Jump to content
IGNORED

PPPost


Singer

Recommended Posts

Sledeće nedelje stiže mi u posetu prijatelj koji posti.

 

Reče mi da ne brinem oko toga i da će se on sam snalaziti oko ishrane ali u duhu čuvenog srpskog gostroprimstva i 1 domaćinskog odnosa prema gostu u kući ne mogu baš da prepustim stvar slučaju ili još gore - da naručuje neke salate da mu donesu pored nas živih i zdravih oko njega.

 

Budite ljubazni pa podelite neke recepte za, uslovno, brzo i lako spermanje, da ne kažem smandrljavanjeTM - neke salate, neke sendviče ili načelno bilo šta posno što bih mogao da spremim, što sa nogu što za stolom...

Edited by renne
Link to comment

nije ti dao onaj slozen raspored po danima, po kome kad ponudish ribu, nije dan za ribu, kad ponudish zejtin, nije dan za zejtin? unsure.gif


trebalo je da se zove pppost.



sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

a brte, suljpa na hiljadu načina. avokado sa lukom, paprikom i paradajzom, još ako jede morske proizvode dodaš kozice i da se ožderete svi zajedno. bobove pihtije. ima i kolača posnih kolko oćeš.
evo npr. kuglof sa pivom:

- 250 g brašna
- 2 vanilin šećera
- 175 g šećera
- malo soli
- 100 g nekog kvalitetnog kakaoa
- 75 g tamnog šećera
- prašak za pecivo

suve sastojke promešati pa mikserom dobro umešati 125 ml ulja i 500 ml tamnog piva. masu, dosta je žitka, prebaciti u dobro podmazan i pobrašnjen kalup i peći dobrih sat vremena na 175°C. ako je počelo da zagoreva ozgo, a lad ubodeš čačkalicu ne deluje da je gotovo, pokriti ovlaš komadom folije i peći još 10-15 minuta.
  • +1 2
Link to comment

treba ti posan lebac onda. ili već neko pecivo, npr. spiralni štapići

1 čaša belog vina, 1 čaša ulja, 1 pr.za pecivo, so 1 kašičica i brašna dodaješ koliko da testo bude srednje tvrdo. odmah razvučeš koru oko pola cm debljine. posuti sa jedne strane susamom, kimom, semenkama lana, okrenuti pa sa druge strane posuti alevom paprikom i suvim origanom. seći štapiće tanke oko 1 cm. uvrtati u spiralu i redjati u pleh. peći na oko 200 dok porumene malo i to je to. uz to ajvar, smuljaš neki namaz od tunjevine i margarina, guakamole... ma ima i posnih sireva i posnog majoneza sad da se kupi, samo pitaj u prodavnici.


 

Edited by aram
Link to comment
1 hour ago, Singer said:

Sledeće nedelje stiže mi u posetu prijatelj koji posti.

 

1 hour ago, Singer said:

, brzo i lako spermanje, da ne kažem smandrljavanjeTM 

 

nije gej ako se ne dodirnu falafeli

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

pečurke su ti posne isto, a od njih možeš svašta.
evo napravi posne pljeskavice:

200 g šampinjona
100 g ljubičastog luka
100 g crvenog pasulja iz konzerve
2 češnja belog luka
oko 100 g prezli
1 kašičica origana
1 kašičica majčine dušice
1 kašičica mlevenog bibera
40 ml ulja
šampinjone očisti vlažnom krpicom, pasulj operi i ostavi da se ocedi. sitno iseckaj luk i pečurke i proprži ih na ulju dok tečnost koju će pečurke da puste ne ispari, onda dodaj biber i ostale začine, pa pasulj i malo zgnječi. ostavi da se ohladi, pa dobro izblendaj. prebaci u neku vanglicu i dodaj prezle koliko treba da dobiješ smesu koju možeš da oblikuješ u pljosnate ćuftice/pljeskavice nauljenim rukama. može da se peče na gril tiganju ili na nekom drugom na malo ulja.
  • +1 1
Link to comment

nisam shvatila da chovek oce da se prebije od kuvanja. kupi lebac i u radnji shta pishe posno, humusa i ajvara palaca, sardina, nasieci salate i dovidjenja.

ako mu se svidi pa reshi da ostane duze, onda ove aramove shpecije i delicije, ondaj si batice u problemu [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 1
Link to comment

da sad ima po radnjama svasta posno jer je,jel postalo popularno...posni majonez,humus,ajvar uz hleb i salatu...ima i u pekarama svasta posno pita sa krompirom,prazan burek a verovatno jos sto sta...

za rucak pirinac sa nekim povrcem,testenina sa tunjevinom,sa krompirom,paradajz sosom ili sa povrcem..

 

uostalom verovatno mozete spremati klopu uz njegove sugestije

 

 

 

ali samo kad je post stigao i na ppp :rolleyes:

Edited by ivy
Link to comment

Hvala vam svima na dosadašnjem doprinosima. Ja sam prvo pretraživao da vidim dal ima tema o posnom na kulinarstvu... ispade da nema.

 

Čovek posti jer mu se posti, njegova stvar. Koliko misli o tome i kakav odnos ima prema svemu tome je, opet, njegova stvar.

 

Pošto će mi biti u kući, a ne mogu da mu ponudim ono što mi jedemo, onda mi je OK da imam u vidu šta on jede... mnogo mi je bezveze da se obločemo od hrane i pića a da ne ponudimo ništa - jer takvi smo mi, 1 domaćini. :ss1:

 

Kao što reče buba - nećemo da pripremamo i kuvamo sad neke božićne/slavske obroke i ručkove već da imam materijala u kući za neki pristojan posni zalogaj.

 

Za taj post sam saznao jer sam pravio mapu kafana gde ćemo ići da jedemo pa mi reče da će to da preskoči - jer post.

 

PPP je veliki forumu, ima poseban pdf o Kulinarstvu, možda neki PPP-ovci poste... i onda mi bila ideja da pitam čime se hrane kad poste a svi živimo brzo, idemoradimoidemoradimotrošimoradimoidemoputujemodiskutujemoradimotrošimo...

Link to comment
Pa nije post zamišljen kao gladovanje, nije mučeništvo ideja
kod srba nisam sigurna. pochesto gladovanje i muchenje, josh cheshce sa advertajzingom i pasiv agresiv terorom ka drugima. josh nisam videla hrishcane koji poste, a da su vedri vegetarijanci. ali nije tema.

dakle vedro veganstvo + riba i bog da te vidi.

pita skrompirom. brate. pechurkama. shtahocesh bukvalno svuda. a od slatkog - sladak kupus biggrin.png



sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
  • renne changed the title to PPPost
  • renne featured and unfeatured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...