i Krsticic nisu registrovani za LE.  Ostaje nam Srnic koji nije ni defanzivni vezni niti je fudbaler za Zvezdu.  Ne znam da li Stankovic moze to da odigra ali on nije na trenerovom radaru.

 

Mislim da su Lazovic, Kostic i Zivkovic bolji u defanzivi od Mitrovica i Bukarija i da su poslednja dvojca u defanzivi vise nalik Radonjicau.

Edited by Dimitrije
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Mislim da su Lazovic, Kostic i Zivkovic bolji u defanzivi od Mitrovica i Bukarija i da su poslednja dvojca u defanzivi vise nalik Radonjicau.

 

Jesu, sigurno. Iskusniji su, bolji igraci, Lazovic to i inace igra u Italiji. Ali oni igraju protiv jacih protivnika tako da nesto slabija izdanja Bukarija i Mitrovica bi mogla da budu iskoriscena na nivou na kojem mi igramo. Nije idealno ali je verovatno jedina opcija da nam svi najbolji igraci budu na terenu, osim ako ne budemo kupovali na zimu. Ovako imamo opciju da igra Gobeljic ili da Erakovic igra beka, gde je manje ucinkovit nego na stoperu. Takodje, Katai mora da igra a on je liability u defanzivi koji mora da se pokriva drugim igracima, ovako bi odbranu "igrao" tako sto bi bar smetao protivnickim stoperima da pocinju napade.

 

Mi smo i ovako i onako suplji pozadi, primamo dosta golova i pored relativno dobrih igara sve trojice stopera i odlicnog golmana, sa ovom "mojom" formacijom bismo bar imali gusci blok ispred uze odbrane i bolju mogucnost tranzicije. Takodje bi pomoglo i u organizaciji napada, buduci da su Bukari i Mitrovic vestiji s loptom od Rodica i Gobeljica i mogli bi lakse da po prijemu odigraju nesto sto nije vracanje lopte stoperima ili durisanje prema spicu. I Ivanic i Kanga znaju da utrce u prostor i povuku loptu napred, dobro odigravaju duple pasove a imali bi brze igrace na sirem prostoru da odigravaju s njima.

Link to comment

Ja sam još pod utiskom kako je Mitrovic dao lijep gol, em u punom sprintu istrcao pedesetak metara i još imao koncentraciju za završnicu.

 

Ovo sve ostalo već.se ponavlja iz sezone u sezonu, nema bokova, nema špica,  nema sistema. Iako su momci solidno odigrali, napadali, 16 šuteva je dobra stvar. Sad ne mogu dočekati da Pesic ode, za ovoga je i Mič Pavkov pojam špica. 

  • +1 4
Link to comment

Ako se desi neočekivano a to da Zvezda bude četvrta nakon što je Tereza projektovao LŠ ili bar 1/2 LE, vrlo verovatno da bi i pre SP mogla da padne promena trenera. Ako se dokopa drugog pa čak i trećeg mesta, sva je prilika da će dobiti šansu da vodi tim i u LŠ.

Link to comment
7 minutes ago, Plajvi said:

Pesic svaki put kad je u kadru izgleda kao da ce poceti da dreci 


Ili sesti na zemlju zbog grčeva. Ovde su ga “branili” sa polomljenim nožnim prstom, sad ga ubiše grčevi. 

Link to comment
6 minutes ago, *edited by mod said:

Ako se desi neočekivano a to da Zvezda bude četvrta nakon što je Tereza projektovao LŠ ili bar 1/2 LE, vrlo verovatno da bi i pre SP mogla da padne promena trenera. Ako se dokopa drugog pa čak i trećeg mesta, sva je prilika da će dobiti šansu da vodi tim i u LŠ.


Tuci cemo Trabzon i izduvati od Monaka, cak i da Ferenc otkine bod(ove) Monaku, moramo verovatno 4 boda uzeti da bismo bili treci. Mozemo i s 2 da prodjemo u teoriji, ali tesko

Za prva 2 mesta je proso voz

A ovaj tim u gostima ne moze nista 

Edited by Plajvi
Link to comment

gledao sam sinoć na mah, ne u kontinuitetu. ali ono što sam video, zaslužili ste barem bod. drugi gol koji ste primili je no-no, ne za Evropsku utakmicu nego za bilo koju. prvi nisam video.

 

stičem utisak da vam je tim "mator", ne znam koliko godina u proseku ima prvih 11, sa perspektivnom da postane i matoriji, pošto ne verujem da će Eraković biti tu naredne sezone. kad ste odmorni jedna priča, ali sasvim druga kad dođe serija utakmica u kratkom vremenskom periodu. pri čemu su nosioci igre najskloniji oscilacijama zbog premora.

 

moguće da vam treba sveža krv, odnosno da se roster popuni ili dopuni mlađim kadrom. ali igračima koji će biti za prvih 11, ne Motika (šta je sa njim btw?). pre to nego promena trenera, jer će i sledeći da se susretne sa istim problemom. kao neko ko gleda povremeno Zvezdu, imam utusak kao da je tim potpuno isti kao i pre tri godine, sa nekim manje bitinim dodacima. samo što su stariji tri godine svi, a i tad nisu bili u ranim dvadesetim.

Edited by Ted
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Ako se desi neočekivano a to da Zvezda bude četvrta nakon što je Tereza projektovao LŠ ili bar 1/2 LE, vrlo verovatno da bi i pre SP mogla da padne promena trenera. Ako se dokopa drugog pa čak i trećeg mesta, sva je prilika da će dobiti šansu da vodi tim i u LŠ.

 

A čime je Tereza projektovala LŠ??? Sa Gobeljom, Rodićem, Srnićem? Bez pravog napadača??? Ohi ne valja, daj Pešićca :blink:

 

Katai je dobar za JSL, kada je u formi, a ovo sada??? Em slab, em prespor...Ljubim ga u noge, ima tehniku, ali danas u fudbalu to ne prolazi...

 

Sve u svemu, nema tu neke krivice trenera, vec gologuzije iz uprave...

Link to comment

startnih 11: Borjan 34, Dragovic 31, Erakovic 21, Rodic 31, Gobeljic 30, Sanogo 33, Kanga 32, Katai 31, Ivanic 29, Mitrovic 20, Pesic 30

klupa: Kangva 23, Milunovic 33, Mijatovic 17, Bukari 23

 

U proseku 29,3. Jesmo matori. Cak i da dodamo Kangvu umesto Sanoga koji je brzo izašao opet bi bilo 28,3. 

  • +1 2
Link to comment

29.3 uopste nije mnogo, cesto su to proseci ekipa koje osvajaju velika takmicenja. Mozda je pre problem raspodela godina, slabo ima ovih sa 25-6-7, koji su vec dovoljno iskusni a pritom u punoj snazi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...