Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

On 15.1.2023. at 18:02, banatjanin said:

Zemun, a bogami i ceo Beograd, nije odavno imao dobru i poštenu kafanu kakva je Pod lozom 78

Ki-da-nje.

Hrana je spektakularna, sve bez greške. Pihtije mesnate, pašteta od čvaraka ukusna, sir punomasni, kajmak pravi, salate, ama sve... Onda roštilj, dobro meso, junetina, začinjeno i pečeno baš kako treba, juneći obrazi se tope, crevca na žaru sočna, meka...

Konobari znaju i hranu i svoj posao, brzi, profi, uslužni s merom.

I napokon, 20e po glavi, sa boljim pićima i da hrane ostane trećina.

Vrh vrhova.

 

Meni su cene tamo nekako, sta znam, previsoke?

 

Danas bio tamo na nekom poslovnom rucku (nisam ja vodio, niti birao mesto), za nas trojicu racun izasao 11.000 dinara. Narucili skembice (bili ok), brizle (ok), govedji rep (ne bih narucio ponovo). Posto smo ostali malte ne gladni, jer smo ostavili pola skembica i pola govedjeg repa , porucili i jednu gurmansku pljeskavicu od koje je najbolji bio krompir koji se sluzi uz nju. Sama pljeskavica prepecena i previse slana. Kiseo kupus delimicno sluzav i vec poceo da mekani. Od pica dve kisele velike, dva velika tocena, i 4-5 sljivovica, tri kafe. Eto, to je ceh za 11.000 din. 

U meniju sam gledao - svadbarski kupus 1250 din, kobasice od jagnjetine ili divljaci - porcija od 250 gr 1450 din. Dimljeni vrat, 250 gr - 1400 din. (tako nesto). Da zanemarimo lokaciju, ambijent itd. - mislim da su cene ipak preterane cak i s obzirom da su svi u ugostiteljstvu digli cene i to ne malo. 

 

Edited by JakeBlues
  • +1 1
Link to comment
On 15.1.2023. at 19:24, ToniAdams said:

pomešani su mi utisci glede pod loze, jeli smo neku svinjetinu koja se zove vlaska magija, biftek nazvan po nekom našem vladaru, mešane kobaje i obraze.

 

biftek i obrazi jako dobri, svinja i kobaje neki prosek proseka proseka.

ljuta pečena paprika možda i najbolja koju sam u životu jeo.

rakija solidna, nekakav gornji prosek za bgd kafansku opciju.

 

muzika je pak bila nesnosna a ambijent sam po sebi u najboljem slučaju prilično skroman.

kelner prijatan u smešnoj odeći sa priličnim fejlom što se tiče preporuke, budući da su njegova ideja bila i svilja i kobaje.

 

ješću tamo opet ako mi bude usput, potezati do te nigdine, ipak malo teže.

 

sad, što se tiče ambijenta, kafana s periferije ko kafana s periferije. ništa to nije raspadnutije od nekog Mraka u Nišu, Malog Hrasta ili sličnih mesta. nekako ni ne očekujem restoransku postavku.
i muzika je bila, bar dok smo mi sedeli - pripadajuća kafani. tukli su narodnjaci, ali sve neki Cune, Zvonko, Hanka... meni prihvatljivo.

rakija je bila Gružanska nit, slažem se da je gorni prosek, ali baš gornji.

kelneri su bili vrhunski, ali da, obučeni u nošnju, i to neku loše stilizovanu vojvođansku. to je možda nekom zanimljivo, meni nije, ali ni to mi ne smeta.

ta vlaška magija je inače gotov proizvod, može da se naruči i za kući. zapravo je seljački konfit - svinjski pauflek pečen, pa zaliven u masti. meni bio dobar.

 

 

On 17.1.2023. at 20:41, JakeBlues said:

 

Meni su cene tamo nekako, sta znam, previsoke?

 

Danas bio tamo na nekom poslovnom rucku (nisam ja vodio, niti birao mesto), za nas trojicu racun izasao 11.000 dinara. Narucili skembice (bili ok), brizle (ok), govedji rep (ne bih narucio ponovo). Posto smo ostali malte ne gladni, jer smo ostavili pola skembica i pola govedjeg repa , porucili i jednu gurmansku pljeskavicu od koje je najbolji bio krompir koji se sluzi uz nju. Sama pljeskavica prepecena i previse slana. Kiseo kupus delimicno sluzav i vec poceo da mekani. Od pica dve kisele velike, dva velika tocena, i 4-5 sljivovica, tri kafe. Eto, to je ceh za 11.000 din. 

