Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

O cemu pricate vas dvojica? Jeste li normalni? Znate li sta je nastavak i do kakvih konsekvenci moze da dovede ovakvo lupetanje?
:o predlazes cenzuru?Pazi, malo fali da te Kim zbog nepokazivanja liberalizma proglasi nacistom koji voli samo lepu umetnost i lepe ljude.@Aion: ne vidim da je opravdano ili moralno ni jedno ni drugo. Ali sam jos pre nekoliko godina najavio da ce neki "umetnik" u buducnosti svakako od ubijanja praviti karijeru. Edited by CowBoy
Link to comment

Prvo, uhvatio si se prve recenice mog posta, a previdjas njegovu sustinu - da je (i zasto je) ovakva praksa strana savremenoj umetnosti.Drugo, osim zgrazavanja, nisi dao nikakav argument.

Edited by Aion
Link to comment
:o predlazes cenzuru?Pazi, malo fali da te Kim zbog nepokazivanja liberalizma proglasi nacistom koji voli samo lepu umetnost i lepe ljude.@Aion: ne vidim da je opravdano ili moralno ni jedno ni drugo. Ali sam jos pre nekoliko godina najavio da ce neki "umetnik" u buducnosti svakako od ubijanja praviti karijeru.
O cemu ti pricas? Edited by bergasa19
Link to comment
Prvo, uhvatio si se prve recenice mog posta, a previdjas njegovu sustinu - da je (i zasto je) ovakva praksa strana savremenoj umetnosti.Drugo, osim zgrazavanja, nisi dao nikakav argument.
Kakav argument da dam na ovako nesto?
Ne vidim zasto ubistvo ljudi, cak i masovno ubistvo ne bi moglo da bude umetnost.
Da li je tebi jasno da bi time otvorio horizont za novo citanje masovnIh zlocina iz proslosti. Edited by bergasa19
Link to comment
Da li je tebi jasno da bi time otvorio horizont za novo citanje masovnIh zlocina iz proslosti.
Laskas mi. Uradili su to mnogi pre mene.Uzgred, kad sam rekao da je ova praksa strana savremenoj umetnosti, mislim da sam pogresio. Ne mogu da proveravam, ali mislim da se bar jedan od Marininih i Ulajevih performansa mogao zavrsiti ubistvom (onaj sa lukom i strelom).
Link to comment
Tacno, budista i ti necete isto posmatrati npr. svod Panteona, ali ce univerzalni osecaj biti isti.
1) Šta je to univerzalni osećaj?2) Kako ti, ili bilo ko, možeš znati da li je osećaj pri posmatranju npr. Panteona, kod svih ljudi isti?
Link to comment
Laskas mi. Uradili su to mnogi pre mene.Uzgred, kad sam rekao da je ova praksa strana savremenoj umetnosti, mislim da sam pogresio. Ne mogu da proveravam, ali mislim da se bar jedan od Marininih i Ulajevih performansa mogao zavrsiti ubistvom (onaj sa lukom i strelom).
Mogao zavrsiti je daleko od ubistva, a kamoli masovnog. Sta je onda umetnost? Kada ubistvo ljudi bude proglaseno za umetnost sta znaci i oznacava ta rec. Izmedju spekulacije i cina je ipak ambis i ako taj ambis predjemo da li treba da nadjemo novu rec za umetnost. Da li ce Hirosima i Nagasaki biti preteca te nove umetnosti? Konsekvence i konsekvetnost su vrlo zajebane stvari.
Link to comment

Ova rasprava nema veze sa životom. Kauboj je konačno uspeo da potuno direjluje razgovor u smeru tabloidnog sablažnjavanja nepostojećim zločinima savremenih umetnika. Potpuno neverovatno. Hiljadu puta je ponovio besmislicu o umetnosti i ubijanju i hiljadu prvi put su se našli ljudi da o tome raspravljaju. Fakin anbilivabl.

Link to comment

Izvini, ali cela ova tema nema veze sa zivotom. Na preko 60 strana se raspravlja o znacenje jednog termina (umetnost) kome ocigledno razliciti ucesnici u diskusiji pripisuju jako razlicta znacenja. Bez obzira koliko se ne slagao sa kaubojem, odnosno koliko se nasa znacenja se koje dajemo terminu umetnost razlikuje, licemerno je reci da neko delo ne moze biti umetnicka praksa samo na osnovu cinjenice njegove (trenutne) drustvene neprihvatljivosti. Potpuno je legitimno za ovu (besmislenu, ali ponekad zanimljivu) diskusiju postaviti pitanje zasto samosakacenje, izgladnjavanje zivotinja do smrti i sl. moze biti deo umetnicke prakse, a, recimo ubistvo to ne moze biti.

