Jump to content
IGNORED

PPPost


Singer

Recommended Posts

Ja sam mislio da je post uzdržavanje od ovozemaljskih zadovoljstava, u koje spada i uživanje u hrani. Ali je sam nikakav ekspert po verskim pitanjima :fantom:

 

u postu se najmanje o hrani radi, ali kod nas ispada da je posni jelovnik najvažniji. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam mislio da je post uzdržavanje od ovozemaljskih zadovoljstava, u koje spada i uživanje u hrani. Ali je sam nikakav ekspert po verskim pitanjima :fantom:

 

u postu se najmanje o hrani radi, ali kod nas ispada da je posni jelovnik najvažniji. 

to ko moja keva koja je vrlo mrsno orjentisana, a verski kanda dezorjentisana, pošto nije vernik al eto dvaput godišnje kao posti tako što spremi šarana tako da se svi zamastimo do ušiju. al kao šaran je riba pa je posno :laugh:

uopšte taj koncept pljeskavica bez mesa i majoneza bez jaja mi je ko ona što je davala samo guzu da bi ostala nevina. 

 

ne kaže se džaba prodao (trampio valjda) veru za večeru. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
pečurke su ti posne isto, a od njih možeš svašta.
evo napravi posne pljeskavice:
200 g šampinjona 100 g ljubičastog luka 100 g crvenog pasulja iz konzerve 2 češnja belog luka oko 100 g prezli 1 kašičica origana 1 kašičica majčine dušice 1 kašičica mlevenog bibera 40 ml ulja
šampinjone očisti vlažnom krpicom, pasulj operi i ostavi da se ocedi. sitno iseckaj luk i pečurke i proprži ih na ulju dok tečnost koju će pečurke da puste ne ispari, onda dodaj biber i ostale začine, pa pasulj i malo zgnječi. ostavi da se ohladi, pa dobro izblendaj. prebaci u neku vanglicu i dodaj prezle koliko treba da dobiješ smesu koju možeš da oblikuješ u pljosnate ćuftice/pljeskavice nauljenim rukama. može da se peče na gril tiganju ili na nekom drugom na malo ulja.
ooo brate, ovo ide sutra, a i to samo zato shto nemam pechuraka pri ruci sad biggrin.png




drugo, ljudi ne znadu ili lako zaborave da su npr shpagete sa paradajz sosom bez mesa tachno ta stvar koja se trazi u ovakvoj prilici. to ti je varijanta u kojoj ste kuvali za sve, gost se ne izdvaja, a ruchak/vechera bash odlichan. ostali mogu da si posole parmezanom hihi.gif

klot suljpa i podvarak da ne pominjemo, krunpira iz rerne kakvog hocesh. potaz supe bazirane na krompiru (ne nuzno, ali gustine i teksture radi) ihahaj, ostali sebi naliju pavlake.

u stvari je najbolje vishe*** malih 'jela', od kojih je samo jedno ne-posno. ja tako kuvam kad kuvam, praktichno oduvek, ima vegetarijanac, ima posebne potrebe u ishrani, ima lichni ukusi, to je sve moralo da se uskladi.

ima falafel u dm-u u kesici biggrin.png


*** uz dobru optimizaciju ovo ne znachi beskonachno kuvanje, naprotiv, bude raskoshan rezultat za ne mnogo vremena. mada moze da angazuje sve ringle u jednom trenutku, ali se brzo zavrshi.



edip. nevezano za inicijalnu potrebu i pobudu, ovaj topik je dobra ideja :D

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 4
Link to comment

paste svih sorti su car za post i vegetarijanske/veganske goste. idu s raznim a brzo se spreme i svima fino. ko ne posti, narenda jos sira preko ako bas mora... i tako. mulje, bluk, povrce koje se nadje i udri. plus riba ako se jede. i sve za prste lizat!

 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

ooo brate, ovo ide sutra, a i to samo zato shto nemam pechuraka pri ruci sad biggrin.png
 

Da, ovo se i meni prijelo kad sam pročitao recept i mislim da ćemo da probamo pre gosta, da se ne brukamo na premijeri :happy:

 

@renne ako ovaj topic može da ima širi kontekst - preimenuj ga, pls... u PPPost, ko što reče gospa buba pa da udarimo gastronomsko-intelektalnitm pristup

Link to comment
  • renne changed the title to PPPost
  • renne featured and unfeatured this topic
13 hours ago, aram said:

pečurke su ti posne isto, a od njih možeš svašta.
evo napravi posne pljeskavice:

200 g šampinjona
100 g ljubičastog luka
100 g crvenog pasulja iz konzerve
2 češnja belog luka
oko 100 g prezli
1 kašičica origana
1 kašičica majčine dušice
1 kašičica mlevenog bibera
40 ml ulja
šampinjone očisti vlažnom krpicom, pasulj operi i ostavi da se ocedi. sitno iseckaj luk i pečurke i proprži ih na ulju dok tečnost koju će pečurke da puste ne ispari, onda dodaj biber i ostale začine, pa pasulj i malo zgnječi. ostavi da se ohladi, pa dobro izblendaj. prebaci u neku vanglicu i dodaj prezle koliko treba da dobiješ smesu koju možeš da oblikuješ u pljosnate ćuftice/pljeskavice nauljenim rukama. može da se peče na gril tiganju ili na nekom drugom na malo ulja.

 

za koliko je osoba smesa koja se dobije? dve, četiri?

izblendaj = umiksuj ga onim super seckom da se dobije ta neka "masa"?

Link to comment
[mention=8923]Singer[/mention] Ovo nama troma ostane i za sutra, ako je uz to i još neko povrće kao prilog. Izblendaj = to, secko, blender, štapni mikser… 
ok, napravila sve kako pishe. ispalo 9 pljeskavichica, malo su glindzave, pretpostavljam da bi jaje popravilo taj mehanichki deo u nekoj ne-vegan varijanti. ali nije presudno. kad/ako se ohlade, postici ce i strukturu. od zachina dala biber dimljenu papriku i majoran.

korisnik je izgleda zadovoljan, jedino shto na ukus njemu dominira pasulj pa bi vishe pechuraka, a meni dominiraju pechurke pa kao kud cesh vishe [emoji38]ol:

shto se tiche pravljenja, lako se pravi. prezle imala krupnije, svoje domace. jeste lepljiva smesa, ali pomaze prste u brashno. savetujem slabiju vatru i savetujem da probate, fino je skroz :)



sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...