U meniju sam gledao - svadbarski kupus 1250 din, kobasice od jagnjetine ili divljaci - porcija od 250 gr 1450 din. Dimljeni vrat, 250 gr - 1400 din. (tako nesto). Da zanemarimo lokaciju, ambijent itd. - mislim da su cene ipak preterane cak i s obzirom da su svi u ugostiteljstvu digli cene i to ne malo. 

 

 

ono što smo mi pojeli i popili, gore nabrojano, bilo nas je dvoje - a moglo je da jede troje -  koštalo je oko pet hiljada i neki dinar. istina, nismo uzimali kobaje, ni vrat.

opšti utisak o hrani sam napisao, zaista smo uživali u svemu što smo jeli - highlight su bili obrazi.

sad, možda jer sam bio baš gladan i pravo s puta, možda smo imali sreće kod poručivanja, možda njima bio natrospečno dobar dan, možda sam zaista preterano oduševljen, ali meni je ono kafana za vraćati se u nju.
i vratiću se, čim pre, i pišem ovde ako promenim utisak.

 

PS - ne zamerite na kasnom odgovoru, komplikovana prošla sedmica

Edited by banatjanin
Link to comment

ma daleko od toga da mi je bilo sta od ovog mimo muzike smetalo, kapiram da je unutra bila neka ekipa koja je sve inicirala, mi smo sedeli u "basti". al da je tuklo glasno, tuklo je.

jedino mi je zao sto smo poslusali preporuku i uzeli ta dva jela (v. magija i kobasice), koja stvarno nisu nesto spektakularno, barem nama nisu bila.

opet kazem, biftek i obrazi bas bas dobri, ljuta pecena paprika spektakularna (o da, moze biti razlike itekako cak i kad se radi o tako jednostavnom jelu).

cene prilicno ocekivane, nisam stekao utisak da je niti znacajno skuplja niti jeftinija od ostalih mesta koje sam posetio sad kad sam bio u otadzbini.

  • +1 1
Link to comment

Jedna anti-preporuka. Pre nekog vremena smo bili u gruzijskom restroranu Gost u Maršala Birjuzova (mislim da ga je neko ranije pominjao ovde). Prvi utisak je bio sumorna atmosfera, prazan lokal, konobar koji se budi iz polusna kada smo ušli. Takođe enterijer odaje utisak nekog lokalnog kafića, a ne restorana gruzijske kuhinje - pa sve dok nisam video meni nisam baš bio siguran da li smo na pravom mestu. Sve to bi palo u vodu da je hrana bila barem za ocenu 3+. Glavni utisak nam je bio da su sve što smu naručili - podgrevali :ohmy: (jasno čuješ mikrotalasnu kako radi i cangrće). Drugi utisak je bio veličina porcija, npr. za Hinkali koji se vodi kao glavno jelo (i toliko košta) se dobije 3 komada, što ispadne u najboljem slučaju neko toplo predjelo. Omali je bio i Čakapuli. Normalne veličine je bio samo hačapuri, mada kod njega nismo bili sigurni da smo osetili te 3-4 vrste sira koje se pominju.

 

Posle nas su stigli i neki ukrajinci/rusi i nisu delovali najsrećnije, čak su neuspešno tražili da vide kuvara. Bilo mi glupo da im prilazim za sto i pitam za utiske, ali me je baš zanimalo da li su to pravi ukusi gruzije :)

 

Znam da ga je neko ovde hvalio, pa me zanima da li su se pokvarili ili smo potrefili neke ekstremne situacije? 

 

U svakom slučaju, nisu me pokolebali što se tiče Gruzije, pa ćemo ovih dana probati da overimo i Đorđiju.

