Jump to content
IGNORED

Nikada nećeš odrasti, mali veseljače (kolekcionarstvo "neozbiljnih" stvari)


Sammael

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Meni je san da budem kolekcionar Robotech veritech lovaca, ali nema toga kod nas, a da znam. :sad:

 

Nisam siguran da li ih ima kod nas (možda je Games ili ComputerLand nešto naručivao) ali znam da ima ljudi koji ih naručuju iz Japana. Nikad nisam mogao da pohvatam šta je šta kod Robotecha, znam da ima više skala i grade-ova, da se neki transformišu a neki ne, neki su sklopljeni a neki se sklapaju kao modeli...

Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

 

Nisam siguran da li ih ima kod nas (možda je Games ili ComputerLand nešto naručivao) ali znam da ima ljudi koji ih naručuju iz Japana. Nikad nisam mogao da pohvatam šta je šta kod Robotecha, znam da ima više skala i grade-ova, da se neki transformišu a neki ne, neki su sklopljeni a neki se sklapaju kao modeli...

Mnogo su skupi, gledao sam neke bandai-ijeve modele. Šurenje ušiju.

Ali opet bih dao i te novce, samo da ih je lakše nabaviti ovde.

 

Inače, ima šurnjajest modela i custom painted modela. A guilty pleasure mi je onaj zentraedski regult pod. :wub:

  • Wub 1
Link to comment

@Sammael :thumbsup:

 

Treb'o si da staviš negde "HOBI" u naslov... da se jave ostali što skupljaju sličice, salvete, postere, značke, albume, razglednice, gumice... bogćegaznati štasvene!

 

Ja sam ih imao mnogo al sve bez dužeg kontinuiteta dok nisam skontao da u stvari gomilam ploče i da sile nema da stanem - više o tome na dezignated temi sa ostalimatm :happy:

Link to comment
  • 1 year later...
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

hoću ovo

:cry:

I ja, i ja... :cry:

 

Gledao sam da kupim Lego Land Rover, koji ima i motor koji ima dobar deo delova pravog motora, diferencijal, menjač i ostalo, ali sam ostavio to za penziju, ne bi sad imao vremena i živaca da sklapam... :(

Link to comment

Stripovi. Nisam baš "pravi" kolekcionar, onaj koji juri baš taj i taj broj, ali jesam horder. I tako čuvam, čuvam...i onda ih čitam po 4-5 puta. Istina, neke sam i prodala, ali neke čuvam ko Bibliju (koju nemam...)

Uglavnom, previše ih imam, i uvek merkam nove. 

  • +1 1
Link to comment

Kupujem originalne muzičke diskove i stalno me pitaju zašto to radim. A gomila sve veća, trenutno imam oko 500 komada.

 

Normalni ljudi posle dosta alkohola zovu bivše devojke ili se tuku ili skaču u zaleđen Dunav, ja ostavljam pare na Discogsu.

  • Haha 3
Link to comment
On 16. 4. 2022. at 22:14, Filozof manijak said:

Meni je san da budem kolekcionar Robotech veritech lovaca, ali nema toga kod nas, a da znam. :sad:

Video ja u Japanu, kosta jedan skoro 1000 evara.

 

Ja i dalje kupujem kinder jaja ponekad. Tu je i kolekcija Alan Fordova i Solaris SF prica :) 

Link to comment

Skupljam novinske isecke od 1998. godine pa danas, flajere sa zurki i koncerta, kataloge sa izlozbi, pravnu literaturu (oko 400 naslova), karte sa tekmi, koncerata, bioskopa, klabinga, razglednice, znacke, postere, fotografije, bic-ove upaljace koje sam licno iskoristio (oko 300 komada), knjige o umetnosti, filozofiji, filmu, nalepnice, fanzine, magnetice za friz, pivske etikete, markice koje mi se svidjaju i svakojake gluposti koje vise ne znam gde da skladistim

  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, ultra plasticni said:

Skupljam novinske isecke od 1998. godine pa danas, flajere sa zurki i koncerta, kataloge sa izlozbi, pravnu literaturu (oko 400 naslova), karte sa tekmi, koncerata, bioskopa, klabinga, razglednice, znacke, postere, fotografije, bic-ove upaljace koje sam licno iskoristio (oko 300 komada), knjige o umetnosti, filozofiji, filmu, nalepnice, fanzine, magnetice za friz, pivske etikete, markice koje mi se svidjaju i svakojake gluposti koje vise ne znam gde da skladistim

ko sam onda ja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...