Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Sad gledam kakvo su haos napravili od ovih kvalifikacija. Mi i neki česi čekamo gubitnike iz Q2 za LŠ sa staze nešampiona koju čine Dinamo K, Mitjiland (povlašćeni), Fener i neki AEK Larnaka.

 

Ako nekim čudom prođemo tu prepreku idemo na jednog od Gent, Austrija Beč, Heart of Middle Earth , Dnjipro, Sivaspor, Silkeborg ili Omonija.

 

Meni na prvu loptu deluje da je Q3 manje prolazno od plejofa i da treba da se šutiramo u buljsona ako se dokopamo opet nekako konfekcijske lige.

 

Takođe i bodovi u kvalifikacijama za koeficijent će biti u žešćoj oseci. :cry:

Link to comment

zapravo i neće, jer već imamo u džepu 2,5 poena za ovu sezonu, što će reći da u sezonu 2023/24 ulazimo sa min 20 poena, što je ove sezone a i prošle bilo dovoljno za status nosioca u 2 kolu za lš, staza pratioca

- nacionalni koeficijent će zbog starta titovih blizanaca od 3 kola kval. ostati uskraćen za 1 poen max ali imamo veliku prednost u odnosu na 12 ekipu, ukr od čak 3,2 poena a pitanje je kakve rezultate će postizati njihovi klubovi posle neigranja od decembra, švajcarcima na 13 mestu bežimo 3,75 poena

- trebalo bi da uspemo da sačuvamo top 11 status barem 2 sezone

Edited by gone fishing
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Sad gledam kakvo su haos napravili od ovih kvalifikacija. Mi i neki česi čekamo gubitnike iz Q2 za LŠ sa staze nešampiona koju čine Dinamo K, Mitjiland (povlašćeni), Fener i neki AEK Larnaka.

 

Ako nekim čudom prođemo tu prepreku idemo na jednog od Gent, Austrija Beč, Heart of Middle Earth , Dnjipro, Sivaspor, Silkeborg ili Omonija.

 

Meni na prvu loptu deluje da je Q3 manje prolazno od plejofa i da treba da se šutiramo u buljsona ako se dokopamo opet nekako konfekcijske lige.

 

Takođe i bodovi u kvalifikacijama za koeficijent će biti u žešćoj oseci. :cry:

 Partizan će biti nosilac na žrebu za 3. kolo, a imaće samo dva potencijalna rivala, koja dolaze iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Biće to dva poražena tima iz druge runde.

 

Danas je održan žreb za 2. kolo trke za LŠ i parovi su:

Midtjilend (Danska) – AEK Larnaka (Kipar) i Dinamo Kijev (Ukrajina) – Fenerbahče (Turska).

Dakle, ekipe koja budu poražene u ova dva dvomeča će biti potencijalni protivnici Partizana u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dobra je okolnost što se Dinamo Kijev i Fenerbahče sudaraju, pa će crno-bele mimoići jedan od ta dva moćna tima. S tim što će Ukrajinci verovatno u Poljskoj igrati utakmice kao domaćini.

Pitanje je u kakvom će sastavu Dinamo biti za sledeću sezonu, dok Fenerbahče pravi moćan sastav, doveo je Žorža Žezusa za trenera, a gotovo da nema ozbiljnijeg imena među igračima ovog leta da se nije pominjalo kako bi velikan iz Istanbula da ga dovede. Marselo je samo poslednji u nizu.

Midtjilend i AEK iz Larnake su timovi koje bi i navijači i čelnici Partizana više voleli da vide za rivala, jednog od ta dva. Kiprani su po rejtingu najslabiji, verovatno i igrački, dok su Danci sezonu završili kao drugi, a srpskoj publici su se predstavili lani u Ligi Evrope, kada su bili u grupi sa Crvenom zvezdom. U Skandinaviji je bilo 1:1, dok je u Beogradu Midtjilend slavio sa 1:0.

 

AEK Larnaka ili Dinamo Kiev.

 

Ako izvučemo Aek imamo šanse, Dinamo Kijev već teško...bez obzira što se igra u Poljskoj.