  • Hvala 2
Link to comment
48 minutes ago, Profesionalac said:

Jedna anti-preporuka. Pre nekog vremena smo bili u gruzijskom restroranu Gost u Maršala Birjuzova (mislim da ga je neko ranije pominjao ovde). Prvi utisak je bio sumorna atmosfera, prazan lokal, konobar koji se budi iz polusna kada smo ušli. Takođe enterijer odaje utisak nekog lokalnog kafića, a ne restorana gruzijske kuhinje - pa sve dok nisam video meni nisam baš bio siguran da li smo na pravom mestu. Sve to bi palo u vodu da je hrana bila barem za ocenu 3+. Glavni utisak nam je bio da su sve što smu naručili - podgrevali :ohmy: (jasno čuješ mikrotalasnu kako radi i cangrće). Drugi utisak je bio veličina porcija, npr. za Hinkali koji se vodi kao glavno jelo (i toliko košta) se dobije 3 komada, što ispadne u najboljem slučaju neko toplo predjelo. Omali je bio i Čakapuli. Normalne veličine je bio samo hačapuri, mada kod njega nismo bili sigurni da smo osetili te 3-4 vrste sira koje se pominju.

 

Posle nas su stigli i neki ukrajinci/rusi i nisu delovali najsrećnije, čak su neuspešno tražili da vide kuvara. Bilo mi glupo da im prilazim za sto i pitam za utiske, ali me je baš zanimalo da li su to pravi ukusi gruzije :)

 

Znam da ga je neko ovde hvalio, pa me zanima da li su se pokvarili ili smo potrefili neke ekstremne situacije? 

 

U svakom slučaju, nisu me pokolebali što se tiče Gruzije, pa ćemo ovih dana probati da overimo i Đorđiju.

e fala ti za ovo, baš ovih dana zujim po centru i kontam da to ovjerim jer mjerkam mjesecima, ništa, iscimaću se i ja do te Đorđije. 

Link to comment

Ja sam bio dva puta po otvaranju, doduše Hačapuri sam jeo i to je bilo i veliko i dobro. Hinkali je stizao u 3 komada poveća. 

E sad to beše letos i oba puta u bašti. Unutra stvarno deluje da dele prostor sa kafićem. Doduše nama su klopu donosili iz nekog ulaza pored Kafane Mikan. Tačno smo oba puta videli da lik dolazi odatle do nas.

 

Đorđija me nije nešto impresionirala. Veliki je prostor, cene su čini mi se prilično jeftinije nego u centru, ali pošto nisam u tom kraju ne bih se ponovo cimao do njih.

Link to comment

Michelin priznanja za 17 beogradskih restorana

 

U MICHELIN Vodiču za Beograd za 2023. godinu u kategoriji preporučenih nalaze se: SkyLounge, Metropolitan Grill, Twenty Two kao novonagrađeni restorani, kao i Bela Reka, Comunale Caffè e Cucina, Ebisu, Enso, Gušti mora, Homa, Iva New Balkan Cuisine, JaM, Langouste, Legat 1903, Magellan, Mezestoran Dvorište, Salon 1905 i The Square

Link to comment
8 hours ago, Profesionalac said:

Michelin priznanja za 17 beogradskih restorana

 

U MICHELIN Vodiču za Beograd za 2023. godinu u kategoriji preporučenih nalaze se: SkyLounge, Metropolitan Grill, Twenty Two kao novonagrađeni restorani, kao i Bela Reka, Comunale Caffè e Cucina, Ebisu, Enso, Gušti mora, Homa, Iva New Balkan Cuisine, JaM, Langouste, Legat 1903, Magellan, Mezestoran Dvorište, Salon 1905 i The Square

Osim Bele Reke, nista drugo ne znam, valjaju li, sta preporucujete?¿

Link to comment

idi, bre, u kafanu sa drugarima.

dolazis u bg da bi jeo pokusaje dobijanja miselin zvezdice. meni to malo bzvz. gde god sam bio pokusao sam da nadjem lokal sa lokalcima. eventualno ja kao turista.

 

doduse, ovo ne vazi za higijensko i medicinsko izazvane zemlje.

  • +1 4
Link to comment
32 minutes ago, Lancia said:

Osim Bele Reke, nista drugo ne znam, valjaju li, sta preporucujete?¿

New Balkan je po meni mozda i najbolji. Slobodno idi u ovaj kod Kalenica 70% menija je isto a lepsi je i veci prostor. Komunale je dobar prosek. Enso je zabavan i vredi da se ode. Maglean, Dvoriste i Legat odlicni a svaki na svoj nacin. Salon 1905 po meni verovatno najslabiji sa liste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...