Link to comment
Izvini Darche ali stavio sam te na autopilota od onog posta gde si kachio tipa sa blekendekerom ispod moshnji. Ne znam sta da ti kazem na ovo, sem da se odbranim ociglednim pozitivnim rezultatom uvodjenja Bin Ladena u pricu:... dakle Atraktore, sta imas da kazes posle ovakvog ideoloski cistog i logicnog, postenog stava?Btw. slazem se sa logikom Aionovog posta, priznavanjem dishanovog pisoara (jbt. uvek kada napisem "dishanov pisoar" setim se kingmejkerke) priznat je i potencijalni artista Bin Laden.edit: Bergasa: Aion je posten i logican. Meni je takav stav iskreniji i vrediji postovanja od ovog Kimovog izvrtanja i koprcanja.
da si poprilicno ocajan ? da si eventualno voljan da se spustis na nivo attention-seeking preteena ne bi li izguro svoje i tvoja bila zadnja ? nije da me ne zanima dokle mozes da se spustis dok kraja rasprave (ili dok ti pak ne sidje iz dupeta u glavu sta ti ovde zapravo radis), ali je trend primetan.evo, trenutno si na nivou americkog right-wing radija. uzo si kao potpuno ocajnicki effort Bin Ladena u usta ne bi li dokazo svoju poentu. isto tako kako ti upotrebljavas Bin Ladena (Bin Ladin is bad, mkay), tako ga upotrebljava i americki right wing radio kako bi 'objasnio' javnom mnjenju da je Obamin health care reforma sranje i da je Ocuppy Wall Street sranje zato sto su to stvari koje bi Bin Laden podrzao. mislim to je ta 'logika' 1 na 1 - contemporary art is bad, mkay. Memes are dangerous. e tacno toliko ima smisla tvoje drobljenje na temu terorizma i umetnosti.strpljivi covek Kim je cak pristao da se igra po tvojim sumanutim pravilima i ponudio ti konkretne primere rezonovanja takvih ludaka, a ti si umesto 'hvala na razjasnjenju' jos jednom posego za apstrakcijom i regresiranjem te dosao do jednacine disanov pisoar=>09.11. pazi, tvoja je tema remember, ovo je tvoj topik za sveobuhvatnu kritiku savremene umetnosti za koju si se izborio. ako ti hoces da je vucaras po blatistu sa potpuno sizofrenim analogijama i da umesto o konkretnim stvarima pricamo o tome koliko Bin Ladena moze plesati na vrhu zgrade Moma, a sta ja tu mogu ? mislim, mozemo i tako da se igramo as long as we behave :) Edited by DarkAttraktor
Link to comment
1) Šta je to univerzalni osećaj?2) Kako ti, ili bilo ko, možeš znati da li je osećaj pri posmatranju npr. Panteona, kod svih ljudi isti?
1) Kim pomenuo
oni se dodiruju i u nekoj instanci
pa se ja nadovezao. Nista strasno.2) nedokazivo, sto ne znaci i da nije tacno.
Ova rasprava nema veze sa životom. Kauboj je konačno uspeo da potuno direjluje razgovor u smeru tabloidnog sablažnjavanja nepostojećim zločinima savremenih umetnika. Potpuno neverovatno. Hiljadu puta je ponovio besmislicu o umetnosti i ubijanju i hiljadu prvi put su se našli ljudi da o tome raspravljaju. Fakin anbilivabl.
Naprotiv, najzad da se progovori i o kriterijumima. Dalje, idi kritikuj Kima koji je kao motiv za Brejvikov cin naveo umetnost. A ako je Brejvik umetnik, onda je on jako (how convinient) konzervativan. Jes' da se sluzi modernom umetnickom tehnologijom odnosno aktom bez insistiranja na artikulaciji, ali je, tvrdi Kim, konzervativan. Kakva glavolomka. Edited by CowBoy
Link to comment
da si poprilicno ocajan ?
Hm.
evo, trenutno si na nivou americkog right-wing radija. uzo si kao potpuno ocajnicki effort Bin Ladena u usta ne bi li dokazo svoju poentu. isto tako kako ti upotrebljavas Bin Ladena (Bin Ladin is bad, mkay), tako ga upotrebljava i americki right wing radio kako bi 'objasnio' javnom mnjenju da je Obamin health care reforma sranje i da je Ocuppy Wall Street sranje zato sto su to stvari koje bi Bin Laden podrzao. mislim to je ta 'logika' 1 na 1 - contemporary art is bad, mkay. Memes are dangerous. e tacno toliko ima smisla tvoje drobljenje na temu terorizma i umetnosti.
Ajd sto ocajno pises ali uz to hronicno nista ne kapiras. Ili namerno banalizujes, ko ce ga znati. Nista od ovoga gore nije tacno.
strpljivi covek Kim je cak pristao da se igra po tvojim sumanutim pravilima i ponudio ti konkretne primere rezonovanja takvih ludaka,
... pa nece biti, njegovi primeri se ne uklapaju u "umetnost kao akt" tehnologiju. Nije dovoljno da citas, treba i da razmisljas.@Aion: ti si mi najvece iznenadjenje na forumu, u iznenadjujuce pozitivnom smislu. Obicno sudim o tebi po tvojim onlajnerima. Rispekt. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...