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

zapravo i neće, jer već imamo u džepu 2,5 poena za ovu sezonu, što će reći da u sezonu 2023/24 ulazimo sa min 20 poena, što je ove sezone a i prošle bilo dovoljno za status nosioca u 2 kolu za lš, staza pratioca

- nacionalni koeficijent će zbog starta titovih blizanaca od 3 kola kval. ostati uskraćen za 1 poen max ali imamo veliku prednost u odnosu na 12 ekipu, ukr od čak 3,2 poena a pitanje je kakve rezultate će postizati njihovi klubovi posle neigranja od decembra, švajcarcima na 13 mestu bežimo 3,75 poena

- trebalo bi da uspemo da sačuvamo top 11 status barem 2 sezone

Kako neće kada i sa tih 2.5 u džepu (na stranu to što mislim da nam je taj džep poprilično bušan) fali nam još 4.5 da dođemo na ovogodišnji nivo? Mi za održanje sadašnjeg koeficijenta treba da imamo sezonu na nivou prošle i to bez najlakšeg (Q2) stepenika. Pa onda i Q3 koji može da bude značajno teži od prošlogodišnjeg teškog, za koji se i daje pitamo kako smo prošli.

 

Mi u ovoj fazi rekonstrukcije, vrlo lako možemo biti pometlani u Q3 LE, a onda da se molimo bogovima ćupova i grejanih kuglica da izvučemo neku prolaznu ekipu u PO za LK.

 

Što se tiče nacionalnog, već je viđeno da nas belgijanci prestižu ove sezone. Za sezonu 24/25 oni imaju bod više od Srbije, tj moramo da uzmemo ove sezone bar 1 bod više od belgijskih timova, sa uskraćenjem ovog boda od preskakanja Q2.

Link to comment

Ludilo je od kvalifikacija. pa tako u trećem kolu nema nosioca. Svi djuture pa šta kome dodje. AEL i čehoslovaci poželjni, ostalo je mrka kapa.

Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Kako neće kada i sa tih 2.5 u džepu (na stranu to što mislim da nam je taj džep poprilično bušan) fali nam još 4.5 da dođemo na ovogodišnji nivo? Mi za održanje sadašnjeg koeficijenta treba da imamo sezonu na nivou prošle i to bez najlakšeg (Q2) stepenika. Pa onda i Q3 koji može da bude značajno teži od prošlogodišnjeg teškog, za koji se i daje pitamo kako smo prošli.

 

Mi u ovoj fazi rekonstrukcije, vrlo lako možemo biti pometlani u Q3 LE, a onda da se molimo bogovima ćupova i grejanih kuglica da izvučemo neku prolaznu ekipu u PO za LK.

 

Što se tiče nacionalnog, već je viđeno da nas belgijanci prestižu ove sezone. Za sezonu 24/25 oni imaju bod više od Srbije, tj moramo da uzmemo ove sezone bar 1 bod više od belgijskih timova, sa uskraćenjem ovog boda od preskakanja Q2.

u kvalifikacijama se boduje prolaz dalje, a kako pfc u najgorem slučaju može da ispadne u playoff-u lepe brene imamo tih zagarantovanih 2,5 poena za ovu sezonu, što bi trebalo da garantuje status nosioca u playoff lepe brene i u sezoni 23/24

- sve bi bilo mnogo bolje da florentino nije odlučio da nam otkine 3 poena za klupski koef. žrtvujući mečeve protivu flore i anortozisa kako bi očuvao prednost u prvenstvu, videli smo koliko nam je to značilo na kraju sezone :dry:

- što se tiče sezone 24/25 mi smo trenutno na 11 poziciji i ako uzmemo 7+ poena ove sezone imamo realnu šansu da se domognemo značajne 9 pozicije na listi liga, koja garantuje vicešampionu min le ako ispadne u 3 kolu kval. za lš :happy:

Link to comment

Prebacio sam se da je tih 2.5 za grupu LK :dry:

 

Uh, florentino otkinuo 3 poena, a nije doneo 7? Ajde 5, da kažemo da bi svako prošao prvo kolo :D

 

Tih 7+ poena za ovu sezonu je bajka, Čak i da uzmeš 7, onda belgija treba da podbaci i uzme manje od 6, a austrija da se raspadne i uzme 5 da bi bio 9. O narednoj sezoni kada se priključuje i 5. linglongligaš nećemo sada :)

 

 

Link to comment
4 hours ago, *edited by mod said:

Ludilo je od kvalifikacija. pa tako u trećem kolu nema nosioca. Svi djuture pa šta kome dodje. AEL i čehoslovaci poželjni, ostalo je mrka kapa.

Nema tu mnogo izbora, tačnije 50-50 su šanse.

Ili poraženi iz duela Fener-Dinamo Kijev, ili poraženi od Mitjiland-AEK Larnaka :mellow:

Link to comment
3 hours ago, Ted said:

ajd prvo da vidimo na šta će tim da liči. mi sad bukvalno nemamo parametar da procenimo šanse protiv bilo koga.

 

 

 

 

šta se bre ložite, s kojim timom mi uopšte i da pretimo vojvodini i čukaričkom, a kamoli bilo kome u evropi?

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...