Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

20 minutes ago, Tsai said:

mislim da sam psihicki spreman da ove zime po prvi put u zivotu probam pihtije. jel ima neka preporuka za mesto u bg da bas izuvaju?

samo u kućnoj izvedbi, nikakvi restorani

 

Link to comment
5 hours ago, Tsai said:

mislim da sam psihicki spreman da ove zime po prvi put u zivotu probam pihtije. jel ima neka preporuka za mesto u bg da bas izuvaju?

 

Pod lozom i Grmeč imaju dobre.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Tihajeza said:

 

Ne psihički, nego si prosto omatorio.

Izreka ide: "Pihtije idu s godinama".

 

 

Meni ta izreka nikada nije bila jasna...obožavam ih od malih nogu :blush:.

Samo sam jednom prilikom u ranom pubertetu naterao majku da nalije jednu malu tepsiju bez bluka.... i završilo naravno u kanti.

  • +1 2
Link to comment

bio u onom kestenu u selu bežanija, klasika restorn domaće kuhinje porcije bogate, a hrana ukusna. sve u svemu položili

 

kako sam prošle nedelje posetio durmitor jedna paralela mi bode oči. oba puta je u pitanju bio ručak za dve osobe, u durmitoru je čak bio desert uključen plus kafa i ccola, dok je u kestenu bilo u pitanju samo jelo plus dve salate, jeste jedno od jela bilo iz cenovnog vrha, biftek al da račun bude par stotina dinara viši na račun kestena e to se nisam nado. ipak je durmitor u nekom mom koordinatnom sistemu fensi kafana i očekivao bih nešto skuplja

a ovo sam primetio, i potvrdio kroz razgovore sa drugima da su se izgubili cenovni razredi 5 soma za dvoje skoro pa bez obzira na lokal(da ne računam baš langusto i ono naprednjačko sranje u geozavodu). hiljadarka za street food, dve i kusur za kafanu bez obzira na ime i reputaciju

 

 

na kraju ćemo svi da se hranimo po kafanama

:nobles:


 

e

sad proverio durmitor skuplji 200 din

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

nemoj molim te langust i naprednjačku kara bananu u istu rečenicu, jedno je vrhunski restoran

 

setih se poslednje korektne pihtije u kafani sam jeo u maloj slaviji

Edited by Eleniko
  • Hvala 1
Link to comment

Imam prijatelja koji ce biti 5 dana u Beograda i pitao me za TOP 5 restorana u BG:

 

- sa srpskom hranom ali bez rostilja

- da je relativno lako dostupno javnim prevozom

- da nije neki lanac

 

Ja nemam pojma sta da mu odgovorim.

Link to comment

Neka jedan od tih 5 bude obavezno "Pod lozom", Hercegovačka 31e (Zemun). 
(može i svih 5 puta, neka svaki put proba različita jela)

Prvomajska gde staju autobusi nije daleko, ako baš insistira da kulinarski doživljaj pokvari doživljajem Bgd javnog prevoza.

 

  • +1 4
Link to comment

Kako bre? Ja jes ne izlazim često napolje u zadnje vreme, al nisam znao za to.

Zar ništa više nije sveto?!

 

Edit: ima slika i reviewsa od pre 1 dan na guglu. Izgleda da ipak radi.

Edited by jezovuk
Link to comment

Jel to sigurno? Sećam se da su bageri rušili pored njih pre 2 godine...ali i dalje im je sajt aktivan, kao i društvene mreže sa novim objavama. Imali smo dogovor da odemo tamo iduće sedmice. :(

 

 

 

Link to comment

Radi Orašac.

 

Namenski možda misli na (ne)kvalitet, mada ja sam dobio preporuku za Orašac od osobe koja je prilično stroga u ocenjivanju hrane :D

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, jezovuk said:

Kako bre? Ja jes ne izlazim često napolje u zadnje vreme, al nisam znao za to.

Zar ništa više nije sveto?!

 

Edit: ima slika i reviewsa od pre 1 dan na guglu. Izgleda da ipak radi.

Jebemliga, sada sam i ja u zbunu: poslednji put sam bio tamo proslog leta, ovog leta samo autom cesto pored, danas takodje: ili nisam dobro video, nije mi se ni gledalo, tek neka poveca investicija nice uveliko...

Ako nisam u pravu - izvinjenje, eto me koliko sutra na proveri i spolja i iznutra... :) 

Edited by namenski
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...